Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Var, çare hook grip ama başlarda acıttığını, zamanla geçtiğini söylüyorlar. Daha az acı ve güvenlik için baş parmağını saranlar filan var.

Eskiden mixed (alternate) grip cok kullanılırmıs ama bicep i yırtma ve asimetrik gelişim gibi sebeplerden bıraktı birçok insan artık hook grip kullanıyor.

Cailer Woolam da 400 kg den fazla dl yapan bir adam o da hook grip kullanıyor. Bu da konuyla ilgili videosu.

https://www.youtube.com/watch?v=GIG4lgKqwRw

hook griple ilgili başka videolara da bakmanı öneririm. hook grip e geçiş acılı olacak ama
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

madem nasir ve bar dendi

uzun aradan sonra eski gucume dondum ve yine deadliftte takildim
parmaklarim baya baya aciyor artik bar kaymasin dusmesin diye debelenirken, iki set ters piramit yapip gidecegim onda bile erken bitirmek zorunda kaliyorum

nasir minimum, deri sikisacak sekilde tutsam zaten 2 cm kaldiramiyorum acidan
pudra yok
mixed grip istemiyorum
eldiven tirt

standart kaldirdiginizin yarisini kaldirip 10 sn bekleyin falan diyenleri okudum, bir aydir yapiyorum faydasini gormedim, kayacagi varsa kayiyor bar

var mi oneriniz baska

ben de barla çok fazla cebelleşiyorum ve 10 sn beklemek gibi bi lüksüm yok. kesinlikle azar işitiyorum durduğum zaman.

mixed grip istemiyorum denmiş, sildim. :D

bi de bant gibi şeyler var, teknik ismini bilmiyorum. eline ve bara bağlıyorsun, avuç içine sıkıştırıyosun. ben onu 60-70 kilo deadlift yaptığımda kullanıyorum daha çok. 30-40 ile takılırken dediğim gibi elleri bir ters, bir düz.
Sosyal ağlarda paylaş

mixed grip evet biseps konusundan dolayi cekiniyorum
yirtik mirtik olacak kadar agir kaldirmiyorum henuz de risk almamakta fayda var

deadliftci abinin teknik daha farkli gibi hatirladigimdan, basparmagi koparmadan dortyuz kaldiriyorsa ben de deneyebilirim sanirim

bantlar da yanlis ogretecek diye kaciniyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Ağırlık aletleri ile bu germeli aletlerin ne gibi bi farki var.

Kas gelisimini nasil etkiliyor merak ettim. Gogilda tam karsiligini aratamadim bulamadim valla.

Macfite gidenler bilir bu circle traning mevzusu var ya onu merak ediyorum.

Pt 1 ay yapsaniz yeter diyordu bunlari. Da spora gittigim saatlerde aletler yogun oluyor ben gelemiyorum. O yuzden bu circle trainingde seviyeyi arttirip orda kendimi zorlamaya calisiyorum. En ciliz tipler bile 3 5 kilo kaldiracak doye makine isgal ediyor bi de set aralarinda gotunu kaldirmiyorlar cildiriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Perşembe resmi ölçüm vardı.

29 Aralık 2017'deki ölçüler:
Omuz çevresi: 131 cm
Sağ / sol kol: 38.5 - 38.5 cm
Bel: 123 cm
Kalça: 138 cm
Sağ / sol bacak: 77 - 76 cm
Kilo: 122.7

16 Ağustos 2018'deki ölçüler
Omuz çevresi: 120.5 cm
Sağ / sol kol: 35.5 - 35.5 cm
Bel: 96 cm
Kalça: 113 cm
Sağ / sol bacak: 63 cm - 63 cm
Kilo: 88

Bunlar da fotoğraflar, artık utanmıyorum bile paylaşırken fdsg. (iki fotoğraftaki tişört aynı)

umarım quadlarım da kalan 20 kiloyla beraber gider klsdfjg
Sosyal ağlarda paylaş

yemeğe sarıldığım oluyor bu arada. toplamak önemli ya.

bi de kas kütlesi kazanarak düşülen 68 kilo ile normal 68 kg bir değil. 60 falan görünüyorsun zaten kaslar yüzünden

toplamaktan kastım şu; eski beslenme düzenime geri dönme hasreti çekmiyorum. bazen sadece özgürce yemek istediğim oluyor, yapıyorum. belki 1 kg alıyorum, daha sıkı çalışıp 2 veriyorum. sonra gene yiyorum sdf.

aspartam içeren içecekler içmeyeceğim diye kendime 50 kez söz verdim. maksimum 10 gün sürdü. böyle yuvarlanıyorum işte sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...