Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

MV5BN2YyZjQ0NTEtNzU5MS00NGZkLTg0MTEtYzJm

daha yeni izledim. hakkında ne düşünüldü bilmiyorum ama orjinal bir filmdi. diyaloglar çok minimaldi. gereksiz ya da durgun bi intro da yoktu. dunkirk tahliyesinde ne hissedilir'in simülasyonu olmuş.

bi de hans zimmer olduğunu bu sefer bakmadan anladım. resmen dark knight themeleri duydum sık sık.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

images?q=tbn:ANd9GcTNl3dSPUwdpV2By_sl82R

Yeni izleyebildim. Denildiği kadar iyiymiş. 

63eca-16433865481226-1920.jpg

Okulun silahla basılması ile gelişen bir arkadaşlık ve olayın psikolojik etkilerini anlatan bir film. Malum Amerika'da çok olan bir hikayeye parmak basmak istemişler. Fena değil.

6.8/7

Jenna Ortega geliyor ama yaldır yaldır. kız iyi oyuncu olacak.

euphoria-season-2-soundtrack-780x450.jpg

2. sezonu yeni bitirdim. Sırf bitmesin diye yavaş izledim. dizi de ne varmış bu kadar diye başlamıştım, inanılmaz bir şey çıktı. Dizide kendine çeken bir şey var, yani hikayeden öte bir şeyler diziye sizi çekiyor. 

Bu aralar zendeya da çok baydı filan ama kız dizide döktürüyor. Her karakterin ayrı bir özelliği var ve hepsi kendinden nefret ettirirken, kendini bir şekilde bağlıyor da. 

10/10

BiTcH_oFBaT tarafından düzenlendi
euphoria
Sosyal ağlarda paylaş

22 saat önce, eldar dedi ki:

Euphoria'yı sevmeyeceğime adım gibi eminim ama hype merak ettirdi, yeni nesil gençlik dizisi gözüyle bakıyorum.

valla hanım da izlemeye başladı ki normalde bu tip dizileri sevmez. dizi de bir şey yok ama kendinde izleten bir şey var diyor dhasjdhaj öyle bir durum ya. içerik orijinal değil pek ama bazı karakterlerin geçmişleri ve hikayeleri çok iyi. zendeya hariç...

Sosyal ağlarda paylaş

the-boys-from-brazil_158002.jpg

Boys from Brazil (1978)

Düşük tempolu ama iyi bir gerilim filmi. Kitap uyarlaması olduğunu hissettiriyor zira filmde dokunulmaz kimse yok gibi. Gregory Peck ve Laurence Olivier gibi iki büyük oyuncuyu izleyebileceğiniz bir film aynı zamanda.

Bence ırkçılık olayının neden bitmeyeceği hakkında bir film. Repliklerden biri şöyle: "Naziler kimin umurunda, asıl sorunumuz zenciler!"

Bir de finali bana The Omen (1976) ve The Fury (1978)'i anımsattı.

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BZWMyYzFjYTYtNTRjYi00OGExLWE2YzgtOGRm

çocukluğumdan beri en sevdiğim çizgi roman kahramanı spider-man'dir. muhtemelen aksiyon sahnelerindeki geyiklerinden veya okuduğum dönem yaşça bana en yakın karakter olduğu için de olabilir. ilk filmleri cidden kötüydü, ikinci tur fena değildi. Tom Holland ile seviyeyi üste çıkardılar.

Bu filme tepkiler çok yüksek olunca bende beklentiyi çok yükselttim herhalde ki biraz hayalkırıklığına uğradım. 2. yarı baya baydım misal. hele sondaki epik kavga sahneleri kısmında da baydım. genel olarak güzel eğlendik filan ama bana biraz abartılmış geldi.

Spoiler

Düşünce güzel olmuş ama oyuncular yüzünden olmamış. zorlama bir geyik muhabbet var. Tobey Maguire baya donuk oynuyor. zaten içerik de Spider-Man: Into the Spider-Verse kafası olmuş. yani o baya tuttu diye filmde de uyarlamak bilemedim, zorlama olmuş. 

Sosyal ağlarda paylaş

3-ton-para.jpg

Netflix'in en iyi yaptığı şey kesinlikle gerçek suç belgeselleri. Burada da bugüne dek haberimin bile olmadığı bir soygunun belgeselini yapmışlar. Belgeselin büyük kısmı soygun hazırlıklarını ve soygunu değil de soygundan sonraki araştırma sürecini ve soyguna karışanlara ne olduğunu anlatıyor. Bu yüzden 2. ve özellikle 3. bölümden sonra işler Breaking Bad'e bağlıyor, o kısımları görmesek daha iyi olurdu dedim. Keşke o kısımları 2. kısım çıktığında anlatsalarmış.

Spoiler

Mikhail Bakunin'in "Mülkiyet hırsızlıktır" sözüne bakış açımı değiştirdi 3. bölüm.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

618qwJOBYbL._SX300_.jpg

Alex Camera 10

7/10

amazon, ve sadece brezilya'da yayımlanıyor.

iyi bir belgesel değil, birileri konuşuyor "romario" olduğunu tipinden anlıyorum ama altta caption olarak 'romario - palmeiras vs.' kim konuşuyor yazmamışlar, subtitle ile bile takip etmesi zor. Türkiye serüveni de baya kısa.

genel kurgu kopuk, kaptandan dolayı 7

kadıköy'de heykeli olan adama daha iyisi olabilirdi...

kaptan'a sevgiler:

1200px-Alexsandro_de_Souza.jpg

Spoiler

alex.jpg

alex_gs_genel_600_VB567.jpg?w=940&mode=c

B49DA94C-D989-464A-AF03-0ED6F9C37B8B_119

alex-de-souza_q69g58j5ugh81usxnsydv0n3x.

kapak_110233.jpg

Spoiler

5ecc46a363c07.jpeg

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...