Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

MV5BMDZkYWQ1OGItOTRhMi00MzIyLTk4Y2UtNzE1

Last and First Men (2020), 1h 10m

**

sci-fi senaryo var, audiobook gibi anlatılıyor / resimler dönüyor.

tilda swinton okuyor, hikaye biraz komplike - o yüzden bu şekilde aktarılıyor.

yakakta ipad vs. ile ninni gibi akıyor.

6,5/10

**

kitaptan:

Spoiler

The first seven human species out of 18 described in the book "Last and First Men" by Olaf Stapledon. The rest are the inhabitants of the outer solar system (Neptune) and are poorly described. I've also excluded the IV men, because they are basically brains the size of a building, that use turrets they are situated in as their "cranium" or "body". Even the first of them, that was about 12 feet across, would take almost a half of the picture even without his life-supporting house.
Some of them (V, VII and VIII) already have their drawings, but I've decided to redesign some features here to make them less "I men"-like.

i_iii_and_v_viii__last_and_first_men__by

last-and-first-men.jpg

Spoiler

MV5BNjUzNmI2NzItNTVjYi00OWU5LWE2NjMtM2E5

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, Goering dedi ki:

**

6,5/10

**

Gizli içeriği göster

The first seven human species out of 18 described in the book "Last and First Men" by Olaf Stapledon. The rest are the inhabitants of the outer solar system (Neptune) and are poorly described. I've also excluded the IV men, because they are basically brains the size of a building, that use turrets they are situated in as their "cranium" or "body". Even the first of them, that was about 12 feet across, would take almost a half of the picture even without his life-supporting house.
Some of them (V, VII and VIII) already have their drawings, but I've decided to redesign some features here to make them less "I men"-like.

last-and-first-men.jpg

Gizli içeriği göster

helal iyi direnmişsin. ben baydım kapattım ya. hiç içine giremedim filmin.

Sosyal ağlarda paylaş

Rurouni kenshin'leri bitirdim. Acik ara en iyi live action uyarlamalari olmus. The beginning cok farkliydi ama, grim ve drama. Digerlerinde buraz daha anime havasi var.

Live action olsa da icerigi bushido olduktan sonra film olarak batirmalari imkansiz zaten. Guzel yapmislar emek var orjinale sadik, sevgiyle inancla cekmisler oynamislar.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

guillermo-del-toro-nightmare-alley-poste

Bakındım biraz beğenmeyen de çok olmuş ama benim hoşuma gitti valla. Takip ettiğim bir eleştirmen de sağlam gömmüştü hatta, yine de beğendim.

Bir tek Blanchett'a lafım var, artık botoksu kısıp yaşının rollerine geçiş yapmalı. Çok sevmeme rağmen burada olmamış.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, eldar dedi ki:

guillermo-del-toro-nightmare-alley-poste

Bakındım biraz beğenmeyen de çok olmuş ama benim hoşuma gitti valla. Takip ettiğim bir eleştirmen de sağlam gömmüştü hatta, yine de beğendim.

Bir tek Blanchett'a lafım var, artık botoksu kısıp yaşının rollerine geçiş yapmalı. Çok sevmeme rağmen burada olmamış.

biraz fazla uzun geldi bana. koptum 1-2 yerde filmden ama kurgusu filan güzeldi.

images?q=tbn:ANd9GcQk9OCsH_5eiPw9P4ua7hw

Lady Gaga baydı cidden. Jared Leto döktürmüş. 

Spoiler

Ama filmin başında Adam Driver'ın bildiğimiz guccinin sahibinin oğlu olduğunu anlamadım. ben nedense bir başarı hikayesi olacak öyle buralara gelecez sanıyordum. hikaye ilerledikçe anladım.

Tom Ford'un hikayesi süpermiş. 

Sosyal ağlarda paylaş

spacer.png

Abdullah Gül abimiz yönetmiş. Christopher lloyd'u da görebiliyoruz filmde. Yaaani işte otur izle, geç filmi. jr moehringer diye bir yazar abimizin anılarından film oluşturmuşlar. Çok beğenenler olmuş, dönemi güzel anlatıyor, çok sıcak film falan demişler de ben filmin varlığını bile sorguluyorum. 5/10 

Sosyal ağlarda paylaş

On 07.02.2022 at 17:01, Goering dedi ki:

**

6,5/10

**

kitaptan:

Gizli içeriği göster

last-and-first-men.jpg

İçeriği gizle

Oldukca begenmedim. Bombos ve hic cekici gelmedi, 4 kerede anca bitirebildim, hic bir fikir ya da bilmedigim bir sey de vermedi sanirsin felsefik bir sey yapistiracak en sonunda.

nope. yildizlar yaratir yildizlar yokeder.

peki

2/10

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BMDhhMzY3ZDUtNmY1Ni00NTcyLWFiOWEtYjM3

"James oldukça meraklı ve takıntılı bir video arşivcisidir. James yine yeni bulduğu verileri incelerken kasetlerden birinde tüyler ürperten bir sahneye rastlar. Bu sahnede yüzünde maske olan bir kadın kameraya bir şeyler söylemek için büyük bir çaba sarf etmektedir. James ise bu görüntüye bir anlam veremez ve kasetin ardında saklı olan bilgilere ulaşmaya karar verir. Fakat James’in bu kararı kendisine çok pahalıya mal olacak ve sonu da hiç aydınlık olmayan olaylar zincirine girmesine neden olacaktır."

son saniyesine kadar soluksuz izledim. görmeyi özlediğimiz klişelerle dolu İYİ bi film. nmdb (neokrasi's movie database) puanım: 8.2

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...