Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

90976.jpg,

Klişe bir senaryo ama çok sevdim. Kadın-Erkek ilişkisi, erkeğin aç gözlülüğü, saplantılı bağlanma konularına güzel değiniyor. Polanski abimiz aşırı tutkulu bir film çekmiş. Başrolde de o dönem sevgilisi sonra ise eşini oynatmış.

8/10

3028518.jpg 

Amazon Prime filmiymiş. Çok düşük bütçe ile çekilmiş sci-fi. Ben beğendim ancak bir aksiyon beklemeden izleyin ? Yönetmenin ilk uzun metrajıymış. 2000 yapımı frequency filmine benzettim. 

7/10 

Sosyal ağlarda paylaş

On 30.08.2020 at 12:26, µh dedi ki:

High_Score_title_card.jpg

Netflixte izledim. Video games tarihi belgeseli. Eski atari zamanları, ultimanın ortaya çıkışı falan şeklinde gidiyor çok hoş.

çok çabuk bitti. az da bölüm varmış bilmeden maraton yapıyodum. bunun üstüne aynı temada hi score girl tavsiye edebilirim kısa anime serisi isteyene. netflix original yine.

Sosyal ağlarda paylaş

First_Cow_poster.jpeg

Kısır geçen yılda izlediğim en iyi film bu oldu şimdilik. William Blake'ten süper bir alıntıyla açılıyor film "The bird a nest, the spider a web, man friendship.". Bence bu çok kötü bir tercih olmuş, zaten filmin sonunu başından vermişsin, bir de filmin tonununu bu kadar güçlü bir alıntıyla netleştirince seyirciye hiç alan bırakmıyorsun. Yadırgadım açıkçası.

Bakalım sene sonu birkaç film var merak ettiğim, özellikle Frances Macdormand'ın oynadığı film. İnşallah güzel şeyler çıkar.

Sosyal ağlarda paylaş

Unhinged2020Poster.jpeg

tansiyonu fena değil de kötü adamın motivasyonu çok zayıf. russell karikatürize etmeden gerçekçi oynamasına rağmen yetememiş. B movielerin olayını niye böyle bir kadroyla denemişler bilemedim. russell crowe götü büyüttü diye rol alamıyor filansa üzücü. gerçi en son iyi bir mini dizi yapmıştı hala iş yapıyor olsa gerek.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 22.10.2020 at 05:06, sanssizsansli dedi ki:

Unhinged2020Poster.jpeg

tansiyonu fena değil de kötü adamın motivasyonu çok zayıf. russell karikatürize etmeden gerçekçi oynamasına rağmen yetememiş. B movielerin olayını niye böyle bir kadroyla denemişler bilemedim. russell crowe götü büyüttü diye rol alamıyor filansa üzücü. gerçi en son iyi bir mini dizi yapmıştı hala iş yapıyor olsa gerek.

Görünce izleyeyim dedim. Bence güzel oynamış, zaten şu kilolar ve iri yarı adam tarzı ile çok güzel yansıtmış. Film epey gergindi ancak guards mode off olarak çekilmiş herhalde. Koca şehirde polis yok :d 

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.imdb.com/title/tt6821044/

başlığı yok galiba the loudest voice'dan geçenki postta bahsedince açıp izledim 5 bölüm. kaldı 3 bölüm.

güzel dizi iyi oyunculuklar. mini dizi olmasından dolayı akıyo gidiyo yormadan.

7 bölümmüş pardon.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Senaryo bana batmadi , başroldeki herifin salak bakışları ve odun aktorlugu daha çok rahatsız etti, neyse rahmetli Sean connery ve kötü adam , basrolun odunlugunu ekarte ediyorlar.

Flashback sahneleri çok güzel, İskoç manitayla bir ömür aşk yaşaması, yahut sekreterini kurtardığı sahneler vs, wholesome duygularla doldum izlerken

Dövüş sahneleri rezalet, hele ilk kavga, Fazıl bariz kitapta arap-siyahi fln bı adamdı ama filme orta yasli beyaz bı saklaban olarak cast etmişler, ordan da 1 puan kirasim vardı ama kıyamadım

Film hiç woke değil, erkekler kadınlara el kaldırıyor fln, o yönden de ilginç.

Sonuçta çerezlik bı Sean connery filmi izlemek amaciyla başladık ama çocukluğumdaki gibi tekrardan hayran oldum filme, hoş duygular yaşadım

Öneririm

Sosyal ağlarda paylaş

plot güzel de senaryo zayıf dememdeki etkenler; hikayenin çıkış noktası ve gittiği yer arasındaki bağ yetersiz anlatıma sahip. çok oldu bittiye gelmiş. dövüş sahneleri, oyunculuk filan konuşmaya bile gerek yok zaten ?

ama kumaşı çok iyi mesela o flashbacklerdeki savaş ortamları, günümüzde devam etmesi... atmosfer olarak çok daha tatmin edici yapı oluşturulabilir. fantastik bir film için mekan seçimleri lotr'daki gibi daha epic yapılabilir(bazı sahneler kesinlikle günümüz fantastik filmlerine ilham olmuştur diye düşünüyorum) çok güzel lokasyonlar var hikayede.

sean connory abinin hikayesi ayrı bi spinoff bile yapılır hatta, westworld gibi japonyada geçiyo filan.

çok tatlı potansiyeli var ya.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...