Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

insanımızın sefilliği...

tyler_gs

Öne çıkan mesajlar

adsl modem icin telekoma basvurdum telefon ustumuze kayıtlı olmasına ragmen adam nufus kagıdı fotokopisi istedi sorduk nerede var yandaki bakkalda cevabı. baba cekti fotokopiyi yarım sayfa nufus kagıdı fotokopisi 250 binlira! bu sefillik deil de ne dir ne bir satıcılık ne bir pazarlamacılık etigine ne de calısma etigine uyar bu. yazık deilmi butun gun aynı isi yapan adama yani reel bi hesapla 10 katına gelioyor bu is. bana giren cıkan da deilim ama bu sefilligide duyarsız kalamam, boyle adamlar varoldukca ne bir yere gider turkiye bide bir b.. basarır.
Sosyal ağlarda paylaş

normal fotokopicilerde( en azından çok iş yapan) sayfası 30.000 lira sayfası
ama o bakkallar veya diğer yerlerin öyle çekmesi normal yani kaç kişinin işi düşerki, sürümden kazanamadıkları için millete fahiş fiyattan satarak kazanmaya çalışıyorlardır[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mave, 05 Ocak 2005 11:21 tarihinde demiş ki:
bir fotokopi makinesinin kaç para ve onun ayLık bakımının kaç para tuttuğunu biLiyormusunuz ?

30.000 e satanda ayni bakimi yaptiriyo, ayni makineyi aliyo...[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher - Retired
Necrocks - Necromancer - 1L8 - Retired
Olcayto - Infiltrator - 3L4 - Retired
Alaattin -Sorcerer - 2L3 - Retired
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor - Retired
Sungur - Orc Hunter - Level 1x - (Warsong) - Active

Now in Sydney, Australia...
Sosyal ağlarda paylaş

acaba 30.000 tane çeken adam günde kaç sayfa çekiyordur ? ve bir günde kaç tane insan ADSL başvurusu yapabiLir ? bir bakkaL çekse çekse en fazLa kaç tane çekebiLir ? ya o bakkaL oraya fotokopi makinesi koymasaydı ? nereye gidip çektirecektin ? daha mı ucuza maL oLacaktı ? eLbetteki adam hizmet veriyor ve para kazanacak. böyLe küçük mebLaLara göz dikmeyin , miLLet miLyarLarca doLar hortumLuyor , bırakın 25 kuruşLuk muabbetLeri
Sosyal ağlarda paylaş

o bakkal da gayet fazla fotokopi çekiyordur.. yanında devlet dairesi varda böyledir bu.. yanında sağlık ocağı, hastane, adliye vs vs varsa adam para basar fotokopiden, çünkü içeriden bi fotokopi çek de gel derler ve sen de mecbur en yakın nerdeyse ordan çektirirsin.[signature][hline]oasisoyun.net | Mancınık'ı Yükle | Oasis Forum
Mail/MSN: [email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 05 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
sen o sırada o nüfus kağıdının fotokopisini çektirmek zorundasın. yani adam 1.000.000 dese yine vereceksin. onun için adam verebileceği maksimum fiyatı verir.

bi de etik bunun nesinde yanlış onu anlamadım ben ? piyasaki bütün fotokopi makinelerini mi satın almış bakkal ?

ama fizban bu yanlış bence.. Yani insanlar niye yürümek zorunda kalsın. İşin etiğine uymak gerekir.. Yakınsın diye 250 bin lira yapamassın.. çok yanlış...[signature][hline]AAL'05
[Bu mesaj karakedi tarafından değişti.. değiştirili... değiş... değiştirlllllll..]
(nihoohoh dün mumları üflerken dilek diledim)
Sosyal ağlarda paylaş

Oğlum o devlet memuları da ordan komisyon alıyor. Git fotokopisini çektir gel diyor adam. Sen nerden çektirebilirim diyorsun? Adam şu hemen yanda var. diyor. Sonunda deli gibi para kazanıyor herifler.[signature][hline]Apprentice fordfocus driver..[/i] kalhiae
Sosyal ağlarda paylaş

etikle fln alakası yok bu olayın.gayet ticari bir anlayış.adam almış makinesini işletiyor.sende ona muhtaçsın.piyasadaki fotokopicilerle geliri karşılaştırıldığında o makineden kazandığını iyi ayarlamak zorundaki kar etsin. ha biri çıkar bu bana dert oluyor der o zmn alır bir makine geçer bi dükkan kiralar orda amme hizmetine 25000tl.e çeker fotokopisini.ama ne kdr ayakta kalır oda ayrı.[signature][hline]***ultrAslan***
HERYERDEYİZ
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sailor, 05 Ocak 2005 11:53 tarihinde demiş ki:
o bakkal da gayet fazla fotokopi çekiyordur.. yanında devlet dairesi varda böyledir bu.. yanında sağlık ocağı, hastane, adliye vs vs varsa adam para basar fotokopiden, çünkü içeriden bi fotokopi çek de gel derler ve sen de mecbur en yakın nerdeyse ordan çektirirsin.

eğer o devlet binası yakınında bi fotokopi bulamasan daha uzaktaki bi yere yüriycen veya dolmuışa falan binip gidicen. dah apahalıya geliyor. adam sana hizmet getiriyor daha ne istiyosun. bende olsam bende yaparım.[signature][hline] MSN : [email protected]
---
Sözlükte Ben :D
---
Tunch geçen gün babasına demişki:
Hiç para seçmem. Ne olsa yerim

[b] 1. Geleneksel Paticik İstanbul Lan Party 28 Ocak 2005'te!
Sosyal ağlarda paylaş

ki bu da sadece cektirmek zorunda kaldığın icin Yani nufus sureti fotokopisi sana o anda lazım diye dusunuyor adam Ondan bindiriyor paraya Sonucta kac kisi 15 20 tane nufus fotokopisi bulunduruyor ki...
Ne kağıdı farklı Ne baskısı Ustelik yarım sayfa :)
Ohhh mis :D[signature][hline]...::Çekip Gidicem Buralardan::...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...