Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sondaki "kolpaları" gözardı edersek gerçekten güzel bir iş ortaya çıkarmışlar diyebilirim. senaryo kurgu gibi öğeler gerçekten yerinde.

8/10
http://birhdfilm.org/wp-content/uploads/2016/03/Cloverfield-Yolu-No-10-izle-e1459190126261.jpg

kolpalar

1. sığınak havaya uçunca hemen yanındaki aracın alarmı çalmıyor ancak kız kapı koluna dokununca alarm devreye giriyor. 2. koca uzay aracını ya da uzaylıyı artık neyse molotof kokteyl ile havaya uçuruyor. yani ya bizim insanımızın yaptığı kokteylin alkolü düşük ya da filmdeki alkol alkol değil akaryakıt. 3. anladığım kadarıyla yaratıklar sese duyarlı. kız kulübedeyken alarmı susturunca canavar gidiyor hemen ardından paldır küldür dışarı çıkıyor ancak canavar o sessizlikte ne hikmetse duymuyor vs vs.

Sosyal ağlarda paylaş

Nergal69 said:

sondaki "kolpaları" gözardı edersek gerçekten güzel bir iş ortaya çıkarmışlar diyebilirim. senaryo kurgu gibi öğeler gerçekten yerinde.

8/10
http://birhdfilm.org/wp-content/uploads/2016/03/Cloverfield-Yolu-No-10-izle-e1459190126261.jpg

kolpalar

1. sığınak havaya uçunca hemen yanındaki aracın alarmı çalmıyor ancak kız kapı koluna dokununca alarm devreye giriyor. 2. koca uzay aracını ya da uzaylıyı artık neyse molotof kokteyl ile havaya uçuruyor. yani ya bizim insanımızın yaptığı kokteylin alkolü düşük ya da filmdeki alkol alkol değil akaryakıt. 3. anladığım kadarıyla yaratıklar sese duyarlı. kız kulübedeyken alarmı susturunca canavar gidiyor hemen ardından paldır küldür dışarı çıkıyor ancak canavar o sessizlikte ne hikmetse duymuyor vs vs.

kolpalar konusunda çok haklısın ya. sonunu resmen sonradan eklemişler gibi filme.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

10 Cloverfield Lane beğendim bende.

son

Bunkerdna çıktıktan sonrasını, daha sonra çekmişler gibiydi ama. Alien yerine ilk filmdeki canavara bağlasaydı keşke.

Baglantili zaten. Yönetmen o hissi veriyo izleyiciye. Agiz yapisi, sesler, izleyicide baglantili oldugu hissi uyandiriyo.

Sosyal ağlarda paylaş

The Perks of Being Wall Flower/

9/10

Kitabini birkac ay evvel okumustum hatta en son okudugunuz kitaplara detayli bir sekilde yazmistim

kitap icin yaptigim yorum

zeper said:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/69/Perksofbeingwallflower1.jpg

Perks of Being Wallflower. 9/10
Çok tesadüf bir şekilde karşıma çıkan bu kitabı sevme sebeplerim.
1-) hiç alakasız bir yerden almaya karar verdim, amazondan kindle indiridm, okumaya başladıkça mekanlar Futbol takımları filan hep tanıdık. Meğerse Pittsburghta geçiyormuş ( doktora için geldiğim şehir burası-7 aydır) dahası baş kahraman Charlie, şuanda burdaki çok yakın bir arkadaşmla benzer karakterlere sahip, ismi bile Charlie. Ve diğer doktora öğrencilerinin aksine o başka bir ülke veya şehirden gelmiyor, yani doğma büyüme buralı Pittsburghlu tıpkı kitaptaki karakter gibi....Hani kitap 1999 da yazılmasa ...Charlie yi görmüş yazmış yazar diyecem, o kadar benzer. Depresif olması sürekli düşüncelere dalması, gibi gibi...aile yapısı bile benzer ! bu kadar mı olur dedim...
2-) Catcher in the Rye ile benzetiliyor, hatta kitapta da gönderme yapılyıor. Ben çok daha fazla beğendim bu kitabı ondan, bilmem neden.
3-) altını çizdiğim, durup düşündüğüm o kadar fazla yer oldu ki. Belki bir çocuğun(gencin) ağzından okuduğum için, belki de çok basit bir şekilde ifade edilen aslında çok derin anlamları olan cümleler sarf-ettiği için. Hani aslında hepimizin ortak düşüncesi olan pek çok şeyi söylüyor, ama o kadar güzel söylüyor ki fark burada işte diyorsun.

ben beğendim okuyun, filmi de varmış, izlerim bir ara. Sırf yaşadığım şehirden manzaralar görmek için=)

filmi de beklentimi karsiladi acikcasi. Tabi Charlie'nin anlattigi pek cok sey var kitapta filme aktarilamamis ama ana tema akis super. Guzel film derim izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

cloverfield

cloverfield'ın tıpatıp öyle biteceğini bi ben mi tahmin ettim lan? yönetmen ilk filme gönderme yapmış yani direk. bi de ufak bi twist olmasa çok düz film olacaktı yani, zorlama bi şekilde john goodman'ın deliliğini anlatmış olacaktı. cute'luk yapmış yönetmen işte :D he iyi-kötü ayrı konu ama ben bekliyordum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...