Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMA & Box maçları

elma

Öne çıkan mesajlar

Nigger_of_the_sand said:

Otobus saldirisindan once Habib ve tayfasi Conor'in arkadaslarindan birini kistirip dovmuyor mu? Oyle birseyler okumustum ama simdi isimleri falan hatirlamadigim icin tekrar kontrol edemedim.

Videoda diyor ki "ben bu shittalking kulturunu degistirmek istiyorum, ulkeyle dinle falan dalga gecilmez". Tamam guzel, katilinabilecek bir niyet bu aslinda. Ama burada hepimiz Conor'in shittalkinginin horozlanmalarinin sov amacli oldugunu, gercekte ise rakiplerine saygi besledigini ve dovusten sonra bunu yansittigini biliyoruz. Sov amacli dovusuyorsun, ve adamin sovmenligini gururuna yediremiyorsun. Senin geldigin Dagistan koyunde dinle ve aileyle dalga gecilmez belki, ama icine daldigin camiada kutsal diye birsey yok ve karsindaki adamin bunu sov amacli yaptigini da biliyorsun.

Tamam rencide olmamali demiyorum, sov amacli da olsa insan ailesine laf ettirmeyebilir. Ama bunun kozlarinin paylasilacagi yer de oktagon. Oktagonda yendin adami, you made your point. Karsindaki adamin cockyligi de dovusle beraber sona erdi muhtemelen. Bunun ustune adamin takimina saldirmanin, yenik adami ganklemenin saygi duyulabilir, anlasilabilir bir yani yok. Moral superiority uzerinden prim yapmaya calisiyordun, o zaman koru o ustunlugunu. Kazandigin anda punch down ediyorsan ne anladim ben o uzerinde durdugun "temiz, onurlu Anadolu cocugu" imajindan?

Adam yobaz bir Musluman olmasa bu kadar inceleyip fikir uretmezdim bu konu uzerine. Adamin temsil ettigi degerler ve baglantili oldugu kisiler cok karanlik. Bu Kafkasyali Muslumanlar genel olarak asiri geri kafali, gozu kara ve tehlikeli insanlar. Mevcut olduklari her yerde asiretler halinde icine kapanik yasiyorlar, aralarinda kendi halinde takilan marjinal birey yok gibi birsey. Pakistanlilar Islam'in beyni, Kafkasyalilar ise kas gucu denir. Toplasan 1-2 milyonluk nufuslariyla Rusya'nin dort bir yaninda mafyanin ve dunyada Islami teror orgutlerinin bel kemigini olusturuyorlar ve su an 100binden fazla Cecen multecinin oldugu Avrupa Birligi icerisinde de tesirlerini arttirmaya, dunyada yavas yavas daha gorunur olmaya basladilar.

Habib de Kafkas Vahabiliginin gorunur yuzu iste. O Vahabiligi, Kadirov ve mafya ile baglantilari da adamin beraberinde geliyor. Amerikalilar bunu anlamiyor adama "Russian Juggernaut" diyor. Adam Rus falan degil. Sen dovus izledim saniyorsun adam orada cihad kazandigini saniyor. Sadece dovusculuguyle ele alinabilecek bir adam degil. Habib gibi bir suru Kafkasyali var Rusya, Almanya, Polonya bayragi altinda dovusen ama ayni zamanda Vahabi Islam'in rol modeli olan. Bu adamlari sadece dovuscu kimlikleriyle alamazsin, zira adamin kendisi sadece dovuscu kimligiyle degil ajandasiyla beraber cikiyor oraya.

Adam isterse terörist olsun konu ile ne alakası var ? Ringe çıktı kurallar dahilinde adamı paketledi ve conordan çok daha iyi olduğunu ispatladı, yaptığı bu eylem bir terör eylemi mi ? Değil. O halde şöyleydi böyleydi demek laf kalabalığı. Nihayetinde ringe çıktılar kurallar dahilinde milyonlar önünde adamı resmen dövdü ve çok daha iyi olduğunu da gösterdi. Işıdcidr manyaktır orası başka konu. Hakkını verin önce.

