Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adsl ile ilgili sorun...

Gumm

Öne çıkan mesajlar

şimdi ip mi örenemiyorum , dolayısıyla arkadaşlarla pwp yapmak için kurduğum serverıma giremiyorlar ip mi ögrenmek için başlat/çalıştır/winipcfg yaptığımda çıkan ip 10.0.0.13 gibi bişey oluyo www.ipadresimne.com daki farklı oluyo ama ikisiylede serverıma kimse giremiyo ( daha önce kablonet kullanırken girebiliyorlardı şimdi olmuyo ) yardım ederseniz sevinirim. Ayrıca dialog yapımı hakkında bilgi verebilecek varsa sevinirim.. [email protected] ...[signature][hline]No Question ;
No Answer ;
No Problem ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
kablo varken girebilmelerinin sebebi portunun acık olması idi
adsl modeminde firewall var ve burda uo serverı açtıgında portun kapalı oldugundan sen ip adresini arkadaşlarına versen dahi giremezler

şöyle düşün ip adresi senin evine giden yol port ise evinin kapısı
arkadaşların sizin eve yoldan geliyorlar ama sen kapıyı açmadıgın için içeri giremiyorlar

forumda bununla ilgili topic açılmıştı
yani adsl modem ile sphere server açmak hakkında
arama yaparsan bulursun

senin arkadaşlarına verecegin ip
www.ipadresimne.com da sana belirtilen ip
port olarak 2593 ü kullanıyor isen de ip nin yanına virgül koyup 2593 yazıcak arkadaşların
yani

81.212.150.111,2593 gibi

portu açmak istiyorsan da 10.0.0.2 den modem ayarlarına giriceksin

corecess modeme göre söyliyim

virtual server diye bir tuş var orda public port ve private port 2593 yazıp internal ip neyse onu yazıcaksın yani 10.0.0.20 gibi (öğrenmek için sağ altta görünen ikona çift tıklayıp orda yazan ip adresim kısmındaki rakam senin internal ip adresindir)

port type tcp ve udp için 2 türlü aynı işlemleri yapıcaksın ve submit ediceksin
sonrada nat tuşuna basıcaksın

session name configurationda bir isim verip add dedikten sonra tekrar döndügün nat configuration kısmında verdigin ismi seçip yanına internal ip ni tekrar yazıp add diyeceksin
ve son olarak modeme save settings and reboot yapıp arkadaşlarına external ip adresini vericeksin

login cfg ye senin ip adresini yazıcaklar ( 81.212.54.121,2593) gibi[signature][hline]regrubmah retsamdnarG
*
*
Sosyal ağlarda paylaş

fire wall korumalarini kapa.

www.whatismyip.com adresindende ip nonu ogren.ama korumalari kapattman senin acindan tehlikeli olur.

logic.cfg ye ip ni yazdikleri zaman olay biter.[signature][hline]Alemde Herkez Scripter Olmusta Haberimiz Yok.
Sorsan Belkide %5i Html bilir.
Sorsan %90 i Action bilir.(editler.)
Sorsan Hiçbiri Sosyal Hayat Nedir Bilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Abiler Bunun Server Açmak İçin Static Ip Lazım Değilmi ? Ben Öle Biliyorum Belki Yanlıştır Ama Genede Bi cevap Yazarsanız Sevinirim. Öle Değilse Static Ip Almayalım Boşu Boşuna[signature][hline]Göz Yaşaların Yıkar Ruhundaki Günahları
----------------------------------------
Ölüm ben olmasamda gelecek
Hades
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gumm, 01 Ocak 2005 21:23 tarihinde demiş ki:
arkadaşlarla pwp yapmak için kurduğum serverıma giremiyorlar
Pvp.

Server acmak icin gerekli degil static ip, ama ip sabit kalmazsa pek ergonomik olmaz tabi kullanicilar icin, her sefer yeniden vermen lazim.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Iki kisinin cektigi, tombala degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...