Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ağ sorunu

Maedhros

Öne çıkan mesajlar

Ya son bi kaç gündür ağ sorunu yaşıyorum çözemeyince sorayım dedim.
2 bilgisayardan birisi adsl modemle internete bağlıydı.Diğer bilgisayarla arasına ethernet kablosu baglayarak 2 sininde bağlantı kurmasını sağladım ağ sihirbazıyla 2 side internete giriyordu falan filan.
Dün ne olduğunu anlamadığım bi şekilde 2. bilgisayar bağlanmamaya başladı internete.Fakat 2siylede ping attığımda 0 kayıpla atıyordu ve kablo çıkardığımda tray iconlarda söyluyordu ag baglantısı koptu vs vs diye.
Yeniyen yeni bağlantı kurmayı denedim yine başarısız oldum birisi şunu güzelce bana açıklayabilir mi?
internet sağlayan bilgisayar format atmam gerekiyor ve share edemiyorum dosyaları hiçbişi yapamıyorum kendiliğinden oldu deliricem yahu..
(bu arada kusura bakmayın uzun olmuş biraz ama =))[signature][hline]msn/mail|mail|icq

Life consists of segments and vertices.
Sosyal ağlarda paylaş

Firewall update falan ettin mi?
Trojan virüs araştırması yaptın mı?
Pingleyebiliyorsan görebilmende lazım aslında. Explorerdan göremiyorsan bir de search kısmından direk IP veya PC adı ile search ile dene bulmayı diğer PCyi. Start buttondaki search.
Sağ click share diyince ne hata veriyor?[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

bozulmasından bu yana hıc degısıklık yapmadım.
Share ederken hiçbir sorun olmuyor.Herşey çalışıyo gibi duruyor fakat sadece veri aktarımı olmuyor ve agda diger bilgisayarı bulamıyorum share ettiğim dosyaları ve internete baglanamıyorum hıc gormuyo gıbı ama herşey pingleniyo hehe..
Çözemedim fakat share etmem gereken bı 6 gb var ve onemlı verıler benım ıcın cozmem lazım =)[signature][hline]msn/mail|mail|icq

Life consists of segments and vertices.
Sosyal ağlarda paylaş

Sil baştan yükle aynı sistem bende de war Zoom X5 le bagladım 2 sini çatır çatır giriom tamamen kaldır 2 makineden de baglantıyı sonra Server olmasını istedigine yükle modemi digerine yükleme sadece ethernetten bagla giriyo ayar falan kasmıyosun.. Modemin ne söylersen daha iyi olur..[signature][hline]Sözlük-Üm Whois ??? [ Chimera ] !
ReSiM aLbUMUM !!!
| Home Page |
Msn : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

My NEtwork Places'a gir, sol taraftan Setup a home or small office network de, network sihirbazını baştan çalıştır. TAmamlandığı zaman internete açılan Ethernet kartının advanced opsiyonundan internet connection sharing'i kapat terkar aç. LAN'a bakan ethernet kartının 192.168.0.1 ip adresini aldığından emin olduktan sonra 2. makinada obtain ip adres automaticaly de tekrar ip almasını sağla.
2. makinan 192.168.0.154 ip'sini alması lazım ( %90 olasılıkla )
2. makinadan a ip aldıktan sonra dene tekrar.
Muhtemelen sorunun çözülür...[signature][hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA
There is no darkness, only ignorance..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...