Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kro mro ama hoşuma gitti

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

bu yaşıma kadar genelde rock ağırlıklı (bg, manowar, iron amiden vs...) dinlerdim ama ibrahim tatlıses çok hoşuma gitmeye başladı

hele "ne faydası var" şarkısı baya bi sevdim

normal midir bu ya?

bu arada kesinlikle utanmıyorum[signature][hline]Aket Atum
"so hoder, why don't they let you shoot at your brother?
here, take this arrow, i'll help you aim..."
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle saydığın gruplar metal oluyor :D

bence kroluk arabesk, zart zurt dinlemek değildir, bir müzik türüne takılıp diğerlerini hiç dinlememek, "metal arabeskten iyidir ulen" demektir. sonuçta orhan gencebay'ın verdiği lezzeti hiçbir trash grubu veremezken, hiçbir pop şarkı da rage against the machine kadar gaz veremez. ya da ne biliyim kimse pink floyd kadar hayal alemine sürükleyemez, deep purple kadar bağırttıramaz, beach boys kadar eğlendiremez, ray charles kadar ritim tutturamaz.

sonuçta müzik evrenseldir lafı da buradan gelir. her müzik herkese hitap eder, dili, kültürü farketmeksizin..

*!hit the road jack, don't you come back no more..*[signature][hline]en ince yerim bileğim..!?!
Sosyal ağlarda paylaş

normaldir tabii,orphaned land isimli bi oryantel death metal grubu var,israilliler,onlarda türkiyeye geldiklerinde konserde ibrahim tatlıses söylemislerdi,konser öncesi herkesin (kendim dahildir buna!)
-abi yapmasınlar böyle bisey :( dedigimizi biliyorum ama konserin son parcasıydı ve melodi platolarını dolduran siyah black camiamız avaz avaz 'mutlu ol yeter'i söylüyoduk :)
bence sen kafana göre takılmaya devam et,orhan babada iidir..[signature][hline] take away the world,pity your demise...
And I cry..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mum_Chamber, 02 Ocak 2005 13:43 tarihinde demiş ki:
öncelikle saydığın gruplar metal oluyor :D

bence kroluk arabesk, zart zurt dinlemek değildir, bir müzik türüne takılıp diğerlerini hiç dinlememek, "metal arabeskten iyidir ulen" demektir. sonuçta orhan gencebay'ın verdiği lezzeti hiçbir trash grubu veremezken, hiçbir pop şarkı da rage against the machine kadar gaz veremez. ya da ne biliyim kimse pink floyd kadar hayal alemine sürükleyemez, deep purple kadar bağırttıramaz, beach boys kadar eğlendiremez, ray charles kadar ritim tutturamaz.

sonuçta müzik evrenseldir lafı da buradan gelir. her müzik herkese hitap eder, dili, kültürü farketmeksizin..

*!hit the road jack, don't you come back no more..*

saydığım grupların metal grupaları olduğunu elbette biliyorum sadece metal demek bana biraz işin show tarafı gibi gözüktüğünden genelde rock diyorum.[signature][hline]Aket Atum
"so hoder, why don't they let you shoot at your brother?
here, take this arrow, i'll help you aim..."
Sosyal ağlarda paylaş

İbrahim Tatlıses bence süper bir sese sahiptir. Şarkıları da anonim olduğundan güzeldir iyi yorumlar. (tabii tek tekden falan bahsetmiyorum, Fırattan falan bahsediyorum) Gayet de dinlenebilir. Kişilik olarak tam bir boktur ayrı... Ama sesi iyidir.[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karpuz, 02 Ocak 2005 14:31 tarihinde demiş ki:
İbrahim Tatlıses bence süper bir sese sahiptir. Şarkıları da anonim olduğundan güzeldir iyi yorumlar. (tabii tek tekden falan bahsetmiyorum, Fırattan falan bahsediyorum) Gayet de dinlenebilir. Kişilik olarak tam bir boktur ayrı... Ama sesi iyidir.

Kesinlikle katılıyorum Fırat türküsü süperdir[signature][hline]Msn ¦ Mail ¦ Icq
"Dün gece Habertürk'de bir programa çıktık, program uzadı da uzadı, böyle seks filmi gibi saat 2 ye kadar falan..." => Erman Toroğlu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aket-Atum, 02 Ocak 2005 13:32 tarihinde demiş ki:
bu yaşıma kadar genelde rock ağırlıklı (bg, manowar, iron amiden vs...) dinlerdim ama ibrahim tatlıses çok hoşuma gitmeye başladı

hele "ne faydası var" şarkısı baya bi sevdim

normal midir bu ya?

bu arada kesinlikle utanmıyorum

Adam kro diye dinleyen de mi kro olmak zorunda ? Bazı gençler bi trende kafayı takıyor ve hayat oymuş gibi davranıyor ör : Metalci olduğunu iddia edenler.

İnsan ruh haline göre müzik dinlemelidir bence müzik zevki bir insanın değişken olmalıdır. Müzik olsun diye müzik dinlememelidir.

