Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Lancelion said:

senko said:

Ready player one
5/10

Filmden çok vr teknoloji demosu olmus.
Bi de eski filmlere referans verip sirinlil yapmaya calismislar ama goze sokulunca olmamış tabii

Neyse haftaya reflexive film diye film dersinde bunu anlatirim, sıramı salarim.

nerdgasm gecirip bayildiktan sonra ayilinca ben de ayni puani verdim, +1

su nerdlerin/geeklerin ne ince noktasi varsa hepsine ince ince dokunalim, populer kulturun her referansini yapalim da, hepsinden gise toplayalim filmi olmus. tez yazarken denk gelirsin, icinde hic bir sey olmayip sadece onlarca baska papera referans dolu tezler, ayni hissiyati verdi izledikten sonra.

neyse avatar da boyleydi -3d olmasindan baska olayi olmamasi- devasa gise yapti, simdi hala gecemiyorlar. hayat.

allam yaleppim. kitap tamamen bu şekilde zaten. filmde farklı yaptıkları bişi yok. he ayrıca hikaye falan da güzel. ama ben de filmi 6.5'luk falan beğenmiştim, hani filmi beğenmemenize laf etmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tim bu olaylar subjektif abi
senin beğendiğini ben beğenmeyebilirim
tam aksi de geçerli olabilir

herkes her filmi eşit beğenmek zorunda değil
rahatsızlıkla ilglisi yok yani.

senin çok sevdiğin bir filmi bambaşka nedenler ile ben o kadar sevmeyebilirim, bakış açım farklıdır, filmde aradıklarım farklıdır vs.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi şeyi zorla mı beğendireceksiniz, beğenmeyen beğenmez size ne.

asıl rahatsızlık, milletin kendince yaptığı yoruma laf etmek. başlığı açan da başkasının yorumuna yorum yapmayın demiş. siz hala cevap yetiştiricem diye uğraşıyosunuz.

biri yorum yapsın da laf edeyim der gibi bekleyen var baya baya şu konuda. en çok da goldbaren yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya elestirilerde tutarsizlik var ve fazla acimasiz bence. Soyleki; adam izlerken cok begenmis mesela, o an sorsan mukemmel diyecek ama yasadigi heyecan vesaire gecince farkli acilardan degerlendirmis, film kritigi misali surda ucuza kacilmis, burda CGI doldurulmus, orda su olmus demis, puani dusurmus.

Ayni adam ayni sekilde Avatar'a, zamaninin 3D harikasi olan, IMAX'de bize "anani avradini" dedirtmis, hikaye olarak da bos olmayan bir filmi ayni sekilde degerlendirmis, onu da tirt bulmus.

Elestirilen acilari anlamiyor degilim, anliyorum ama dedigim gibi kimi zaman tutarsiz, kimi zaman da fazla acimasiz geliyor. Izledigimiz her filmde film kritigi rolunu ustlenmek zorunda degiliz. Begendiyseniz begendim deyip gecin lan.
Sosyal ağlarda paylaş

biz bunları söylemiştik zaten

sanssizsansli said:

Filmi izledim bu akşam.
Tamamen referanslarla dolu olacağını bildiğim için hiç keyiflenmedim sanki sıfır sürpriz gibi geldi o yüzden.
Hani tam şu titremeyi yaşayacaklar için yapmış Spielberg
https://www.youtube.com/watch?v=DRa3OOp5t_Q

Onun dışında sadece kurgusunu beğendiğimi söylemeliyim. Mesela teknolojinin getirdiği nimetlerle artık modern sinema sanatında vay arkadaş ne güzel cgi yapmış adamlar diye etkilenemiyorum malesef. Senaryo, diyaloglar ve şimdi maddelemeye gerek duymadığım bir çok yönden eh işteydi.

Fakat şu filmi eğer ki 10-17 yaş aralığında bi yerlerde izleseymişim muhtemelen senelerce ortamlarda izlediğim en güzel filmdi abiii tam hayal dünyamı yansıtmış diyebilirdim çünkü gerçekten o yaşlarda hayal ettiğim şeyleri yansıtmış.

Filmin içeriğine dair pek bir şey gevelemek istemiyorum zaten artı-eksi tartışılacak burada. Muhtemelen de pek çoğu günün verdiği heyecanla övecektir filmi fakat aradan zaman geçtikten sonra filmin eksikleri gözüne batacak ve daha mantıklı bir yere koyacaktır amiyane tabirle puanını.
Ben şöyle bi 6,5/10 7/10 arası bir yerlerde puanlayayım da dursun kenarda.

Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

biri yorum yapsın da laf edeyim der gibi bekleyen var baya baya şu konuda. en çok da goldbaren yapıyor.

sdfsdfs bu ne lan. herkes topikte olmayan başka birine saydırıyor galiba bugün. acaba hangi filmde ne demişim de sinirlendirmişim.

börü, twilight, marvel fanboyu falan değilsen laf etmiyorum karşim.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

k1nJo said:

sdfsdfs bu ne lan. herkes topikte olmayan başka birine saydırıyor galiba bugün. acaba hangi filmde ne demişim de sinirlendirmişim.

hade len herkese her şeye laf ediyon, kimi yiyon ashdfuasdh
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

k1nJo said:

Adam haklı, anlamsız yorumlar yapıp bi üstten bakma triplerin var. Gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...