Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Digital Fortress - Dijital Kale (Dan Brown)-Spoiler Belki

Gilean

Öne çıkan mesajlar

Selamlar.
Da Vinci'nin Sifresi'nden sonra bu kitabi okumaya karar verdim cunku su anki zamanda geciyor ve bol bol bilgisayar var:) neyse gelelim konuya. Simdi kitabi bitirdikten sonra 1 sayfa ilerliyorsunuz ve bir sifre cikiyor karsiniza..gunlerdir bunu cozmeye ugrasiyorum..adamin sitesinede girdim..orada bir yardim verio..cozulmesi cok zor gibi gozuksede aslinda kitabi satin almayan biri kutuphanede soyle bir bakarak sifreyi bulabilir. yani aslinda cozmesi zor ama basiT:)bunu bulan varsa bana ozel mesaj atabilir mi?buraya yazarsa zevki kacar:D[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Halfmumi, 15 February 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
ehem,yumurtada yemiyoruz herhalde?oda civcivden çıkıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

bitirdim kitabi.... guzel bi sondu herneyse sifreye bakarsak basit bi sifre olmadi cok belli bikac denedigim seyler:

sayfa numaralari olarak dusundum degiller

sayilarin hic biri asal degil

ve sayilar direk bir harf represante etmiyo (ornek: 10 = bosluk vs...)[signature][hline]Illa 3 karakter olcak diye senelerin "X" ini yaptik "Eks"...
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler bu konuya bir aciklik getireyim de hicbiriniz uzulmeyin :

1- Evet sifreyi de tercume etmisler ben cozdum
2- Ingilizcesinden okuyosaniz, sifre icin sadece su ipuclarini verebilirim : Kitabin bolumleri, caesar's box...
3- Türkçesi ise daha basit sadece kitabin bolumlerinde sakli sifre ama bu sefer duz okuyun...
4- Yinede bulamayan pm atsin bana cevap veriyim...

Bu arada bu kitap cok guzel...[signature][hline]Sometimes smartness is a weapon, sometimes a weakness...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
[spo1=çözüm]sezarın kutusu pek değpil aslında yani yukardan aşağı değilde soldan sağa okuyorsun. bu yüzden hiç dizmesen de olur.
şimdi numaralara sırayla bakacağız mesela ilki 85 mi. 85. bölümün ilk harfini alıyoruz yazıyoruz. böyle böyle yanyana koyduğumuzda şifre çıkıyor. tabi ingilizcesinde her sayfanın ilk harfi büyük yazılmış olduğu için daha belli. [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 8 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...