İbrahim Tatlıses de dinlerim Ahmet Kaya'da dinlerim , iron maiden da dinlerim , dark tranquility de. Herşeyi de dinlerim.

Özet olarak birşeye saplanıp kalmamak her türlü müziği dinleyip her tür kültür hakkında bilgiye sahip olmak ve genel olarak müzikten zevk almak gerektiğini düşünüyorum[signature][hline]Paradan 6 0 ı atıyoruz , ama tarihten atamayız.
Sosyal ağlarda paylaş

Beğendiğim her şeyi dinlerim, bu genelde melodic death metaldir, ama arabesk dinlemem demek değil bu.
Orhan Gencebay hem kişilik hem sanat olarak iyi bir adamdır mesela. Ama İbrahim Tatlıses kadar tiksindiğim adam azdır Türkiye'de. Ona rağmen çok güzel şarkıları vardır, Yalnızım, Aramam, Mutlu Ol Yeter gibi, açar dinlerim hehe =)[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Eclipse

"I believe that sex is a beautiful thing between two people. Between five, it's fantastic." - Woody Allen
Sosyal ağlarda paylaş

Yeri gelmişken bişi dicem.. Bazı tip insanlara oldukça kılım. Örneğin bir yerde oturuyosundur arkadaşlarınla (genellikle lise çağlarında bu tripler olur) bir arabesk şarkı çıkar bir yerden çalmaya başlar. Hemen tepkiler offf yayy değişsin offf çok kötü. Sanki şarkı tecavüz ediyo herife zannedersin. Ne oluyo kardeşim sevmediğin bi şarkı duyunca midendeki öz suyunun salgılanışımı bozuluyo. Ne bu şekiller. Tamam bırak 3-5 dk sonra değişir. Delirmenin alemi ne?[signature][hline]vurun tuşlara vurunda birinci yapın prawler'ı, vurun tuşlara vurun...AAL'05

[Bu mesaj karakedi tarafından 01 Ocak 2005 20:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bide şunun bu tipli olanı vardır ki onlara ayrı hastayım.
Yukarda bahsi geçen herif bir rock organizasyonu olur ve ona gider. Organizasyona örneğin Müslüm Gürses gelir farklılık olsun diye. Tüm şarkılara eğlenerek bağırarak eşlik eder konu mankenimiz. Herifimiz marjinal ya?! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..[signature][hline]vurun tuşlara vurunda birinci yapın prawler'ı, vurun tuşlara vurun...AAL'05

[Bu mesaj karakedi tarafından 01 Ocak 2005 20:13 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj nedanko tarafından 02 Ocak 2005 15:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

müziktir bu, aptallık etmeyin ! bi müziği dinlerken "başkaları benim hakkımda ne düşünüyo acaba" diye aklınızdan sorular geçiyosa siz ya özentisinizdir yada kompleksli. gençlerimizden çoğu da bu ikisinden biri !

müzik tarzının kırolukla alakası yoktur. "ben metal dinliom bak giyim tarzımda öyle göstermiyomu ben avrupalı gibiyim" dercesine hareket eden, cahillik örneği olan insanlar bana göre kırodur.
Sosyal ağlarda paylaş

ALakası yok bence kroLukLa faLam...Nedanko arkadasıma katıLıorm öLe akLi dengesi iyi oLmayan arkadasLar war..Bide sey e fitiL oLuorm öLe ortamda öLe Laf eden tipLer..Ewde müsLümün ibonun kraLını dinLioLar..Bence insanın ruh haLine göre dinLediği geneL müzik türünden başka seyLer dinLmesi kroLuk faLam oLmaz...BüyüyeLim biraz!!![signature][hline]I'm enbodyment of Antichrist
I'm living for my own Demise

[Bu mesaj Demise tarafından 02 Ocak 2005 20:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya yabancı müzik dinleyipte şarkı sözlerini bile anlamadan kendini kaptıran(tama belki sadece müzikten etkilenmiştir bu htimalde var ama) bir çok kişi kıro olmazken türkçe dinlediği bişeyden duygulanan biri niye kroluk yapmış olsunki[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

bir ayrılık sarkısı seeeeccc sessizce cal beeeneemm icin
yok delimisin ibo dinlenmez mi bea
placebo dinlerim onuda dinlerim hande yenerde dinler,m
yoksa ben zurnamıyım[signature][hline]fizban, 02 Kasım 2004 20:31 tarihinde demiş ki:
fenerde eksik nobre var, ama fenerde umut yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Neden normal diğil , ben Bg hastasıyım ama arabada giderken power fmde dinliyorum power türkte dinliyorum onu da bunuda , hatta İbo nun pala remzi sarkısınıda çok severim :) Yane bunun krolukla ne alakası var.. Kroluk bumudur , ruh haline göre müzik dinlemek krolukmudur ayrıca? Yane Blink182 dinlerim ertesi gün Iron Maiden bu budur yane... Mor ve Öteside dinlerim ara ara.. Ahmet Kayada dinlerim :)
*Basım Belada.. Tabancamı unutmusum heladaaa!!*
Bence fizban doru demiş İbo gibi yasamayı hayat tarzı edinenler kro dinleyenler diğil..[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...