Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
http://forum.paticik.com/read.php?11,6992570

Buradan devam.

Bu da diğer konunun ilk mesajının bir kısmı:

şu tarz, izlediğiniz filmlerin sadece afişini koyarak, not vererek ve istersek kısa bi yorumlayarak değerlendireceğimiz bir başlık olsun istedim. başkalarının yorumlarına, yorum yapılmaması başlığın düzeninin korunması açısından en sağlıklısı olacaktır...
böylece izlemediğiniz, download edip dolabınızın bi köşesinde unuttuğunuz filmleri hatırlayıp izleyebilirsiniz :p
Sosyal ağlarda paylaş

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTAyMjQ3OTAxMzNeQTJeQWpwZ15BbWU4MDU0NzA1MzAx._V1_SX640_SY720_.jpg

ilk film gibiydi yani eh işte
aha film başlıyo derken film bitti asd
izlemesem bişey kaybetmezmişim çok çerezdi

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/43/Knights_of_Badassdom.jpg

bu da başka bi çerez film
gerçi filmin başları güzeldi ehemehe diye izledim
ama sonlara doğru çok saçmalamışlar
tamam saçma bi film zaten ama yine de kendi içinde bi tutarlılık olması lazımdı, o çizgiyi aşmışlar

http://www.mattsmoviereviews.net/Images/centurionposter01.jpg

ÇOK İYİYDİ HNNG
karakterleri çok güzel vermişler, hepsinin kendince haklı bi sebebi var vs.

beğenmediğim/takıldığım üç şey var sadece:

filmin girişindeki o jenerik kısmı çok kötüydü. yani güzelim manzarayı ekranın ortasında çıkan isimlerle misimlerle mahvetmişler, hiç estetik değildi ve çok lüzumsuzdu

ikincisi

quintus (fassbender) pictler hakkında bu kadar şeyi nasıl biliyor hiç açıklamadılar, açıkladılarsa da ben kaçırdım ama zannetmiyorum
baya heriflerin dilini falan konuşuyor adam, kültürlerine dair 1-2 bişey biliyor (mavi boya zart zurt) ama hiçbir dayanağı yok

üçüncüsü

kendilerini kovalayanlarla niye hiç durup savaşma seçeneğini değerlendirmediler? hani tamam adamlar pict, çok iyi savaşçı mmh falan ama bizimkiler de roma askeri, asker yani dövüşmeyi biliyolar falan. sayı olarak da pek bi fark yoktu iki grup arasında.
yani tamam pictlerin atlı olması romalılar için bi dezavantaj ama yine de bu seçeneği hiç tartışmaya bile açmamaları garip olmuş.

olm filmde davos reyis bile var lan, izleyin sdf
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.impawards.com/2014/posters/pompeii_ver4_xlg.jpg

jon snow ve çirkin kızın aşkı
güzel görseller vardı ama yer yer gereksiz zoom kullanımı ve slow motion filmden kopardı

bi de

kızla adamı yakınlaştırıcaz diye mantıksız bi sahne koymuşlar filme, ay yani siktir git ne alaka dedim izlerken (atın üstünde beraber kaçmaları, sonra geri dönmeleri (eh?) kırbaç mırbaç)

yani çok iyi bi film değil ama eğlendirdi gene de
izleyeceksiniz beklentiyi düşük tutun

son bi spo

afişteki a hero will rise falan külliyen yalan, bi bok yapmıyo jon snow

ha bi de sonu çok kötüydü

Sosyal ağlarda paylaş

abi tamam dağ patlıyo vs
ama adamlar bu herif kahraman of hem de ne kahraman diye bi karakter sunuyor seyirciye ve bi bok yapmıyor herif
filmin sonunda da pat diye ölüyo
bunun true story'ye bağlanıcak bi tarafı yok yani, madem bu herif kahraman o zaman oradan bi çıkış yolu bulucak
veya en kötü ihtimal kendini feda edip karıyı kurtarıcak
yok gerizekalı gibi öldü ikisi de

