Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

spacer.png

8/10 

waad al-kateab adında bir kadının el kamerası ile çektiği görüntülerle yapılmış. Bilinmedik şeyler değil aslında ama bu kadar yakından tanık olmak farklı oldu. Vahşet inanılmaz boyutta. Sansür yok. Bombalardan parçalanmış insanlar, çocuklar... yeni doğan bebeğin sahnesini bilmiyordum meğerse en çok izlenen videolardan biriymiş. 

Bir de bu savaş ortamında çocuk yapmaları çok acayip.

Sosyal ağlarda paylaş

Son günlerde izlediklerimi topluca yazayım

good-time-poster.jpg

Good Time - 7/10

Buradan görüp izlemiştim, hüsrana uğratmadı. Farklı bir tarzı var, gayet sürükleyici. Böyle tam tanımlayamasam da minik birkaç şey eksik gibi hissettim. 

ezgif.com-webp-to-png-28.png

The Lighthouse - 7,5/10

Bu baya merakla beklediğim bi filmdi. Tatmin ediciydi ama lezzetli çipetpet de değildi, böyle tam HAH OLMUŞ BU diyemedim. Oyunculuklar harikaydı, Willem reyizden zaten bekliyordum efsane bi performans, Pattinson'dan şüpheliydim ama o da şahaneydi, o kadarını beklemiyordum gerçekten. Film de hissettirmesi gerekeni hissettiriyor bence ama işte minik bi şeyler eksikti hissi oluştu yine. Boş kafayla izlediğim için pişman oldum siz yapmayın.

ktPbjD6nYg5NxmeTt72Iqaw5GD0.jpg

You Were Never Really Here - 7,25/10

Filmlere çok konu olan bir olayı farklı bir açıdan -daha reel diyebiliriz sanırım- aktarmaya çalışmışlar, bence başarılı da olmuş. Konuyla ilgili izlediğimiz diğer filmlerdeki bazı alışageldik şeyleri bekliyor insan ister istemez ama böyle olması daha etkili yapmış filmi bence. Mesela Taken ya da benzeri filmlerde başrol karakterinin psikolojik olarak çöktüğünü, hayata karşı teklediğini falan göremeyiz, güzel işlemişler o tarafları. Joaquin amcam da döktürmüş yine. 

7b4a9wh7qt431.jpg

Spider-Man: Far from Home - 11,5/10

Uslanmaz bir Marvel ve Spidey fanı olarak aşırı beğendim filmi sdhsf. Saçma sapan dialoglar, sahneler yine vardı her Marvel filminde olduğu gibi, bayacak kadar değildi ama bunlar. Filmin ikinci yarısının görsel şöleni fena çekti içine, IMAX'i kaçırmıştım iş güç yüzünden pişman oldum valla. Aşırı beğenmemin sebebi kafamın da çokzel olması olabilir o yüzden puanlamayı dikkate almayın sdf

DRaGoN_SLaYeR tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

what-did-jack-do.172266.jpg

17 dakikalık yeni David Lynch fimi netflixte.

film uzun bir süre boyunca internetin ilk çağlarında sohbet eden ai programlarını kullandığımız dönemleri anımsattı bana. hatta günümüzdeki siri'nin bir benzeri.
sen anya diyorsun o konya anlıyor misali.
tavuk olayı nedir noluyor orda derken bitti gitti. hava soğuk, 5 kat fular taktık izledik. yine üşüdük david lynch efendi.
artık ya sen saçmalıyorsun ya sanat camiasını baitliyorsun gibi gelmeye başladı çünkü.

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, sanssizsansli dedi ki:

tavuk olayı nedir noluyor orda derken bitti gitti. hava soğuk, 5 kat fular taktık izledik. yine üşüdük david lynch efendi.

artık ya sen saçmalıyorsun ya sanat camiasını baitliyorsun gibi gelmeye başladı çünkü.

sadahsdahsd aynen. böyle yanında bi duvar açıklama yazması gereken postmodern sanat ürünleri gibi, muzu duvara bantlayıp yanına bi duvar daha "kapitalizmin bizi şöyle böyle yaptığı dünyada plastik bantın kuvvetine güvenerek toplumdaki statümüze tutunma çabası üstünden yine de çürüyen muzun biyolojik fularlaması anlatılmıştır".

böyle film okuma yazılarında bşakasının bu film için salladığı metaforları okusak anca bir şeyler çıkarırız öyle absürd geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BMzNjMDhmYzEtM2YxOC00NzZjLThkODctZjI4

son zamanlarda izledigim hint filmlerine oranla biraz zayif kalsa da, dovus sahnelerindeki battal gazi akiciligini cok sevdim ? 

bir de su hintlilerdeki tombik jon bagimliligini anlayamadim. her filmdeki ana karakterler, tombik, ayva gobekli $eker cocuklar. olm yok mu hic body building yapan adam?

6.8/10.

Sosyal ağlarda paylaş

The-Lighthouse-630x910.jpg

Film karakterlerin yapısını oturtmak için 1.5 saat harcıyor fakat dünyası hakkında zerre ipucu vermeden ilerliyor başta. Noir yapısı ve silikliğiyle (bana stalkerı anımsattı) kimliğini oturtmaya çalışıyor. tüm bu zamanı bize böyle iki kişilik tiyatro kıvamıyla anlatıyor. bunun gibi oyunlar taksimde aznavur pasajındaki tiyatroda sürekli oynanıyor merak eden kovalasın.

son zamanlarda dikkatimi çeken iki yönetmen var ari aster'le robert eggers.

lighthouse'la ari asterin son filminden daha iyi bir iş çıkarmış ama bence hala the vvitch eggers'ın en iyi filmi. gerçi iki filmi vardı da neyse.

