Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

dasaaa said:

protein tozunun zarari kardesim.

https://www.aysetolga.com/protein-tozunun-zararlari-nelerdir

herkes biliyor, yaziyor, uyariyor.

harika siteymiş gerçekten. daha önce düşünemediğim şeyleri öğrendim

https://i.imgyukle.com/2019/01/25/UJfVY.png

dusunsen tombik olmazdin.
Sosyal ağlarda paylaş

cerrahpasada tip okuyan bi sevgilim vardi, zararli degil mi? dedi ben de en dogru en dogal besin oldugunu soyledim, hocasina soracagini soyledi

ertesi hafta da sordum zararli degilmis dedi, tabii ki zararli diyen de cikar zararsiz diyen de cikar.

ama aklim mantigimla dusunursem, peynir ve protein tozunu karsilastiralim

fabrikan var peynir uretiyorsun, dokusu olsun rengi olsun kokusu olsun bunlarin hepsi onemli ve hepsi icin onlarca islem ve kimyasallar ekliyorsun, cunku bunlarin hepsi satin almada onemli ve kar marji cok dusuk rakibin 1 kurus ucuza mal etse tehlike, o yuzden kalmis peynirleri eritip eritip baska peynir cesidi yapiyorlar.

protein tozuna bakiyorum.. tekduze bisey sadece bozulmamasi icin kimyasal katiyorlardir ki marketten ne alsan var zaten, bi de nedense flavor katiyorlar onu da katmasalar al bebegine yedir yani oyle bir nimet.

ve kar marji cok daha yuksek yani pahali bisey, o yuzden 2 kurus ucuza mal edeyim diye cinliklere girmelerine gerek yok.

HAAAA sen dersen ki ben tarladan besleniyorum o zaman en sagliklisini sen yapiyorsun, ama Brezilya'dan gelen sarbonlu etleri yemek yerine peynir alti suyu yerim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada altini cizmek istiyorum,

Peygamberimize gore de protein tozu caiz degildir.
Dini ve ilmi açıdan bir sporda kendine zarar verecek aşamaya geldiysen ve veriyorsan orda zaten sorun. Bodycilik vucuda zarar vererek ilerleyen bir spor.
Ayrica peygamber efendimiz güreş ve yüzme okculuğu tavsiye etmiştir. Tekrar ediyorum "Teşhir için spor caiz degildir."

Devamlı aynaya bakıp karın kasını izleyen adamlar kendine tapmaya başlayan modern zaman insanını simgeliyor. Bu kendini beğenme hali asla hoş karşılanmaz. Teşhir etmeyin kendinizi. Düzgün giyinir,milletin karısına kızına da bakmazsanız sorun yaşamazsınız.

NASIL SPOR YAPMALIYIZ

-Spor yaparken bulunulan ortamda kadın erkek karışık olmamalı, haram resimler,müzikler bulunmamalıdır.
-Namaz vakti geçirilmemelidir
-Rekabet içerisinde yapılıyorsa rakibe karşı kin,nefret hissi uyandırmamalıdır
-Kişinin kendisine veya başkasına zarar vereceği "sözde spor" olan vahşilikler haramdır.
-Spor yaparken giyilen kıyafet avret yerlerini örtmelidir.
-Ailenin rızası olmayan sporlar yapılmamalıdır.
-Spor fanatikliği(aşırı taraftarlık) yapmak doğru değildir.

Unutmayin İslam dini hak dindir. En büyük mutluluktur bize.

Hayirli cumalar kardeslerim.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

cerrahpasada tip okuyan bi sevgilim vardi, zararli degil mi? dedi ben de en dogru en dogal besin oldugunu soyledim, hocasina soracagini soyledi

ertesi hafta da sordum zararli degilmis dedi, tabii ki zararli diyen de cikar zararsiz diyen de cikar.