Sosyal ağlarda paylaş

evet baya kısaydı o sahne. hiç 3000 kişilik lejyonun silindiği bi savaş gibi değildi, çatışma gibiydi daha çok

http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTk4MTk1NjI0OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDQxOTUyMQ@@._V1_SX640_SY720_.jpg

the eagle'ın saçmasapan plotundan sonra iyi geldi
gerçi director's cut izlememe rağmen benim için film baya eksik bitti

saxonların arasından bikaç karakter sunmuşlar mesela, kral, kralın oğlu falan ama altını doldurmamışlar karakterlerin. "bakın ne kadar kötü adamlar bunlar" olmuş sadece

merlin'i de merak ediyodum, film boyunca eh merlin'e gelsin sıra diye bekledim sonra film bitti. biraz silik kalmış sanki.

arthur'un şövalyeleri de malesef yaşayan karakterler olamamışlar. lancelot ve bors dışındaki karakterler bana bişey hissettirmedi. bi de dagonet iyiydi.

yani bütün bunları araya birer ikişer sahne sıkıştırarak verebilirlerdi diye düşünüyorum, onun yerine sadece arthur'a ve filmin anafikrine odaklanmışlar

filmdeki çatışma ve savaş sahneleri baya iyiydi. klişe olucak ama kamera açıları süperdi bazı sahnelerde, özellikle arthur'la saxon kralının dövüşü sırasında hem değişik açılar kullanarak hem de bunun dövüşün akışını bozmasına izin vermeyerek süper bi iş çıkarmışlar, çok zevk aldım izlerken.
ayrıca bütün o savaş sahnesi de baya iyiydi, normal versiyonda nasıl bilmiyorum ama director's cut'ta sahnenin uzunluğu ve en sikko karakterin bile savaşın içindeki çabalarını görmemiz gerçekten devasa bi savaş yaşandığını hissettirdi

niye wot oldu bilmiyorum ama yaşandı bitti saygısızca
güzel film yani
Sosyal ağlarda paylaş

Michael Bay önce en kısa Transformers olacak diye iddialarda bulunup, sonra da 166 dakika sürmesi için elinden geleni yapmış bence.

Serinin en net en uzun filmiydi. Efektler diğer filmlere oranla çok daha güzel görünüyor ve 3D'yi çok güzel kullandıkları yerler var.

Onun haricinde full aksiyon, gereksiz baba-kız sevgisi, genç kız genç oğlan aşkı gibi klişelerle dolu bir film olmuş.

IMAX izlemeyecekseniz boşuna para verip izlemeyin derim. Düz 3D kurtarır mı bilemem de IMAX ile bir ara dinozorlar yanımda duruyordu kafalarını sevecektim.

6.5/10
Sosyal ağlarda paylaş

http://skiffyandfanty.files.wordpress.com/2012/10/season-of-the-witch.jpg

her şeyden önce
boyalı uzun saçlarıyla nicholas cage'i ilk gördüğüm an PFÜRPFŞRLG şeklinde güldüm
bu adamı bu role yakıştıranın aklına sıçayım

onun dışında çok bi mesajı olmayan eğlenceli bi film olmuş
hatta filmden çok tek sessionlık bi frp oyunu şeklinde düşündüm daha eğlenceli oldu
belki yolculuk boyunca biraz daha random encounter olabilirdi, karşılaştıkları bikaç zorluk fazla heyecan yaratmıyor

film boyunca genel olarak sesler beni rahatsız etti
cadıyı ararlarken iki asker birbirine çarpıyor ZINNN diye hemen bi ses efekti oraya
ceset görüyolar UUUU ZINNN bişeyler
ikide bir müzik müzik müzik
bokunu çıkarmışlar yani

sonlarda ortaya çıkan demon'ın ses tonu da tam bir felaketti
korkunç gibi ama değil
dümdüz ingilizce konuşuyor falan
(td)
bi de sanki o demon hakkında biraz bilgi verselermiş keşke, hatta o bilgiyi verebilecekleri bi boşluk da vardı filmde ama "içine şeytan girmiş" düşüncesi vermekle yetinmişler

