Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

We Couldn’t Become Adults

1 saat 40 dakikası boyunca geriye sararak ilerleyen roman uyarlaması diyebiliriz film için. İlla benzetmem gerekirse Sekai no chûshin de, ai o sakebu (2004)'ya benzetebilirim. Öncelikle filmi herkese tavsiye edemiyorum zira çok nadir bir izleyici kitlesine hitap edebilecek türden bir dram hikayesi denebilir. Sürekli olarak hayata tutunabilmeye çalışırken geride bırakıp ıskaladıklarının üstesinden gelmeye çalışan bir adamın hikayesi olarak özetlenebilir. Terkedile terkedile apatikleşmişseniz yada en son ne zaman mutlu hissettiğinizi unutma sürecine girdiyseniz içinde kendinize ait birşeyler bulacağınız bir film olacaktır.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Akuma_Blade dedi ki:

We Couldn’t Become Adults

1 saat 40 dakikası boyunca geriye sararak ilerleyen roman uyarlaması diyebiliriz film için. İlla benzetmem gerekirse Sekai no chûshin de, ai o sakebu (2004)'ya benzetebilirim. Öncelikle filmi herkese tavsiye edemiyorum zira çok nadir bir izleyici kitlesine hitap edebilecek türden bir dram hikayesi denebilir. Sürekli olarak hayata tutunabilmeye çalışırken geride bırakıp ıskaladıklarının üstesinden gelmeye çalışan bir adamın hikayesi olarak özetlenebilir. Terkedile terkedile apatikleşmişseniz yada en son ne zaman mutlu hissettiğinizi unutma sürecine girdiyseniz içinde kendinize ait birşeyler bulacağınız bir film olacaktır.

Burda görüp seyrettik, hosuma gitti benim. Flashbacklerde kim kimdi diye bazen karıştırdığım oldu ama filmin vermeye çalıştığı genel hissiyatı ve slice of life havasını sevdim. Teşekkürler. 

Anime tavsiyesine de bakacağım.  
edit: anime degilmis normal filmmis, ona belki bakmam sdhd

neutrino tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 05.11.2021 at 22:00, bLackcha0s dedi ki:

spacer.png

Çok sevdim. Epeydir netflix'te böyle güzel film izlemedim. Ekşi'de gömmüşler, imdb puanı da yüksek değil. Hikaye çok basit, evet siyahilerle dolu western ama müzikler ve sinematografi çok iyidi.

aynen çok beğendim bende. Cast, müzik, sinamatografi aktı. Tek sıkıntısı bi 20 dakka fazla uzundu ama yine de iyiydi gayet.

Sosyal ağlarda paylaş

spacer.png

Apple güzel iş çıkarmış. Oyunculuklar harika. Ailesi işitme engelli olan bir kızın hikayesini anlatıyor. Dram gibi dursa da keyifli film 8/10

spacer.png

Uzun zamandır izlediğim en güzel polisiyelerden biri. Marsilya'da 3 polisin uyuşturucu çetesini çökertmeye çalışmasını anlatıyor. Sosyal konutlar sahnesi harikaydı. Çok acayip bir dünya. Macron boşuna söylenmiyormuş buradakilere 7/10

spacer.png

Tom Hanks'e film çektirelim yanına da robot şov yapalım adamı fazla yormayalım filmi olmuş. Çerezlik işte. Robotun hareketlerini, diyaloglarını sevdim. 6/10 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, neutrino dedi ki:

Nerden kırdın puanı? İzlerim diye düşünüyordum bunu. 

senaryo'da gap'ler var ve çok zayıf senaryo.

bilmiyorum benim de beklentim yüksekti, ilk 30-40 dk. güzel ama buildup / climax vs. filmi film yapan şeyler zayıf.

intro iyi.

//

drama + genç kadın filmi + çocuk filmi + slasher + gerilim = ?

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...