Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefret ettim!

Mandoo

Öne çıkan mesajlar

okuldaki din hocamız derslerde ara sıra şahlandımı örnekleri patlatır felan...mesela şu örnek harbi çok koydu...

''öyle bi toplumda yaşıyoruzki biri çıkıp tahtaya yok müslümanlık şöye böyle diye konuşsa kimse bişey demez...ama biri çıkıp karşı tezi desteklese herkes ay yobaz der...''

bu örnek sahidende doğru....bi de okul küçükyalıda...herkes camilere açılmasın diye bir tartışma yaratmıştı sınıfta...öğretmenden öğrendikki sadece küçükyalıda 5 tane kilise varmış...bu Türkiye genelinde 80 bin camiye sahipken 20 bin kiliseye sahipmişiz...

ve bu kiliselerin sayısı her geçen gün artıo....fazla inançlı biri olmasamda dar görüşlü hristiyanlığın yayılması duygusu sinirlerimi bozdu...zaten siyasi olayları kafasına çok takan biriyim bu içimi yiyo bitiriyo...sabah milliyetin ana sayfasını okuyodum rahşan ve bülent ecevit bile bu durumdan şikayetçi olmuş yani açık açık işgal ediliyoruz...önce türbanı sardılar başımıza sonrada hristiyanlığı sarıyolar...offff elimin kolumun bağlı olmasına acaip sinir oluyorum!!!içim içimi yiyo....

şimdi diceksiniz hristiyanlara karşımısın diye...hayır hatta hristiyan bir arkadaşım bile var...ama benim uyuz olduğum yabancı devletler ulusal dinlerini savunup cami lere kısıtlama getirirken bizim devletimizde mantar gibi kilise bitmesi....

bu konuyu buraya açmamın sebebi paylaşmak ve biraz olsun yorumlarla rahatlamak...bir an evvel yönetimin bişiler yapması lazım offf içim içimi yiyo!!!...............nefret ettim bu din propagandasından........[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizans Çocuğuyuz!
Bakan Tüzmen:Avrupalı ne çocuğu olduğunu bilir...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandooo, 04 Ocak 2005 19:17 tarihinde demiş ki:

''öyle bi toplumda yaşıyoruzki biri çıkıp tahtaya yok müslümanlık şöye böyle diye konuşsa kimse bişey demez...ama biri çıkıp karşı tezi desteklese herkes ay yobaz der...''

haklı.
şimdiki bazı populerist tipler dini ikinci plan gibi göstertip bir halt yaptıklarını sanıyorlar,başarılıda oluyorlar.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer gerçektende kiliselere ihtiyaç varsa yapılmasının mahsuru yok asıl Türkiye'deki gibi her sokağa bir cami dikersen o zmn bir şeyler oluyor demektirki Kiliseleri öyle her caddeden dönünce görmüyoruz[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
:hrr: Patavatsızlık yapmayın :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

bencen sen kiliselerin sayısını tutacağına devletin dini olup olmadığını gözlemle ve kafanı takacaksan ona tak. Devlet laik kaldığı sürece bir sorun yok. Bir devletin sonuna kadar laik olduğunu bilen başka hiç birdevlet, o ülkeyi etkilemek amaçlı kendi dinlerini yaymaya çalışmaz bence.[signature][hline]''It is very easy to disappear. Just examine ordinary people and act like them.''
Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Bu söylediklerin doğru ama kimseye bu sebeple kısıtlama yapılamaz.İsteyen din konusunda istediği gibi davranır.[signature][hline]Bildiğimiz yerlerden uzakta,farklı bir boyutta,tanımadığımız akıllı ırkların;Kara Elf'lerin yaşadığı karanlık bir yer;Menzoberranzan...

[Bu mesaj Lentisel tarafından 04 Ocak 2005 19:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ulkemiz maalesef o kadar hassas ki bugun kalkip kliselere kisitlama getirdik deseler herkes ayaga kalkar, "seriatla mi yonetiliyoruz" yok efendim "nerde din ozgurlugu" vs.
onun icin bana gore yapilabilecek bisey yok, hatta ben zararli bi durum da gormuyorum ortada. ulkemiz tum dinlerin bulustugu biyer degil mi zaten?
gecenlerde antalyada sanirim her dinin ibadet yerini yan yana yapmislardi.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

said:

evet ama ay yobazla kurtulurlar

çarşamba gibi yerlerde de müslümanlıkla ilgili ters konuşursan linç edilirsin büyük ihtimal[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Bonecrusher, 13 Mayıs 2004 23:29 tarihinde demiş ki:
Ekşi sözlük beni arasına almadıysa, kendi kayıbıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de biz ne kadar laik olsakta maşımızda adamların maşaları var.....bu arada devletin dini yoktur bireylerin dini vardır demiş bi arkadaş doğru demiş ama gel görki başımızdakiler bunu anlayamadılar...

bu arada kadıköydede çok sık rastlıyorum sokak içlerinde apartmanlarda kiliseler açılıyo evler kilise olarak kullanılıyo...[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizans Çocuğuyuz!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 04 Ocak 2005 19:20 tarihinde demiş ki:
Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli..

