Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

images?q=tbn:ANd9GcTjLgenVKQWXDuMCRSA1nq

Benedik var, tywin var. Alan turing'i anlatan bi film. Tanisam da bu kadar detayli bilmiyordum hayatini.

images?q=tbn:ANd9GcRLySVQymR1T7OIcOheZWH

Cimkeri'nin izlemedigim tek filmiydi onu da aradan cikardim. Adami cook sevdigimi farkettim. Film yogun gizem gerilim olsa da arada yaptigi bir iki esprinin unscripted olduguna eminim.

images?q=tbn:ANd9GcS2c3ni5hlxRq3Yv9_T6fn

Bu tarz time travel/loop filmlerini ve jake'i seviyorum. Etkileyici bi filmdi. Detaylar icin tekrar izleyesim var.

Sosyal ağlarda paylaş

bi kere gece uyumayıp ertesi gün okula gidip akşamında sinemaya gitmiştim arkadaşlarla Source Code'a. Işıklar söndü uyudum direk. Sonra her tren patladığında uyandım, sonra yine daldım. İşkence gibiydi. Gözlerimi açıyorum tren patlıyo, 5 dakka sonra bi daha açıyorum yine tren patlıyor sdf

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Akuma_Blade dedi ki:

Source Code izlediğim en iyi bilimkurgu filmleri listesinde Moon ve Deja Vu ile birlikte ilk 5'e oynayabilecek bir film.

Moon, sam rockwell olandan bahsediyorsak cok hostu. Digerini de bu gece izlerim. Source code ile benzer oldugunu okumustum. Daha benzer oneriler de alabilirim. Memento falan da izlemedim hala. 

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcRXQbfMqS1PDMtRUzgTV_0

Acayip keyifliydi. Ryan reynolds +1 puan ediyor zaten benim icin. Hala aktif gta online oynayan biri olarak ekstra eglendim. Channing tatum step up der gibi dans etti, chris evans gulumsetti, pingli oyuncuda kendimi gordum. Yillik ready player one seyirlerimin arkasina bu filmi de ekliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcSE_EbKrjeTz2Zd9MeLwCS

Zamanında yarıda bırakmıştım, bu sefer seriyi tamamlayayım dedim. Uzun bir aradan sonra yeni sezon çıkarmışlar zaten. 7. sezon çok fenaymış. yani ilk 6 sezon çok boş bölüm var ama 7. sezon son 4 bölüm alev alev...

sw evrenini tarih sırasına göre izlemeye de başlamıştım seriyi. şimdi rebels animasyon serisi var sırada... yol uzun ?

Sosyal ağlarda paylaş

drive-my-car-poster-scaled-e164000538393

Murakami dendiğinde bende akan sular duruyor. Nadir hala okumadığım kitaplarından uyarlama film. Ama cast'ın duygusuzluğu muhtelem bir murakami yansıması. 

Dialoglar çok iyi.

MV5BZjE2MmFjZDktYjAxNC00MWVhLTgzN2YtYTE1

Cantona övme yapımı. Zaten adam şov yapıyor yapım içinde de, üstüne manu'yu manu yapan cantona'ya döndürmüşler. Bu mesajı fazla abartı geldi onun dışında güzel belgesel denebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, BiTcH_oFBaT dedi ki:

MV5BNmU5MDRlYWMtMmI0ZC00NzNjLWE3MDctODQ0

Apple tv + fena geliyor.

Durduk yere suçlanan ve birbirini tanımayan insanı konu alıyor dizi. başlarda biraz yavaş ilerliyor ama 3-4 gibi baya içine çekiyor. son bölümler baya iyi. Uma Thurman gençleşip güzelleşmiş ?

bu dizi gerçekten çok kötü abi 4/10 verdim ben. gerçekten kötü lütfen üstüne alınma ama ben baya üzüldüm izlediğime. neyseki sekiz bölümdü.

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

spacer.png

Bu diziyi epeydir bekliyordum. Theranos olayını çok incelemiştim onun dizisini yaptılar. 3 bölüm güzel gitti. 7.4 imdb. Theranos'u kuran girişimci Elizabeth Holmes’un hayatını anlatıyor.  8 bölümlük mini seri

bunun filmi gelmiyo muydu jennifer lawrence

Sosyal ağlarda paylaş

rscb1-1&ssl=1&w=1024

Apollo 10.5: A Space Age Childhood

Waking Life ve A Scanner Darkly'den hatırlayabileceğimiz Richard Linklater'in yine aynı tarzda rotoskop animasyon kullanan bir işi olmuş. "Güvenilmez anlatıcı" konseptini kullanan bir film olduğu, filmin bir sahnesinde karakterin fen dersinde okula ödev götürmemesiyle ilgili yaptığı açıklamadan çıkartılabiliyor ama Ay'a yolculuk kısmının kapladığı kısım, genel olarak 60'lardaki hayatın anlatıldığı kısma oranda o kadar kısa yer kaplıyor ki filmi Apollo projesine bağlamaları çok gerekli miydi, yorumunu yapamadım. Çok da karşılaştırma isterseniz Holes yada Hearts in Atlantis hoşunuza gittiyse bu da gidecektir. Film genel olarak iyi hazırlanmış. O döneme ilişkin bulabildikleri her tür görüntünün rotoskop kaydını almışlar ve dönemin hissiyatını çocukların gözünden iyi vermişler. Özellikle sinek ilaçlama kamyonetinin arkasından koşanlar yada tabiri caizse İstiklal marşı ile televizyonu açıp kapatmak gibi mevzular üzerinden 80'ler sonu 90lar başında aslında 60'lar Amerika'sı hayatı yaşadığımızı hissettirmesi güzeldi. Filmle ilgili en büyük eleştirim 1-2 dakikalığına "ya Ay'a gideceğimize neden siyahi kardeşlerimize yardım etmiyoruz?" diye liboş saçmalaması yapması ve yine liboşluk ayağına 1-2 dakikalığına Matlthus teziyle kafa bulmaya filan getirmesi. Bu 1-2 kısmı saymazsak ayırdığınız zamanın hakkını veren iyi bir film.