Trash talking konusuna gelirsek adam benim inancımdan değilse salt show amaçlı eğlence amaçlı bununla dalga geçemez bir fikri vardır medenice ortaya koyar ve saçma der üslup önemli, 12 yaşındaki bir velet gibi ortaya çıkıp şaklabanlık yaparsan bunun sonuçları da olacak (dğoru veya yanlış), her karşına gelen insan senin gibi düşünecek diye bir kaide yok bunu göze alarak hareket etmelisin akıl ve zeka da bunu gerektirir, insan olmak bunu gerektirir, karşı tarafın düşüncesi ne kadar saçma olsa da. Gerçkete conorun niyeti buydu şuydu ile olmaz, benim niyetim buydu çıkıp karşımdaki ana varat söveyim sonra saygı göstereyim bu gülünç, trash talking zekice olursa, akıllıa dalga geçmeyle olursa olur diğer türlüsü 12 yaşında velet şımarıklığı oluyor.

Diğer komplo teorisi şunların bgörünen yüzü bunların görünen yüzü vs bunlar komplo teorisi siz akıl ettinizde rusya ve abd bunu farkında değil öyle mi ? PUtin bile terörist dediğiniz adamı arayıp tebrik etmiş. 2007 yılından beri ringlerde olan illegal işler yapacak ve kimse bunun farkında değil ? Putin adamı arayıp tebrik ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

çember sakallılar diye bir ırk yok dostum uyandırayım

ayrıca ironi mi yapıyorsun ciddi misin ama , derinin rengini seçemiyorsun , sakalının traşını ve dünya görüşünü gayet seçebiliyorsun.

bişeyi değiştirmez, hadi ırkçı demeyelim, adamdan daha yobazsın, dış görünüşe bakarak insan yargılıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

iyide dış görünüşünden adamın yobaz olduğu sonucuna varıyorum ben o yüzden tiksiniyorum

politically correct olcaz diye yırtınmayın

otobüste bu adamın yanı boş olsa oturmadan önce 2 kere düşünürsünüz.

düğününün, karısının fotolarına fln bakın google'dan

ben öyle bi adamla ortak paydada buluşamam
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

ırkçısın demek ki, birinin çember sakallı olduğu için itici gelmesiyle, rengi siyah olduğu için itici gelmesi arasında bir fark yok.

Catze said:

DoGMeaT said:

çember sakallılar diye bir ırk yok dostum uyandırayım

ayrıca ironi mi yapıyorsun ciddi misin ama , derinin rengini seçemiyorsun , sakalının traşını ve dünya görüşünü gayet seçebiliyorsun.

bişeyi değiştirmez, hadi ırkçı demeyelim, adamdan daha yobazsın, dış görünüşe bakarak insan yargılıyorsun

ne dış görünüşü ne çember sakalı? adamın niye terörist kafalı olduğunu yazdık burda.
aç bak kadyrov kimmiş neymiş, habibin babası kimmiş amerika niye vize vermiyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

PUtin bile terörist dediğiniz adamı arayıp tebrik etmiş. 2007 yılından beri ringlerde olan illegal işler yapacak ve kimse bunun farkında değil ? Putin adamı arayıp tebrik ediyor.

https://video-images.vice.com/_uncategorized/1516799748003-Screen-Shot-2018-01-24-at-103506.png
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Adam isterse terörist olsun konu ile ne alakası var ? Ringe çıktı kurallar dahilinde adamı paketledi ve conordan çok daha iyi olduğunu ispatladı, yaptığı bu eylem bir terör eylemi mi ? Değil. O halde şöyleydi böyleydi demek laf kalabalığı. Nihayetinde ringe çıktılar kurallar dahilinde milyonlar önünde adamı resmen dövdü ve çok daha iyi olduğunu da gösterdi. Işıdcidr manyaktır orası başka konu. Hakkını verin önce.

Dovemedi, ya da hileyle dovdu diyen mi oldu? Bu yazdiginin benim yazdigimla ne ilgisi var? Ben Habib'den neden rahatsiz oldugumu anlatiyorum orada, teknigiyle stiliyle ne alakasi var konunun?

Law said:

Trash talking konusuna gelirsek adam benim inancımdan değilse salt show amaçlı eğlence amaçlı bununla dalga geçemez bir fikri vardır medenice ortaya koyar ve saçma der üslup önemli, 12 yaşındaki bir velet gibi ortaya çıkıp şaklabanlık yaparsan bunun sonuçları da olacak (dğoru veya yanlış), her karşına gelen insan senin gibi düşünecek diye bir kaide yok bunu göze alarak hareket etmelisin akıl ve zeka da bunu gerektirir, insan olmak bunu gerektirir, karşı tarafın düşüncesi ne kadar saçma olsa da. Gerçkete conorun niyeti buydu şuydu ile olmaz, benim niyetim buydu çıkıp karşımdaki ana varat söveyim sonra saygı göstereyim bu gülünç, trash talking zekice olursa, akıllıa dalga geçmeyle olursa olur diğer türlüsü 12 yaşında velet şımarıklığı oluyor.

