Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AB ye muhtaçmıyız?

HAKAAAN

Öne çıkan mesajlar

Avrupa birligine tabiki muhtac deiliz ama kuresellesen dunyada eskisi gibi super guclere yer kalmayacak yani eskisi gibi rusya yada amerika kafasina istedigi gibi hareket edemiycek blocklasma yeniden gundem de demek istedigim hic bir devlet tek basina hareket edemez muttefiklere ihtiyaci var varolabilmek icin komusulariyla iyi iliskiler icinde olmak zorunda bize muzakere tarihlenin verilmesinin en onemli nedeni eger bu seferde onumuze baska engeller koysalardi amerika ve rusyayla yakinlasmamizdan korkmalariydi. Ama unutmayiniz ki artik yakinlasmak deyince askeri gucten cok ticari anlasmalar geliyor dunyayi politikacilar deqil buyuk firma yoneticileri yonetiyor amerika da ki ekonomik krizin nedeni irak savasina harcanan para vs. degil amerikada ki ortadogu firmalarinin ekonomiyi kasten aksatmasidir amerikan ekonomisin 65% den fazlasinin japon+arap+avrupalilarin elinde olmasi bunun en buyuk kanitidir.
Bize gelince avrupa birligi bize su acidan gereklidir bizim insani degerlerimiz ne kdar yuksek olursa olsun cahiliz bunu untanmadan soylememiz ise yeni kazandigmiz bir degerimizdir bu cahilligimiz toplu ysama ve kendimi zi yonetmedeki eksiklermizden kaynaklanmaktadir. Turklerin gecmisindeki gocebe yasam bizi yerlesik yasama gecince zorluklarla karsilastirdi. Avrupa birligi bizi bu konuda egitecek ve mali destekte bulunacak. Ornegin ilk olarak bize vergi sistemimizi duzeltmemizi sagliycak su an turkiyede kayitsiz elektrik kullannanlarin orani 60% larda yani siz ben gibi elektirik faturalaini odeyen vatandaslar iki kati falzla verioruz avrupa birligi bizm bu sistemlerimizi duzenlememizi sagliycak. Suclarn cezasiz kalmadigini gostermek icin adalaet sistemimizi duzeltecek yani bizim gibi maddi olanaklarimiz sinirli af cikartalim hapisaneler bosalsin demiycek hemn yaptigi mali destekle yeni ceza evleri acicak. Saglik sistemi egitim sistemi hepsini duzeltecek ... Peki bunlari nie yapsinlar die sorucaksiniz yapicaklar cunku bize ihtiyaclari olduklarni onlar anladi ama biz malesef daha anlayamadik bzim genc guclu nufusumuza dogal kaynaklarimia jeopolitik konumumuza ihtuyaclari var yani avrupa birliginin bize aslinda ihtiyaclari var. Bu bir isbirligidir ve goreceksiniz ki bundan 10 yil kdar sonra bizi aralarina kabul ettklerinde biz zaten hepsinden guclu olacagiz.[signature][hline]"Slightly Intoxicated & Dark in SHADOWs" so ALL The WAY ALoNE...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HAKAAAN, 02 Ocak 2005 21:25 tarihinde demiş ki:
arkadaşlar merhaba bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.görüşlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

sence muhtacmiyiz??[signature][hline]TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TURKİYE HALKINA TURK MİLLETİ DENİR.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
M.KEMAL ATATÜRK
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
değiliz.elimizdeki yeraltı kaynaklarını en iyi ve işe yarar bir biçimde işleyerek satarsak,paramız da olur,gücümüz de.ama bizimkiler ya aklını kullanamıyorlar ya da saman altından yürütülen bu tip büyük ve gizli çalışmalar var(üniversitelerde vs.)
Sosyal ağlarda paylaş

dünya üzerinde söylenilmiş, hipotez olarak sunulmuş hiçbir görüş ve de siyasi düşünce ile türkiye avrupa birliğindeki ülkelerin üzerine çıkarak bir süper güç olamayacaktır (ki evropa birliğine girsek dahi değişmez bu durum). şöyle bir örnek vereyim: adamlar yıllardır ferrariyle gitmiş biz de (anadol demeyeyim hadi) doğan la şahinle yol almışız. şu anda diyoruz ki "abi bizim de altımıza ferrari verin", başta "vermezüüük" diyorlar. ha sonunda verecekler, (ya da verdiler diyelim) ne olacak? adamlar yıllardır o ferrariyi kullanıyorlar nasıl kullanılır biliyorlar; biz mi, biz doğan a şahin e alışmışız bocalayacağız elbet. ya götümüz yemeyecek doğan hızında devam edeceğiz ya da gaza gelip toslayacağız bir yere. tarihteki diğer örneklerde de hep böyle olmuştur. ha o zaman türkiye bir süper güç olamaz mı hiçbir şekilde? olabilir pekâlâ da. nasıl mı, dünya üzerinde daha önce denenmemiş, akla mantığa uygun, insânî değerlere saygılı geçmişteki büyük uygarlıklardan örnek alan bir sistem geliştirir. bununla büyük olunur mu diyeceksiniz. olunur efendim, hani silah açısından değil belki, ekonomik açıdan da değil belki, ama dünyanın size bakış açısı bakımından, insanlarınızın mutluluğu açısından, kendinizi hakir değil de mağrur görebilme açısından. ab ye ihityacımız yok derdim eğer bunları düşünebilecek ve de uygulayabilecek birisinin gelebileceğine inansaydım. fakat ne yazık ki diyemiyorum. ne olursa olsun bizim altımızda bir ferrari ye ihtiyacımız var. bazı ülkelerin de ferrarisini satan bilge olmaya...

[ Mesaj 04 Mart 2006, Cumartesi - 02:06 tarihinde, shimana tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

-selamlar sayın günther verhungen,,türkyieden arıyorum,bizi neden almyıorsunuz ab ye?
-tr nin kozmopolitik durusu ve kültürel yap...
-ya bırak verhugen,doru söle hakket de
-ya bak şimdi,70 milyonluk nüfusunz ve kartma ekonomizin bizim ekonmik ve sosyal yapımız...
-ya hala tiri viri yapıosnuz ama,gel hadi delikanlı adamsın acık konusalım niye almıyonuz
-almıyoruz kardeşim
-iyi de neden,drılmaca kırılmaca yok hadi söle
-ya bak dinle kardeşim!sizi ülkenizde dönüyor laflar duyuyorz,"yok almanlar esmer türklere hasta" yok "finlandiyada kzılar 14 yaşında kutuyu açtırıyormuş" yok "ingilzler 2 biraya veriyoalr" yok "bunların topu erkee aç,türk erkeinin gücü kimsede yok",olmuyki böle,bizimde anamız bacımız var,nası alalım kardeşim.
-haklısın abi
-eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım öyle, sıradan üyeyken moderatöre ana avrat düz gitmek, tehdit etmek, abuk subuk hareketler yapmak, fake alıp küfür etmek falan da zevkli oluyordur herhalde, ben modken çok sevilen aktivitelerdi...

neyse konuyu başka yerlere çekmeyelim ve kendimize çeki düzen verelim, fırat başta sen, bu kadar insan tepki veriyorsa demek ki sende bir hatalı davranış var değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...