Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

MV5BNjRmNDI5MjMtMmFhZi00YzcwLWI4ZGItMGI2

-Black Widow

Mandolorian’ın 2. sezonundaki Gina Carano dramasından sonra tümden soğuduğum Disney yapımlarına geri dönmemi rötarlı da olsa sağlayan film. Normal versiyonda kimi efektler yüzeysel durabiliyor o yüzden mümkünse geniş ekran versiyondan izlemenizi tavsiye ederim (Disney+'da mevcut)

Genel olarak Captain America: Winter Soldier’den bu yana izlediğim en iyi MCU filmiydi. Gereksiz bazı şakalar ve komiklikler olmasa biraz daha iyi olabilirdi. Zira filmin ilk çeyreği tam anlamıyla casus filmiyken sonradan buddy cop filmlerini andıran bir yapıya dönüyor. Film genel olarak diğer MCU filmleri kadar süper kahraman filmi havasında değil, daha çok Bourne Identity gibi 2000’lerin başındaki aksiyon filmlerini anımsatıyor. İsmi lazım olmayan kimi gerçek kişi ve olaylardan footage görüntüler kullanmalarını şahsen yadırgamadım, zira filmin konusu buna oldukça uygun. Yine de Black Widow hikayesini retcon’layıp hikayenin merkezini Soğuk Savaş yıllarından çıkarıp 90’lara getirmelerinden hoşlanmadım. Öte yandan dövüş kareografileri oldukça iyiydi ve Budapeşte’deki sahneler Bourne Identity’i hatırlatacak denli iyi. Ayrıca fragmana bakıp “kesin ölür bunlar” dediğim karakterleri öldürmemeleri açısından beni şaşırttı, umarım yeniden görebiliriz bu karakterleri. Filmi oldukça kötü pazarlayıp ardından hemen Disney+'a getirdiklerini anımsıyorum da, keşke böyle yapmasalarmış.

Sonuç olarak %75’i net olarak hakeden bir film.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Laorx dedi ki:

The bear 8/10

Keşke aşçı olsaydım diyorum böyle şeyleri izleyince

Çok iyi diziydi ya. hele 7. bölüm öyle böyle akmıyor... içinde klişelerin az olduğu bir dizi. sadece çok kısa. muhtemelen tutup tutmayacağına emin olamamışlar gibi çekilmiş. 2. sezon da onaylandı bu arada.

MV5BMWNmYjY1NzQtYWQyNC00OTAwLWI1NTUtMjIy

Normal People'ın yazarı Sally Rooney'ın ikinci kitap uyarlaması. Normal People'ı izledikten sonra bunu gördüğümde baya heyecanlanmıştım ama nedense bu pek içine çekmedi. Oyunculuk ve hikaye de aynı seviyede değildi. İlişki ve dialog dizilerini sevenler için bir alternatif olabilir. 

MV5BZmQ3OTZkNDUtNTU0Mi00ZjE4LTgyNTUtY2E4

baya baya sıktı ya. çok zorlama mı desem, çok çocukça mı desem. kontrolü kaybetmiş durumda sanki Marvel.

MV5BMjk3NTcwYTMtZTY0Zi00NjBlLWJjZjAtMjA1

ilk sezonuna yokluktan başlamıştım, hiç de fikrim yoktu başlarken ama çok güzel çıkmıştı. 2. sezonu da sessiz sedasız geldi. ilk sezondan biraz daha farklı çözüme odaklı olmuş. Bob Odenkirk abimiz burada da iyi. 

Akış, konu ve ana karakterin bitikliği filan baya iyi. ilk sezon, ikinciden daha iyi.

Sosyal ağlarda paylaş

The-Terminal-List-Poster-2-scaled.jpg

ilk bir kaç bölüm biraz sıkıldık ama sonra dizi birden açıldı. adından da anlaşılacağı gibi bir intikam dizisi. sonuna kadar her şey güzel giderken, bir yerde saçma bir durum oluyor. olay içerisinde yaşnan bir anın neden yaşandığını sorguluyorsun.

Prodüksiyon olarak güzel, bu tarz yapımları sevenler için de güzel bir alternatif.

Sosyal ağlarda paylaş

Thor: Love and Thunder

Gorr'un olduğu neredeyse her sahne harikaydı. Bale reyiz yine efsane oynamış, hele b&w kısımları aşırı iyiydi. 

Filmin gerisi çöp-mehh arasında gidip geliyor.

