Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışında internet ücretleri

Mantar136

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar, özellikle yurtdışında yaşayanlar, lütfen yurtdışındaki internet ücretleri hakkında "kesin"-"nümerik" bilgiler verebilecekler yardım edebilirler mi? Şu an bir araştırma görevim var ve yurtdışındaki internet ücretlerine bir şekilde ulaşmam lazım. Dial-up, ADSL ve Kablo ücretlerini hangi ülke olursa olsun yazarsanız memnun olurum.[signature][hline]Biz Sultanî için "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

ben belcikada oturuyorum buranin fiyatlarini sana solim

Kablolar:

Telenet Internet ComfortNet
Download: 512 Kbps
Upload: 128 Kbps
Trafik:400 MB
29.95 euro

Telenet Internet ExpressNet
Download: 4 Mbps
Upload: 192 Kbps
Trafik:10 GB
41.95 euro

Telenet Internet ExpressNet Plus (benim kullandigim :) )
Download: 6.6 Mbps
Upload: 512 Kbps
Trafik:15 GB
51.95 euro

ADSL'ler

Scarlet One (Telefon + GSM hatti dahil)
Download: 3,3 Mbps
Upload: 384 Kbps
Trafik:20 GB
39.95 euro

Scarlet Go
Download: 3,3 Mbps
Upload: 384 Kbps
Trafik:15 GB
24.95 euro

Belgacom diye bi sirket daha var onu bilmiyorum isine yarar herhalde bunlar. Istiyosan kiralik hat ve ozel baglantilarin fiyatlarini istiyosan soyle onlari da yazayim.[signature][hline]Lord GNR's Homepage

[Bu mesaj lordgnr tarafından 02 Ocak 2005 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi download için değil uçmak için o zaten ehoeh
ayda 15 gb ne indiriyorsunuz allah aşkına. ticarete vurduysanız işi anlarım da, her ay sürekli yüksek meblağlarda download niye yapılır ki. bi ay azıtı 20-30 indirirsin, sonra 10 civarı takılırsın. kaç tane film, oyun, albüm merak edip zaman ayırabilirsin ki zaten? ehe
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda oyle 6-7mbit baglanti alsak bile tam performansla download yapamayiz, ozellikle p2p programlarla.
mesela 800kb/sn ile cekmemiz icin karsida cektigimiz adamda 6mbit upload olmasi gerek.
e dunyada henuz 6mbit uploadu olan baglanti kullanan cok insan olmadigindan suan icin gereksiz bence. :)
ama tabii ftp/web serverlari filan somurulur o ayri konu. :D[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aslinda oyle 6-7mbit baglanti alsak bile tam performansla download yapamayiz, ozellikle p2p programlarla.
mesela 800kb/sn ile cekmemiz icin karsida cektigimiz adamda 6mbit upload olmasi gerek.
e dunyada henuz 6mbit uploadu olan baglanti kullanan cok insan olmadigindan suan icin gereksiz bence.
ama tabii ftp/web serverlari filan somurulur o ayri konu.

Bencede öyle.2 mbit lik bi bağlantı bence çok ideal.[signature][hline]

[Bu mesaj behran tarafından 02 Ocak 2005 19:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gayet mümkün abi...
p2p programları tek kullanıcıdan dosya çekmez ve genelde 100'ün üstünde connection bulur..
yani gayet güzel kullanırsın merak etme
4 tane de download aç oldu mu ?

said:
thanatos, 02 Ocak 2005 19:27 tarihinde demiş ki:
e dunyada henuz 6mbit uploadu olan baglanti kullanan cok insan olmadigindan suan icin gereksiz bence. :)
ama tabii ftp/web serverlari filan somurulur o ayri konu. :D

[Bu mesaj Goering tarafından 02 Ocak 2005 23:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Burda bir arkadasim Hollanda da bulunan bir sirket icin calisiyor gecen bana anlattiklari karsinda cok sasirdim. Hollanda da bir belediye butun evlere ucretsiz fiber optik hatlar dagitmis. Telefon + televizyon + internet hepsi bu fiberoptiken gelip gidiyormus.
Bu arada 6.6 mbps baglanti var ama simdiye kadar en fazla 2.2 Mb a kadar cikabildim. P2P programlarda ise en yuksek hizla isvicredeki kulanicilardan cekebiliyoruz. Artik o adamlarda ne var bilemiyorum[signature][hline]Lord GNR's Homepage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BombaciMulayim, 02 Ocak 2005 19:04 tarihinde demiş ki:
ayda 15 gb ne indiriyorsunuz allah aşkına. ticarete vurduysanız işi anlarım da, her ay sürekli yüksek meblağlarda download niye yapılır ki. bi ay azıtı 20-30 indirirsin, sonra 10 civarı takılırsın. kaç tane film, oyun, albüm merak edip zaman ayırabilirsin ki zaten? ehe
heh. net limiter loglarimi yollim mi ? :D
Sosyal ağlarda paylaş

Optimum Online
USA - New Jersey
10/1mbit Cable
$49.99/month

said:
BombaciMulayim, 02 Ocak 2005 19:04 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj Ytse tarafından 03 Ocak 2005 06:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...