Adamin trashtalkingi sovdan ibaret, bunu biz bile biliyorsak oraya cikan herkes biliyor. Sen ana avrat sovsen bilmem cunku seni tanimiyorum, niyetini bilmiyorum, amacini bilmiyorum. Bunu bile bile gidip sonra adam trashtalk yapti diye olay cikarmak hic inandirici degil. Conor'in yaptigi ayipsa Habib'inki daha da ayip. Oktagonda dovmussun zaten adami, haddini bildirmissin. Ustune bu sekilde olay cikarmak trashtalkingden daha kotu birsey.

Law said:

Diğer komplo teorisi şunların bgörünen yüzü bunların görünen yüzü vs bunlar komplo teorisi siz akıl ettinizde rusya ve abd bunu farkında değil öyle mi ? PUtin bile terörist dediğiniz adamı arayıp tebrik etmiş. 2007 yılından beri ringlerde olan illegal işler yapacak ve kimse bunun farkında değil ? Putin adamı arayıp tebrik ediyor.

Evet Rusya ve ABD lawful good ulkeler cunku, hele Putin'in hic karanlik baglantilari yok, mafya ile isi olmaz, Kadirov diye bir vassali da yok. Geciniz.
Sosyal ağlarda paylaş

niye hangisi daha it , hangisi daha masum diye tartışıyonuzki

fanboyluga gerek yok

connor trashtalk'ı din ve aile konularına değdirerek hata yapmış , daha önce böyle yapmıyordu , e sürekli harcadı trashtalk kotasını, yeni mantıklı malzeme üretemeyip saçmaladı sonra, eminim kendisi de pişmandır şu an hele dayağı yedikten sonra

habib maçtan sonra sağa sola saldırarak saçmaladı, çok gereksizdi

izleyici için ekstra drama oldu hepimiz mutluyuz

habib çeçenistanda milleti toplama kampına yollayan hıyarın kankası, bunda beis bişi görmüyor çünkü tipik bir çember sakallı

ben bu adama karşı önyargılı davranıyorum diye yobaz olmam olamam

Sosyal ağlarda paylaş

habip galiba feto okullarında okumuş bi ara. türkçe de konuşuyomuş falan.
babası bi ara karadenizde mi ne yaşamış bi kaç sene.
o galatasaraylılık olayı da fetodan geliyo diyolar.

adam fetocu değildir gerçi ama yolları kesişen bi geçmişe sahip.

valla bence güzel dövmüş.
connora da gıcık oluyodum son zamanlarda. fırıldaklık da bi yere kadar.
beni sahaya yansıttıklarının dışındaki şeyler pek ilgilendirmiyo.
connor sahaya abartılı yansıtmasa fırıldaklıgı ona da sinir olmazdım heralde ya :p
Sosyal ağlarda paylaş

Conor'un yaptığı sadece trash talk değil, planlı, amaç rakibi sinir etmek, psikoljisini bozmak maçtan önce zihnine girebilmek. Muhammed Ali de bunu çok iyi yapardı, mike tysonda bakışlarıyla yapardı (ki kendi deyimiyle). Aldo maçı öncesi aldoyu nasıl mahvettiğini nasıl sinirlerini bozudğunu defalarca izleyebilirisniz basın toplantısında aldo resmen sinirlenip kuduruyordu, aynı şekidle eddie alvarezi de maymun etti. Rakip sinirlenice duygusallaşıyor bileniyor ve çoğu zaman maçta sakinliğini kaybediyor ki bu en büyük hata.

Bu sefer çıtayı çok aşağıya çekince ve boyundan çok büyük laflar edince ki yaptığı asla trash talk değil sadece, resmen rakibi kudurtmaya çalışıyor. NE olacka show bu diyemezsiniz show ayağına yumuşatılmaya çalışılan resmen sataşma hakaret etme, sinirlendirme yani kasıt var psikolojik savaş, amaç da elbet maçta avantaj sağlamak diğer tarafıda elbette maçı satabilimek.