Spoiler

Tamam komik olsun espiri falan katın da full geyik thor da sıkıcı oluyor. Her bokun da dönüp dolaşıp LOVE a bağlanması uyuz ediyor beni. Filmin sonunda çocuklara güç vermesi, sonra Love'ın gelmesi öffff, iyice çocuk işine çevirdiler MCU'yu (hep öyle değil miydi kendi kendime sorgulama)

Gorr hatırına 6,5/10 diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Once-Upon-a-Time-In-Hollywood-Vintage-Mo

yani izlerken sıkıldım diyemem, ama niye bu kadar tuttuğunu da anlamadım bu filmin

gerçi imdb reviewlarına baktım benim gibi düşünen baya insan varmış

genelde bir filmin yavaş ilerlemesi vs bana koymaz, oturur izlerim eğer konusu ilginç ve güzel çekilmiş bir filmse. bunu da oturdum izledim, ama inanılmaz içi boş bir film. aklımda sadece bikaç sahne kaldı, ki onların bile bazılarında "tamam güzel ama nereye bağlanıcak acaba :)" derken buldum kendimi (hiçbir yere bağlanmadı)

kimseye izleme demem ama herkese göre bir film değil

Sosyal ağlarda paylaş

ems.cHJkLWVtcy1hc3NldHMvbW92aWVzL2Y5MDhl

Heroic Losers (2019)

Arjantin filmi, yönetmenin izlediğim ilk filmi... Hikaye anlatışı güzel-sürükleyici, senaryo ehhhhhhhh.

Ekonomik kriz eleştirisi, dram - komedi - aksiyon vs. 

6,5 / 10  

/// kitap uyarlamasıymış, biraz Arjantin ocean's eleven diyeyim. aşırı beklentiye girmeyin.

///// 2021'in Goya ve Forque (ispanyol film ödülü) ödülünü almış, üstteki de 2022'yi almıştı:

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Saeros dedi ki:

Once-Upon-a-Time-In-Hollywood-Vintage-Mo

yani izlerken sıkıldım diyemem, ama niye bu kadar tuttuğunu da anlamadım bu filmin

gerçi imdb reviewlarına baktım benim gibi düşünen baya insan varmış

genelde bir filmin yavaş ilerlemesi vs bana koymaz, oturur izlerim eğer konusu ilginç ve güzel çekilmiş bir filmse. bunu da oturdum izledim, ama inanılmaz içi boş bir film. aklımda sadece bikaç sahne kaldı, ki onların bile bazılarında "tamam güzel ama nereye bağlanıcak acaba :)" derken buldum kendimi (hiçbir yere bağlanmadı)

kimseye izleme demem ama herkese göre bir film değil

adam gitmiş kendine fantezi film çekmiş ya işte, kendi yaşadığı dönemi ve yeri, kendi sevdiği/etkilendiği şeyleri toplamış falan. kendine nostalji yapmış. 

muhtemelen bir daha da leo ile brad'i bir arada göremeyiz, harcanmış fırsat.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, razzRaziel dedi ki:

adam gitmiş kendine fantezi film çekmiş ya işte, kendi yaşadığı dönemi ve yeri, kendi sevdiği/etkilendiği şeyleri toplamış falan. kendine nostalji yapmış. 

muhtemelen bir daha da leo ile brad'i bir arada göremeyiz, harcanmış fırsat.

guzel denk geldi cunku gecen gun 2. kere izledim, valla sikayet edenleri anliyorum, ama ben izlerken cok eglendim

konusunda soyle yazmistim 

Alıntı

Sanki kendine alternatif bi evren yaratiyo tarantino,hitlerin paris sinemasinda suikasta uradigi,sharon tate cinayetinin katillerin yuzune gozune bulastigi vs , olaylari film icin carpitio bu benim cok komigime gidiyor

bunu yapmaya devam ederse film iyi kotu olsun izlerim farketmez,adamin tarzini seviyorum,cektigi sahneler,oynattigi ablalar,arabalar,muzikler,hep cok guzel

irishman i izledikten sonra bunu daha iyi anladim, 2 filmde de arabada gecen bi suru sahne vs,ama tarantino cok daha eglenceli kiliyor mevzuyu her turlu. tabi bomba gibi hippi ablanin ayagi konsola dayamasinin da etkisi var,ama olsun,halk bunu istiyor abi,ben cidden boyle seyler izlemek istiyorum,bravo tarantinoya ruhumu okuyor adam.

ilk izledigimde,ozellikle arasiz bi sinemaya gidip butun flmi tek oturusta izlemek zorunda kaldigimdan,icim bayilmisti

ama farkettimki hep filmin uzerinde dusundum,tekrar izlemek istedim,kafamda yer etti

guzel vala ben begendim,ama izlerken daraldim diyeni de anlarim,ben de daraldim ara ara

Sosyal ağlarda paylaş

5495590.jpg

Abi tamam her aksiyon filminde bir terminator, bir mad max alt metni, giriş gelişme sonuç beklemiyoruz da bu kadar da basite kaçılmaz ki ya. 2 saatlik youtube videosu çeker gibi film çekmeye başladı herifler.

µh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...