Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

49 dakika önce, sanssizsansli dedi ki:

aa dün ben de 86 yapımı highlanderı izledim tekrar. çok tatlı film de senaryo zayıf.

highlanderın elden geçirilip seri halinde tekrar vizyona girmesi lazım, kasıp kavurur güncel teknolojiyle.

Hakikaten çok güzel bir fikri zayıf senaryoyla öldürme filmi bu, tekrar elden geçirilip remake olarak sunulsa şahane olur. O kadar Total Recall'ına kadar (ki Arnold'lusu da külttür, remake düşünmek küfür gibi bir şey) her şeyi remakelerken bunu es geçmeleri kendi ayıpları.

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BMjBlYTlhMDctNTQ3ZC00MjM4LWIxNjctNDI4

Possessor (2020) AMAZON

kan, daha çok kan ama yetmiyor daha çok kan.

araya biraz şizofreni.

kan, kan, kan, kan.

arada film olsun diye oyunculuk var, senaryo var-yok arası.

sonunu görmenize gerek yok bence.

5/10

edit:

+1 iyi "kan" sinematografiden.

kan görmek istemiyorsanız izmeleyin, o kadar diyeyim.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

220px-Let_Him_Go_poster.jpg

durgun rural gerilim seven izlesin, çok yeni bir şey de yok içinde ama tatlı bi gerilimi var.

Spoiler

özellikle ortaları güzel gerdi seyirciyi sürekli oynadı bizimle, yemek sahnesi falan. ama sonu tipik bitti. kevin tabancayı alıp kaybolduğunda bütün gerilim uçtu nasılsa hepsini yutar diye sdf.

"kanka filimde hiç bishi olmuyor ki, çok yavaş aqmıyor bi de" yorumlarınızı şimdiden görebiliyorum ama...

Sosyal ağlarda paylaş

Titus reyizin Bosch'una sardık biz de, güzel dizi valla keyifle izleniyor

bosch.jpg&f=1&nofb=1

Los encılıs polisiyesi, hani tam wire gibi procedural değil bazı suçlular azzıcık fantastik kaçıyor bide aksyon dozu daha yüksek falan ama genel havası iyi. Liutenant Daniels ile Marlo Stanfield önemli rollerde oynuyor ordan da sevdirdi kendini

bb910d2ca084e8629100bf7882a0eddd.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

MV5BZTFkZjYxNWItZmE2MC00MGE4LWIxYTgtZmIz

7/10

Prodüksiyon, çekimler falan 8/10 esasında ama çok tek düze bir film olmuş o yüzden 7dedim. Ek olarak  gud kıristiyın amerikalılar, ben eşşeğim almanlar mesajı gene girilmiş ama tom hank zaten o mesaj olmayan filmde oynamıyor sdfaf Alman deniz kuvvetleri nazilikten en uzak askerlerdi o yüzden gereksiz egzajere edilmiş kısımları sevmedim.

U-bot, deniz savaşı falan seviyorsanız kesin izleyin. Onun dışında benzer konuya sahip iyi bir kitap okumak istiyorsanız şunu da öneririm:

Kitap_202003061421385978574.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

biraz birikti ?

spacer.png

Mini Dizi. Daha önceki yapımcıları Pretty Little Liars'ı yapmıştı, o yüzden ve Nicole ablamız için izledim. Mehh çıtır çerez bir dizi 6/10

spacer.png

Müthiş bir dizi. Hatta başlığı yok, açayım bir ara ? Cernobil yapımcısı Sky Atlantic işi. Guy Ritchie sinemasını seven mutlaka atlasın. 2 günde bitirdim 9 bölümdü sanırım. Aksiyon sahneleri müthiş. Londra'ya hakim olan bir çete liderinin öldürülmesinden sonra başlayan çete savaşlarını anlatıyor ama Londra'ya her ırktan çeteyi summonlamışlar. Çok zevkliydi. 2. sezonu sabırısızlıkla bekliyorum 9/10 

spacer.png

Netflix'te rastgele açmıştım ama Arada derede kalmış güzel filmlerden. Polonya yapımı. Sosyal medya da trollük yapan bir şirkette çalışan çocuğu anlatıyor. Yönetmeni Corpus Christi'nin yönetmeni o da çok iyi filmdir izledikten sonra farkettim. 7/10

spacer.png

Uzun zamandır bu kadar sağlam bir gerilim izlememiştim. Kendime işkence ettiğimi düşündüm çok iyi bir filmdi. Imdb puanı 6.4 ama 7 altında kalan müthiş filmlerden. Fransız korku sineması yönetmeni Pascal Laugier filmiydi. Bunun gazı ile aşağıdaki filmi izledim ? 7/10

spacer.png

Laugier filmi diye izledim ancak sadece bol bol kan var. O kadar kan var ki artık film yordu bitmesi için bekledim. Benim için boş bir filmdi. Gariptir ki bunun da imdb puanı 7.1 ama benden 5/10 ?

spacer.png

The Hunt'dan sonra Vinterberg sinemasını da Mikkelsen abimizi de çok sevmiştim. Uzun zamandır bekliyordum. Harika bir filmdi. Her yerden ödül topluyor zaten. Sinemografi yine çok iyi. Orta yaş bunalımını çok güzel anlatmış ve haaaarika bir kapanış sahnesi var.  8/10

spacer.png

2020 yılında çok seçerek izlemedim kaçırdığım filmler vardır belki ancak benim için yılın filmi bu oldu. Bateri çalarak hayatını kazanan Ruben bir sabah kalktığında hiçbir şey duyamıyor. Hikaye basit olsa da sinemada ses kullanımı ile çığır açmıştır. Başka bir örneğine hiç rastlamadım. 9/10 

Sosyal ağlarda paylaş

olm ne kolpa abartı diziymiş lan, birleşmiş milletler gibi masalsı bi underground var. sadece VURUCULUK adına gereksiz anlatıma katkısı olamyan şiddet var ve bunlar beni dehşete düşürmek yerine soğutuyor. BAKIN NE KADAR BRUTAL BİR DÜNYA.

Spoiler

TURKISH KURDISTAN sahnesi hele biz bildiğimiz için daha komikti

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...