Conorun antipati toplamasının en büyük sebebi bu sefer çıtayı harbiden çok aşşağıya çekmesi, amaç neydi rakibin sinirlendirmek bunu nasıl yaparsın adamın zayıf noktasına basarak, khabib muhafazakar, milliyetçi ve aile kutsal ve dine inanan biri. Bakın nasıl laflar ediyor conor adama ordan sonuca varın. Adada siz dağıtanlı fareler diyor, diniyle vs dalga geçiyor, bunlar bilinçli seçilen kelimeler. Trash talk değil.

Kazanmak için çıkıyorsun oraya ve kazanmak için her şey mübah mı ? HErşey söylenir mi ? Senin trash talkını adam trash talk ve olarak kabul eder mi ? Ki etmemiş maçtan sonra bunları söyledi. Ki conoru döeverken de hadi konuşsana demesi gibi. Evet adamın kafasında girmiş ama bu sefer aleyhine oldu işte conoroun hatası, karşı tarafın anlayamamış olması. neyse sopasını yedi milyonlarını aldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Maçtan hemen sonra sıcağı sıcağına olduğu için adam o anda adrenalin pompalamış halde, gayet makul karşılanabilir hatta benzeri bir olay var many paquia ve juan manule marques maçında, many, marqueze yere düşünce yumruk atıyor. Maç sonrası marqeze soruyorlar evet diyor yaptığını anlıyoum o an başka bir durumdasınız adrenaliz sizi ele geçiriyor diyor ve olayı anlaşılabilir kılıyor.

Maçtan hemen sonra o an bu olay olduğu için gayet makul hayır adam tek başına conorun ekibinin arasına dalıyor ve güvenlik çekip alıyor kahbibi yoksa khabib ne yapacak adamalr ondan daha ağır daha iriler dayak yer çıakrdı.

Ekibinin yaptığı hatalıydı ki onlar da gözaltına alındı.

Sıkıntı trash talk diye herkese saydıracakmıyız ? Bunun sınırı ne ? Bunun Show olup olmadığına kim karar veriyor ? Maçtan önce hey lanet olsun dostum biliyorum sen dinci bir yobazsın ama dinine ve sana hakater edeceğim show için kabul mu diye bir anlaşma mı var ? Adam bunu trash talk olarak almamış demek. Basın açıklamasında belirtti yapmayın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Maçtan hemen sonra sıcağı sıcağına olduğu için adam o anda adrenalin pompalamış halde, gayet makul karşılanabilir hatta benzeri bir olay var many paquia ve juan manule marques maçında, many, marqueze yere düşünce yumruk atıyor. Maç sonrası marqeze soruyorlar evet diyor yaptığını anlıyoum o an başka bir durumdasınız adrenaliz sizi ele geçiriyor diyor ve olayı anlaşılabilir kılıyor.

Maçtan hemen sonra o an bu olay olduğu için gayet makul hayır adam tek başına conorun ekibinin arasına dalıyor ve güvenlik çekip alıyor kahbibi yoksa khabib ne yapacak adamalr ondan daha ağır daha iriler dayak yer çıakrdı.

Ekibinin yaptığı hatalıydı ki onlar da gözaltına alındı.

Bir anlik yumruk olabilir, ama Habib'in dalisi bir anlik degil 20 kusur saniye boyunca gelismenin ardindan gelen bir olaydi. Alt paragrafta da belirttigim gibi; surekli olan sacma sapan olaylardan biri. Habib de kankalari da piyasadaki diger coplerden daha hakli degiller.

Law said:

Sıkıntı trash talk diye herkese saydıracakmıyız ? Bunun sınırı ne ? Bunun Show olup olmadığına kim karar veriyor ? Maçtan önce hey lanet olsun dostum biliyorum sen dinci bir yobazsın ama dinine ve sana hakater edeceğim show için kabul mu diye bir anlaşma mı var ? Adam bunu trash talk olarak almamış demek. Basın açıklamasında belirtti yapmayın diye.

Almayabilir, oktagonda yenerek haddini bildirdi zaten. Adamin takimina saldirmanin, Habib'in kankalarinin yenik adami genklemesinin bir gerekcesi degil bunlar. Sorunu trashtalk ise neden Conor haric herkese saldiriyor ayrica? Conor'a saldirsin? UFC'de kavga hep oluyor, Habib'i diger kavga cikaranlardan daha hakli yapan bir detay yok burada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...