Sosyal ağlarda paylaş

On 02.04.2022 at 01:22, goldbären dedi ki:

bu dizi gerçekten çok kötü abi 4/10 verdim ben. gerçekten kötü lütfen üstüne alınma ama ben baya üzüldüm izlediğime. neyseki sekiz bölümdü.

başlarına katılıyorum, biraz zorlama bağladılar ama sonra heyecan geldi. devamı gelecek gibi gözüküyor. gelmese de olur tabi.

Spoiler

misal, o yat sahnelerindeki kadınla adam birbirini tanımıyordu?? sonrasını mı anlatıyordu? filan. buralarda çok açık var.

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BZTFkZjYxNWItZmE2MC00MGE4LWIxYTgtZmIz

tomenks akıyor yine. baya bildiğin korku filmi gibi havası var. ubotlardan gelen telsiz konuşmaları, wolfpack olayı, görüntülerin güzelliği. karakter ya da konu derinliği olmaması hiç göze batmıyor çünkü geriye kalan her şeyi çok iyi yapıyor ve gerilim hissini başarılı şekilde veriyor. gereksiz sahne yok, direkt olaya dalmış. en yüksek kalitede izlenmeli.

Spoiler

adam bi yemeğini yiyip kahvesini içemedi ne takıldım oraya.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, sylvanas dedi ki:

MV5BZTFkZjYxNWItZmE2MC00MGE4LWIxYTgtZmIz

tomenks akıyor yine. baya bildiğin korku filmi gibi havası var. ubotlardan gelen telsiz konuşmaları, wolfpack olayı, görüntülerin güzelliği. karakter ya da konu derinliği olmaması hiç göze batmıyor çünkü geriye kalan her şeyi çok iyi yapıyor ve gerilim hissini başarılı şekilde veriyor. gereksiz sahne yok, direkt olaya dalmış. en yüksek kalitede izlenmeli.

İçeriği gizle

adam bi yemeğini yiyip kahvesini içemedi ne takıldım oraya.

Baya saçmalık dolu da, saçmalıklar hep uboat tarafında, izleyici hep tommenks tarafından izlediği için göze batmıyor, muhtemelen uyarlandığı romanda da aynı saçmalıklar var, aynen almışlar hepsini. Tomenks'in en dandik filmi bile belli bir seviyede oluyor hep. Prodüksiyon hep iyi. 

Savaştan sonra hiç upgrade görmeden ww2 haliyle kalan fletcher sınıfı tek bir muhrip varmış, filmi onda çekmişler.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten das boot'un uzun kisa dizi director vs her versiyonunu izledikten sonra izledim o yuzden acayiplikler daha da goze batiyor. Burda cikip duel falan atiyorlar ubotlar iki destroyer arasinda. Ama kurgu guzeldi, gerilim filmi yaratmislar. Ne alman gosteriyorlar ne de baska gemilerdeki insanlari. Uzakta korku umut vs ogesi olan cisimler sadece. Gemiler ubotlar patlasa da batsa da sadece uzaktan izliyoruz bu basarili bi yaklasim olmus. Farkli duygular veriyor. Dost dusman gemilerde batanlara tomenks'in yuz ifadeleriyle sozsuz eslik falan ediyoruz. Biraz dunkirk havasi vardi 

Sosyal ağlarda paylaş

tom başgan dışında bayağı meh bir filmdi, bu ve dunkirk ile beraber son dönemin öcü alman trendi tutmaz umarım. fury gibi hayalkırıklığı olmuştu bu da bende. sonlara doğru rudel gelip bacasına bomba bıraksa keşke dedirtti. almanlar o 100 milyarın 1 milyarıyla adam gibi birkaç film çekse bari orduya asker toplamak için.

Sosyal ağlarda paylaş

The-Lost-Daughter-poster.jpg?resize=1024

Bayağı beğendim bu filmi. Kitap uyarlamasıymış, biraz Patricia Highsmith tarzı bir psikolojik gerilimi var, zaten severim o tarzı, yazarı da merak ettim.

Maggie Gyllenhaal'ın ilk filmi, ustalık dönemine gelmemesi yazık olmuş, biraz potansiyelinin altında kalmış gibi. Bir yandan da samimi bir hava yakalamış, göze çarpan bir sıkıntı yok sadece adını koyamadığım bir eksiklik var. Aslında film annelik kavramı üzerine. Kadınlar için daha çarpıcı olabilir.

Bir de Dakota Johnson neymiş öyle ya.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...