Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Autocad yardım... mümkünse acil!!

odchu

Öne çıkan mesajlar

kardiş bak şimdi herhangi bi line çiz sonra mesela ben son dokunduğum noktayı sıfır baz alıp 60,20 kordinatlarına çizgiçizicem sen aşağıya @60,20 yazıp enter larsan istediğin olur aynı şeyi açı olarakta yapabilirsin ok?[signature][hline]all your base are belong to us !!!
Sosyal ağlarda paylaş

saolasın da,

bunu biliyorum, ben bir çizimin üstünde herhangi bir noktayı merkez (0,0) noktası alarak diğer noktaların koordinatlarını bulmaya çalışıyorum.. çizim var yani noktaların koordinatlarını yerleştireceğim..[signature][hline]¿ lé³t «
Sosyal ağlarda paylaş

hımm, valla hocam bende tam exper değilim autocad konusunda, arkadaşa sorardım o ii biliyo ama oda acılar içinde kıvranıyo yavrucak.çok hasta...:(

benim aklıma 2 şey geliyo 1. si aşağıda koordinatlar yazıyo bi hesap makinesi ile toplayıp çıkarırsan... belki _? :P
2. si aşağıdaki snap modlarından yararlanarak çizgiler üzerinde giderek hesap yap dicem ama çok saçma olucak..

kusura bakma ya ahbab banada kal geldi bi anda :([signature][hline]all your base are belong to us !!!
Sosyal ağlarda paylaş

:)) önemli değil.. noktalar üzerinden toplama çıkarma yapmaktansa, dimensionlarını yazarım; ki böyle başladım yapmaya ama o kadar nokta varki..

neyse, UCS diye birşey buldum; bu kolaylaştırır işi...

[signature][hline]¿ lé³t «

[Bu mesaj odchu tarafından 03 Ocak 2005 22:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
odchu, 03 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
saolasın da,

bunu biliyorum, ben bir çizimin üstünde herhangi bir noktayı merkez (0,0) noktası alarak diğer noktaların koordinatlarını bulmaya çalışıyorum.. çizim var yani noktaların koordinatlarını yerleştireceğim..

Koordinat sistemini kaydırmak için bir komut vardı lakin şu an hatırlamıyorum. Ama şöyle bir yol izleyebilirsin.

Move komutunu kullanıp "tüm çizimi" seç ve sonra 0,0 olmasını istediğin noktayı base point olarak seç ve daha sonra second point olarak da klavyeden 0,0 ver. Base point olarak seçtiğin noktayı 0,0'a taşır. Seçeceğin diğer noktalar 0,0'a göre koordinatlar olur.

Bilmiyorum geç mi oldu ama...[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

"ctrl+F1" bende direk help klasörünü açıyor; Autocad 2004.

yukarda dediğim UCS, işimi gördü.. tools > UCS > new UCS > origin..

yardım etmeye çalışanlara teşekkürler..
[signature][hline]¿ lé³t «

[Bu mesaj odchu tarafından 04 Ocak 2005 01:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 04 Ocak 2005 01:00 tarihinde demiş ki:
said:
odchu, 03 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
saolasın da,

bunu biliyorum, ben bir çizimin üstünde herhangi bir noktayı merkez (0,0) noktası alarak diğer noktaların koordinatlarını bulmaya çalışıyorum.. çizim var yani noktaların koordinatlarını yerleştireceğim..

Koordinat sistemini kaydırmak için bir komut vardı lakin şu an hatırlamıyorum. Ama şöyle bir yol izleyebilirsin.

Move komutunu kullanıp "tüm çizimi" seç ve sonra 0,0 olmasını istediğin noktayı base point olarak seç ve daha sonra second point olarak da klavyeden 0,0 ver. Base point olarak seçtiğin noktayı 0,0'a taşır. Seçeceğin diğer noktalar 0,0'a göre koordinatlar olur.

Bilmiyorum geç mi oldu ama...

bu da bir çözüm olurdu ama yaklaşık 22 ayrı parça var, her biri için ayrı bir origin belirlemek gerekiyordu pratik yapmak için.. bitti sayılır, 7 sine tamamen hallolur..[signature][hline]¿ lé³t «
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...