Sosyal ağlarda paylaş

iki gun oldu izleyeli ama daha yeni girebiliyorum

ilk iki filmden cok daha guzel olmus. ismi Chinese Puzzle olsa da New York'da geciyor bu sefer hikaye. zorlasaniz woody allen tadi alirsiniz yani. eski.

universiteye yeni baslamis, erasmus ve interrail hayaliyle yanan genclere hitap eden ilk filmden buna evrilmesi hikayenin hakkaten takdir edilecek bir sey bence.

feel good movie arayan izlesin.

bu arada Kelly Reilly, Cecile de France ve hic beenmedigim Audrey Tautou, cok afedersiniz, ilik gibiler filmde 40'li yaslara merdiven dayarken. yaslanmak cok yaramis hepsine

Cecile'e hastayim
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.filimadami.com/afisler/2823.jpg

izleyip vaktinizi harcamayın baya kötü bi film, kapat aç kapat aç 3 günde zor bitirdim

aslında film ilginç başladı, protagonistin içinde bulunduğu durum filan bişeyler vaadediyodu

sonra hiçbir şey olmadı filmde

yani filmde neler olduğunu yazsam spoiler bile olmaz o derece

ama ben yine de spoiler'a alayım

viking soyundan bi çocuk kızılderililerin arasında büyüyo
sonra bi gün vikingler saldırıyo
çocuk da büyümüş kocaman adam olmuş
yeniyo vikingleri, ölüyo hepsi

saçmasapan bi film yani
öff gıcık oldum ya asdf
Sosyal ağlarda paylaş

yapilan hype'in hakki varmis. route 66 veya avrupa'nin cillop mekanlarinda yol filmi cekiyorum diyenlere tokat gibi bir film olmus

bu guney amerika'nin cilesi afrika'dan beter gibi geliyor bazen. bildigin post apokaliptik ortam yani. kimin elinde silah varsa, var olan az biraz resource'a el koyuyor. kanun manun hak getire.

bu arada meksika - abd arasindaki zero point de bildigin olumcul yani. district 9 veya banlieue 13'ten bi farkini goren varsa beri gelsin.

neyse, izleyin kesin. cok guzel film.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

http://skiffyandfanty.files.wordpress.com/2012/10/season-of-the-witch.jpg

her şeyden önce
boyalı uzun saçlarıyla nicholas cage'i ilk gördüğüm an PFÜRPFŞRLG şeklinde güldüm
bu adamı bu role yakıştıranın aklına sıçayım

onun dışında çok bi mesajı olmayan eğlenceli bi film olmuş
hatta filmden çok tek sessionlık bi frp oyunu şeklinde düşündüm daha eğlenceli oldu
belki yolculuk boyunca biraz daha random encounter olabilirdi, karşılaştıkları bikaç zorluk fazla heyecan yaratmıyor

film boyunca genel olarak sesler beni rahatsız etti
cadıyı ararlarken iki asker birbirine çarpıyor ZINNN diye hemen bi ses efekti oraya
ceset görüyolar UUUU ZINNN bişeyler
ikide bir müzik müzik müzik
bokunu çıkarmışlar yani

sonlarda ortaya çıkan demon'ın ses tonu da tam bir felaketti
korkunç gibi ama değil
dümdüz ingilizce konuşuyor falan
(td)
bi de sanki o demon hakkında biraz bilgi verselermiş keşke, hatta o bilgiyi verebilecekleri bi boşluk da vardı filmde ama "içine şeytan girmiş" düşüncesi vermekle yetinmişler

nikelaj kaseye laf yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...