Spoiler

hakkında hiçbir şey bilmeden izledim bir nevi kaçıyordum spoilerlardan. sanırım film bir nevi prometheus hikayesi anlatıyor. 

william dafoe'nin itaat ihtiyacı ve suça meyilli fakat ışığa ulaşmaya çalışan insan. hikayenin tamamının aslında bir loop olabileceği ihtimali var şimdilik çok emin değilim bundan gerçi bir ara tekrar bakmak lazım detaylar vardır illaki. 

izlenir güzel film, bir iki fular takın ama.

Sosyal ağlarda paylaş

cok guzel film. fakat korkuyla gerilimle pek alakasi olmamasi uzucu. psikolojik gerilim dozu bile dusuk. pek bir ozgunlugu olmayan fantazi hikayesi olmus. ?

Spoiler

genc thomas isigin oradan duserken bacagini kiriyor. acayip bir ses cikiyor. hizli gectigi icin tekrar izlemistim orayi. ihtiyarin bacagini kiris hikayesi de obur hikayeleri gibi yalan. 

kendi mitosunu yazmasini bekledigimiz adamlarin 1500 senelik malzemeyle gelmeleri yazik olmus. bunlarin kralini yorgos cekiyor zaten. size dusen vazife korku/gerilim patlatmakti eggers kardesler. biz sizi oyle sevdik. 

Sosyal ağlarda paylaş

MV5BNDI5NzU2OTM1MV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzU3

Marc foster son zamanlarda ne yapmış bakayım dedim bunu buldum.

düşük puanlı acaba kötü mü diye izlememiştim. en sonunda dün izledim.

puanının bi tık yukarda olması daha iyi olurmuş.

gone girl filmiyle benzer bir temayı işliyor. gone girl'de kantarın topuzunu kaçırıp kadına daha fazla suç bindiriyordu bu filmde de öyle.

gone girl'ü tahmin etmesi daha zorken bunu baştan sona kadar tahmin ettiğiniz şekilde izliyorsunuz.

vurucu kısımlar da o yüzden sıradan geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

onu bunu boşver safdie biraderler döktürmüş yine.  uzun zamandır bu kadar doyurucu macera izlememiştim ya, komikli absürd olcam derken sıvayan pretentious skriptlerden değil, guy riçinin ilk filmleri ayarında, aynı habire konuşan gereksiz gerilen ortamları, random olayları falan açgözlü yavıdili soslayınca bi dadlı olmuş ki ahah. adam sandılar "yavidiyi oynayacaksın karşim" denince zaten çok yakışmış role, kg falan ayrıca renklemiş filmi. maçı falan filan da öyle tatlı işlemişler ki hikayeye.

uncut gems 8'i var helalinden.

images?q=tbn:ANd9GcS6Q7o2n2TIl_TzbERIRB5

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

XOgYmV.png

15 sene öncesinden iyiydi diye hatırlayıp tekrar izledim. michael bay'in ben.... resmen filmin içine sıçmak için elinden geleni yapmış. low angle slow mo karakter çekimleri, full gürültü full gereksiz aksiyon. lan filmin konusu çok iyi aslında, güzel de detayları var ama aksiyon başladığı gibi boka sarıyor.

nese sonra dedim böyle mal bi adamın filminde bu fikrin işi ne. 1-2 aklıma gelen film oldu hepsi bundan sonra çekilmiş. sonra biraz daha araştırınca film yayınlandığı gibi dava açtığını gördüm bunlara. tüm senaryoyu 79 yapımı the clonus horror diye bi filmden aparmışlar ya.

nese aksiyon sahneleri atlanırsa hala izlenir. transformers falan seviyosanız tamamı izlenir. 

yenilerde film kalmayınca bu ara biraz eskilere bakıyorum(2000 civarı). bu da iyiydi diye hatırlıyorum ama yamultmaz umarım.

On0Qm9.png

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, goldbären dedi ki:

onu bunu boşver safdie biraderler döktürmüş yine.  uzun zamandır bu kadar doyurucu macera izlememiştim ya, komikli absürd olcam derken sıvayan pretentious skriptlerden değil, guy riçinin ilk filmleri ayarında, aynı habire konuşan gereksiz gerilen ortamları, random olayları falan açgözlü yavıdili soslayınca bi dadlı olmuş ki ahah. adam sandılar "yavidiyi oynayacaksın karşim" denince zaten çok yakışmış role, kg falan ayrıca renklemiş filmi. maçı falan filan da öyle tatlı işlemişler ki hikayeye.

uncut gems 8'i var helalinden.

images?q=tbn:ANd9GcS6Q7o2n2TIl_TzbERIRB5

izledim akşam tertemiz film olmuş abi. böyle kemiksiz 8'i var.

safdie'ler artık kesinlikle ne çıkarırsa izlerim kardeşlere dönüştü gözümde tamamdır.

good time'da vay anasını demiştik bunda çıtayı iyice yükseltmişler. kevin garnett de baya oyuncuymuş lan.

ya da yok lan bu çocukların eline kimi versen oynatıyorlar ben onu anladım.

Sosyal ağlarda paylaş

Bayagi iyiymis, ben de izlemeyecektim yine tirt Adam Sandler filmidir diye ama gold ovunce dayanamadim.

Yalniz netflixte seste mi bir sorun vardi anlamadim ama diyaloglar corba gibi geldi, bunaldim, takip edemedim bazi yerleri. Her sey birbirine karisiyordu sanki. Hani seyirciye got kadar dukkanda 50 kisinin harala gurele konusmasinin baskisini yasatmak istemislerse cok basarili, baska bir seyse meh...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...