ama aklim mantigimla dusunursem, peynir ve protein tozunu karsilastiralim

fabrikan var peynir uretiyorsun, dokusu olsun rengi olsun kokusu olsun bunlarin hepsi onemli ve hepsi icin onlarca islem ve kimyasallar ekliyorsun, cunku bunlarin hepsi satin almada onemli ve kar marji cok dusuk rakibin 1 kurus ucuza mal etse tehlike, o yuzden kalmis peynirleri eritip eritip baska peynir cesidi yapiyorlar.

protein tozuna bakiyorum.. tekduze bisey sadece bozulmamasi icin kimyasal katiyorlardir ki marketten ne alsan var zaten, bi de nedense flavor katiyorlar onu da katmasalar al bebegine yedir yani oyle bir nimet.

ve kar marji cok daha yuksek yani pahali bisey, o yuzden 2 kurus ucuza mal edeyim diye cinliklere girmelerine gerek yok.

HAAAA sen dersen ki ben tarladan besleniyorum o zaman en sagliklisini sen yapiyorsun, ama Brezilya'dan gelen sarbonlu etleri yemek yerine peynir alti suyu yerim.

Bunların aromasızları, şekersizleri falan da var da Türkiye'de nedense ya satmıyorlar ya da aromalısından pahalıya veriyorlar. Aslında uğraşıp üretmek lazım. Peynirci tanıdığı olan varsa girsin piyasaya sldkfjsg
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

abi delimisin vucut sıvı atmak istiyor fazladan sıvı alınır mı. okuyan biri litrelerce sıvı almak gerekir sanacak normal susuzluğunuzu giderin yeter.

ne amaçla karbonhidrata ağırlık veriyim anlamadım? yağ kütlesi kazanmak istemiyorumki.

1-Sorunun nedenini tam çözmeden, "çok işiyorum az sıvı tüketeyim o halde" dememen için dedim onu. Bir sebepten dolayı vücuttaki sodyum miktarı artarsa hücre içi magnezyum potasyumlu su kana karışır ve çok işeyip bunları vücuttan atarsın (denizde parmakların büzüşmesi). Hücre suyu azaldığı için hücreler büzüşüp ölür (beyin hücreleri için de geçerli). Aynı şey insülin için de geçerli. O yüzden sıvıyı azaltmadan önce sorunun ne olduğuna bakmak lazım. Belki mesane kası tembelliği, belki başka bir şey.

2- protein/karbonhidrat bir denge sonuçta. kgx2gr protein alıyorum tarzan olacam ben diye bir şey yok. Boyun kaç bilmiyorum ama 70kg ile güçlenemezsin(kas kütlenin de şu an için az olduğunu varsayarsak).
Sosyal ağlarda paylaş

tansiyon var diye tuzu tamamen kestim. tuz vucutta su tuttuğu için kesilince su eskisine oranla daha fazla atılmaya başlıyor olabilir vucut dengeyi bulana kadar. birde yaptığım spor mevsime pek uygun değil. çok sıvı atmanın sebebi bu olabilir. kış ayı cardio zamanı değil ama mevsimin getirdiği kan dolaşımı yavaşlama etkisini telafi etmek için cardio yapmam lazım. çünkü damar tıkanıklığı var hali hazırda zaten, birde mevsim etkisi işin içine girince kan dolaşımı iyice duruyor. tansiyon yükselmeside mevsime uygun spor yapmıyor olmamdan kaynaklanıyor galiba. vucudun mevsime uygun kan pompalama ritmini hızlandırıyorum kardiyo yaparak bu tansiyona sebep oluyor olabilir. ama kan dolaşımının çok yavaşlamasına tercih ediyorum bunu.

ince ve hafif kemikli tipteyim. 70 küsür kilo zayıf durmuyor. gören tyler durdenın fight clubtaki hali gibi olma potansiyeli var der yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tansiyon varsa olabildigince dusuk tutmaya calis. Benim duzenli gittigim bi doktor var uzmanligi bu isler olmus tansiyon vs

Adam 13 bile olmayacak buyuk diyor, 12 11 takilcaksin diyor

Ben de duzenli ilac ile 13 8, 12 7 arasina indirdim. Bi nabza cozum bulamadik hala 85 90 atiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

kollarımda saçma bi gerilme gibi bir şey var 1-2 haftadır. 1 ay önce falan başladım badiye tekrar. ağır fln mı girdim ne yaptım.