Camii ve ezanlara dokunacak adamın alnın karışlarım. Kiliselerde istediği kadar türesin önemi yok.

eh arkadaşım hiç dolaşmamışın memleketi bazı yerlerde camiler var günün 7x24 saati boş bazıalrına 3 5 kişi gidiyor onun yerine büyük bir camii yapsınlar herkes gitsin daha ii değilmi 3 küçük camii yerine bir büyük camii bence en iisi[signature][hline]"Sanal Dünyada paylaştıkça çoğalan 2 şey vardır biri hırs diğeri lagtır"
:hrr: Patavatsızlık yapmayın :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

hmm dediklerinden hiçbirşey anlamadım ama yorum yapmaya çalışayım.

din dediğin zaten bir kesmin inandığı bir şey.
sen o din'in inançlarına karşı birşeyi savunursan "yobaz" derler.
aynen, doğru inandıkları birşeyin tersini söylediğinde "yalancı" denmesi gibi birşey.

gastede rahşan ecevit'in çıkıp "din elden gidiyor" demesi afedersin ama salaklık.
sadece "dsp hala ayakta" haberi çıkarmak için birşey.
ama din elden gidiyor ne demektir yahu.
devletin bir dini mi var da dsp gibi bir partinin lideri çıkıp "din elden gidiyor" desin.

ha sonuçta müslümanların rahatsız olabileceği bir konu.
ama elindeki dini engelliyen birşey değil ki.
camileri mi kapatıyorlar? ramazanda oruç tutmanı mı engelliyorlar?
yoo sadece farklı bir dini yayıyorlar.
bundan dinayet işleri şikayetçi olmuyor da rahşan ecevit niye şikayetçi oluyor?
garibime giden bir konu.

not:ayrıca dine girmeden olayı değerlendirirsek çok sevinirim.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende zaten gelin hristiyanlara saldıralım camiler kuralım demiyorum...herşeyin temelinde eğitim yatıyo..eğer iyi bi eğitim sistemine sahip olsaydık bu halde olmazdık başımızdakiler de maşa olmazdı...

devletin dini yoktur ama benim hoşuma gitmeyen hristiyanların hızla yayılmaları....türkiyede 20 bin kiliseyi dolduracak hristiyan varmı sizce?[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizans Çocuğuyuz!
Sosyal ağlarda paylaş

o okulların ne yararı olucak peki bayat?-burda yazanlara ne yararı olucak?-
Burda yazanların hepsi en az senin kadar okumuştur bunu bilesin. Laf sokma kaygılarını bırakırsan iyi edersin.[signature][hline]Apprentice fordfocus driver..[/i]
kalhiae

[Bu mesaj fordcus tarafından 04 Ocak 2005 19:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet bence 80 bin camiyi dolduracak kadar müslüman var ha bu arada bi kaç postta sanki benim yobaz olduğum düşüncesi sezdim...asla öyle düşünmeyin...[signature][hline]Chirac:Hepimiz Bizans Çocuğuyuz!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 04 Ocak 2005 19:30 tarihinde demiş ki:
o okulların ne yararı olucak peki bayat?-burda yazanlara ne yararı olucak?-
Burda yazanların hepsi en az senin kadar okumuştur bunu bilesin. Laf sokma kaygılarını bırakırsan iyi edersin.

arkadas paticikden degil toplumdan soz ediyor, eger o camiler yerine okul yapilsaydi zamaninda, okumus bi toplum olsaydik bu din tartismalarini asmis olurduk.

ama ulkenin yarisindan cogu cahilken okumus insanlarin da kafasina takiliyor boyle seyler.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Popeye, 04 Ocak 2005 19:22 tarihinde demiş ki:
said:

evet ama ay yobazla kurtulurlar

çarşamba gibi yerlerde de müslümanlıkla ilgili ters konuşursan linç edilirsin büyük ihtimal

+1
gidip bu sözleri (küçümsediğim için söylemiyorum)doğunun bir ilinde söylersen linç olursun.[signature][hline]Bildiğimiz yerlerden uzakta,farklı bir boyutta,tanımadığımız akıllı ırkların;Kara Elf'lerin yaşadığı karanlık bir yer;Menzoberranzan...

[Bu mesaj Lentisel tarafından 04 Ocak 2005 19:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 04 Ocak 2005 19:30 tarihinde demiş ki:
o okulların ne yararı olucak peki bayat?
Burda yazanların hepsi en az senin kadar okumuştur bunu bilesin. Laf sokma kaygılarını bırakırsan iyi edersin.

Okul baslangic tabii, sadece okulla olmaz. Ogretmen yetistirmeli, ogretmenligi cekici bir meslek haline getirmeli. Sonra bugday tarlalarini yakip, inek ve dana yetistirmeli ki insanlar ekmek degil et yesin. Ondan sonra belki "imdat kilise aciliyor, camilere kimse dokunamaz bik bik" diye seyler soylemeyecek kadar zeki ve egitimli bir nesil yetisir.[signature][hline]3 yanlış, 1 doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

haydee propagandanın da bu kadarıü, ne 80 bini türkiye de yaklaşık iki yüzbin cami var. 353 kişiye 1 cami düşüyordu en son söylenen. hatta Tayyip'in de cami yerine hastane, okul yaptırın diye bir açıklaması vardı..

ayrıca kimsenin müslümanları ezdiği falan yok, rahaaat rahaaat yaşıyorsunuz işte. neyine köpürüyorsun.

ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmleride mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 04 Ocak 2005 19:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...