Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

4 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Var mı böyle bi sorun yaşayan ve çözebilen?

herkes yaşıyor onu, kısmi çözümler var ama. 

where-to-grip-bar-to-prevent-get-rid-of-

çekme hareketlerinde burada gösterdiği gibi üstteki pozisyonda tutarsan ekstra nasır oluyor. Alttaki tarzda tutarsan daha az oluyor. Uygun olan hareketlerde böyle tutmak lazım.

Bir diğer önemli nokta nasırları kendi haline bırakmayacaksın. Nasıl tırnaklarını düzenli kesiyorsan, duştan filan sonra nasırları temizlemen lazım bir iki haftada bir yoksa çok kalınlaşır yarılır zor iyileşir oradan sonra spor da yalan olur.

temizlik için ben ayak raspası kullanıyorum. Cildin üstünden geçince sadece nasırlı yerleri alıyor kullanması çok rahat eli kesme riski pek yok gibi.

9523165167666.jpg

şöyle bir alet ayak raspası da, normalde topuk nasırını temizlemek için kullanılıyor. 

Fili tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Hort

Salona yeni başladım, ilk defa düzenli spor yapıyorum aşırı keyifli bi şeymiş umarım hiç bırakmam fsd

Bi şey sormak istiyorum, alettir halterdir sıkıca tuttun indirdin kaldırdın derken avuç içlerinde nasırlar oluşmaya başladı.

ben windsurf'te vs. de yaşıyordum, iyi bir eldiven al.

nasır kalıcı değil, elin alışınca ve tekniğin gelişince ve düzgün tutmaya başlayınca hiç olmayacak.

bence alma elin alışacak, ama biraz kalınlaşır derin ? 

smith machine vs. ile mi çalışıyorsun, yoksa tamamen serbest mi?

deadlift vs. tekniği öğrenmeden amelelik yapma, senin de yaşın +35 tahmini

düzenli spor yapmıyorsan beline ÇOK dikkat et. fıtık olma. 

*beline dikkat et.

edit:

crossfit tayfası şöyleli eldiven kullanıyor o da iyi baya

Spoiler

2_org_zoom.jpg

https://www.trendyol.com/strongrips/crossfit-eldiveni-duo-plus-p-34067155

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 7 ay sonra ...

Yapma gözünü seveyim bench'te barı göğsüne indirmeni, dirseklerini vücuduna yakın tutmanı, deadliftte belini düz tutmanı falan illa birinin sana söylemesi mi gerekiyor? Hayatı boyunca hiç spor yapmamış olup üstüne üstlük araştırma yapmasını da bilmeyenler pt'lerden yardım almaya koşuyor genelde. 

Peki sen söyle o zaman bana ne oldu da "aaa inanılmaz iyi oldu iyi ki ptden ders almışım" dedin, böyle eye-opening bir olay yaşadın mı? Yaşadıysan ne olduğunu merak ediyorum 😛

Sosyal ağlarda paylaş

Gizli, 04.05.2023 14:13 tarihinde dedi ki:

Abi ptler direkt enayi kazıklamak üzerine inşaa edilmiş bir iş kolu. 10 dakika youtubeta google'da dolaşsan o seviyede ihtiyacın olan her şeyi öğrenirsin

10 dakka çok az olmuş. çalıştığı pt düzgün olsa şöyle max 1 ay çalışsa bir daha pt ihtiyacı kalmaması lazım ama.

düzgün pt olduğunu ise hiç sanmıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Bakın ben size büyük bir kıyak yapıp bu işleri öğrenmenin sırrını yazacağım. Açıyorsun kardeşim youtube'u yazıyorsun arama çubuğuna "bilge adam reis" hem ilim irfan sahibi oluyorsun hem de dünyada sayılı fitness koçlarından birinden ders alıyorsun. Bu bilgiyi de öyle herkes vermez kıymetini bilin

Hadi hayırlı gainler

Sosyal ağlarda paylaş

tiLi, 04.05.2023 16:34 tarihinde dedi ki:

abi sıfırdan öğrenmek de kolay değil kabul edelim şimdi de. aslında hareketlerde çok öğrencek bir şey de yok. yok hareketi yanlış yaptım sakatladım falan hikaye.

gidip makineleri sırayla failure'a yapsa yetecek böyle bir cheat code var

fistan stayla post atmissin ama oyle olmadigini sen de biliyosun basgan

gereksiz bir gaza gelmeyle omuz ve beli cok rahat sakatlayabiliyor insan 😞 

Sosyal ağlarda paylaş

Gizli, 04.05.2023 13:13 tarihinde dedi ki:

Abi ptler direkt enayi kazıklamak üzerine inşaa edilmiş bir iş kolu. 10 dakika youtubeta google'da dolaşsan o seviyede ihtiyacın olan her şeyi öğrenirsin

insanlar o yuzden tutmuyor PT, biri zorlasin da spora gideyim diye tutuyor.

yoksa eminim youtube'u acip cok daha iyisini ogrenebilirler. random pt'nin lafina guvenmektense

Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman, 08.05.2023 10:32 tarihinde dedi ki:

fistan stayla post atmissin ama oyle olmadigini sen de biliyosun basgan

gereksiz bir gaza gelmeyle omuz ve beli cok rahat sakatlayabiliyor insan 😞 

gereksiz gaza gelmiycen işte. vücudun alışık olmadığı ağırlığı ve volume'ü bir anda girmiycen. ayrıca her şeyi çok iyi bilenler de sakatlanıyor. bir bok bilmeyen PT lerin engel olabileceği bir şey değil.

ayrıca şikayet ettim umarım banlanırsın

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...