şöyle anlatayım kolumu yukarı kaldırınca koltuk altımdan arka kola doğru uzanan bir kısım sanki kas geriliyormuş gibi oluyor. ağrıdan ziyade böyle gerginlik/uyuşukluk gibi bir sıkıntı.  ilk günler ağrıyordu da bunla beraber kolumu kaldıramıyordum yukarı pek. ama 1 haftadır böyle bir halde kaldı. arka kol-dumbell military press yaparken fln oldu diye tahmin ediyorum.

tam yeni başladım ne yapayım bilemedim. tendon falan birşeyler mi sıkıntı oldu acaba? doktora gitsem mi beklesem mi belki aşina olan vardır sorayım dedim. antreman yapmamı da engellemiyor ağrı fln olmadığınndan yani gidip herşeyi normal yapabiliyorum ama yine de ara verdim bacak falan çalışıyorum sıkıntıyı arttırmayayım diye.

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.04.2019 at 16:50, fresia dedi ki:

akşam spor yapmak mı daha iyi yoksa sabah erken saatlerde mi

evde yapılan basit egzersizler kastım

kilo vermekse amaç sabah kahvaltıdan önce yapıp kahvaltıyı da spor bittikten 1-2 saat sonra. dinçleşmek performansını artırmak zihnini açmak rahatlamak için öğlen. kas gelişimi için öğleden sonra ve akşamüstü.

kilo vermek içinse sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemekten önce 2 kere tavsiye ederim.

Mal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, Black-ice dedi ki:

kollarımda saçma bi gerilme gibi bir şey var 1-2 haftadır. 1 ay önce falan başladım badiye tekrar. ağır fln mı girdim ne yaptım.

şöyle anlatayım kolumu yukarı kaldırınca koltuk altımdan arka kola doğru uzanan bir kısım sanki kas geriliyormuş gibi oluyor. ağrıdan ziyade böyle gerginlik/uyuşukluk gibi bir sıkıntı.  ilk günler ağrıyordu da bunla beraber kolumu kaldıramıyordum yukarı pek. ama 1 haftadır böyle bir halde kaldı. arka kol-dumbell military press yaparken fln oldu diye tahmin ediyorum.

tam yeni başladım ne yapayım bilemedim. tendon falan birşeyler mi sıkıntı oldu acaba? doktora gitsem mi beklesem mi belki aşina olan vardır sorayım dedim. antreman yapmamı da engellemiyor ağrı fln olmadığınndan yani gidip herşeyi normal yapabiliyorum ama yine de ara verdim bacak falan çalışıyorum sıkıntıyı arttırmayayım diye.

kas gevsetici surup bi bakardim ben olsam.

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Black-ice dedi ki:

tam anlayamadım ama tricepsin long headinin bir ucu scapulaya baglı oldugundan kol yukarı kaldırınca gerilir, overhead pressler, pull up chin up türü hareketlerde kullanılıyor. Bahsettiğin delayed onset muscle soreness baglantılı bir şey olabilir. Eğer alışık degilsen ve bro split tarzı bir programla tek günde yüksek volume yapıyorsan, alışık olmadığın için doms uzun sürebilir. 
Yeni başlıyorsan daha compound hareketlerden oluşan bir program ile başla sonra yavaş yavaş volume u artır. Genelde sakatlıkların en önemli sebebi yanlış form ve recover edilemeyecek seviyede volume ile calısmaktan oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Black-ice dedi ki:

bende de bel fıtığı var. hiç birşey yapmıyordum bel için ve her gün ağrıyordu belim o yüzden badiye başladım. çok dikkatli gidiyorum squatı fln boş yapıyorum. spora başladığımdan beri belim çok iyi. bir ömür dikkatli çok ağırlık arttırmadan yapıcam gibi duruyo.

front squat da güzel hareket, beli back squat kadar zorlamıyor ama nefes alması sıkıntılı.

romanian deadlift de posterior chaini kuvvetlendirmek için nispeten güvenli bir hareket.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...