Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2 öğreniyoruz!

Densiz

Öne çıkan mesajlar

Öğreniyoruz derken yeni başlayanlara acemi rehberleri yapmıyoruz. Gerçekten öğrenmeye çalışanlar için bilgilerimizi paylaşıyoruz. O kadar acemi rehberi var bir şekilde o aşamalar geçiliyor.

Bilenler oyunda göründüğünden fazlası olduğunu biliyor zaten. Fakat bilmeyenler için bunlar gözden kaçabiliyor. Haliyle işi eğlenceli veya hareketli yapan şeylerin farkına geç varılıyor. Herkesin yanında bir arkadaşı yokki oyunu anlatsın. Yada onların oyunlarını bozmamak için kendi başlarına öğrenmeye çalışıyorlardır :P

Nasıl şeyler yazacağımıza gelince, birazcık fikir verebilmek adına birer örnek vereceğim (video destekli olursa iyi olur aslında. Bir de oyun hakkında olan şeyler bir süre sonra biteceğinden, hero ağırlıklı bir konuya dönecek ama olsun.)

Bir nevi "Bunları biliyor muydunuz?" konusu olacak (sanırım).

Aklıma gelen konu başlıkları:
- Oyun taktik ve ipuçları
- Hero taktikleri ve ipuçları
- counter hero
- item
...

- Oyun taktik ve ipuçları:
Shift kısayolunun nimetlerinden yararlanarak şunları yapabilirsiniz:
Üst koridordaki dükkana girmeden (koridordan yürürken alışverişinizi yapabilirsiniz.)
Başkasına giden kuryenin, daha sonra size dönüp, yere bıraktığınız şişeyi alıp, base e gidip, oradaki malzemeleriniz de alıp size getirmesini 2 saniyede ayarlayabilirsiniz.
Teleport biter bitmez skill veya itemlarınızı kullanmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazlası için şu videoyu izleyin:

http://www.youtube.com/watch?v=9VjBPwcb778

Takımda Night Stalker varsa Luna sayesinde geceleri daha iyi görebilir karşıya tırsarak oyun oynatabilirsiniz.

Orb walk (patide okumuştum): Düz saldırılarınıza ek özellik ekleyen yeteneklerinizi, sürekli açık tutmak yerine skille tıklayarak atarsanız çevrenizdeki düşman creepler size dönmez. Oyunun başlarında acıtabiliyorlar biliyorsunuz.

Hero taktikleri:
Weaver veya puck ile öldüğünüzde, hızlıca buyback yapıp öldüğünüz noktaya geri gidebilirsiniz.
Weaver da ulti ile dönüyorsunuz, puck da ise "Illusory Orb" skillinizi ölmek üzereyken kullanıyorsunuz (gelmek istediğiniz yere).

Düşmana göre davranma:
Bloodseeker : dan ultiyi yersen, teleporta bas uza (tabi kurtulma ihtimal varsa.)

Mirana: Karşıda mirana varsa dust taşıyarak, mirana ultisi ile başlayan takım savaşlarında 1-0 önde olmalarını engelleyebilirsiniz (bazen tam çarpışma başladığında basıyorlar. sürekli invise girip çıktıklarından skiller atılmıyor. Yada gereklimidir bilemedim şimdi)

item kullanımında gözden kaçabilecekler

Teleport:
Aynı yere atılan her teleport, sonraki gelenlerin cast süresini uzatır. Bu yüzden ilk gidecek kişi ona göre ayarlanmalı (işte stun atacak, oyalayacak, durduracak.. ne seçtiyseniz)
ayakkabı (boots of travel) ile atılan bunu etkilemiyor.
Base e dönüş için de aynı şey geçerlimi emin değilim. Fakat geçerliyse dikkat etmek gerekir. O 5sn lik süre, dakika gibi gelebilir.

Gecikme süresi ilk atılan teleport için 3sn, sonrakiler için sırasıyla 5, 5.5, 6 ve 6.5sn. Yine ayakkabıyı kazımıyor.

Bu kadar. Doğru düzgün "tip/trick" diye anlatan birisi varsa onun youtube playlistinide koyarsınız.

ben bu konuyu niye açtım? nasıl açtım?... Gördünüz geldim, tıkladım açtım!

(aslında kendim için birşeyler sormak için konu açmayı istiyordum ama bu şekilde birşey başlatayım, gelen bilgilerden otlanırım diye düşündüm. Son bir kaç sayfaya baktım benzeri birşey göremeyince o cesaret ile konuyu açtım)

Bu gibi şeyler dota 2 konusunun içinde telef oluyor, pek gören olmuyor. Bu yüzden ayrı bir konuyu hakediyor sanırım. Az trolleyip birşeyler paylaşırsak zaman içerisinde güzel bir konuya dönüşür. Tabi patiye güven olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

emberda ölmeden remnant atarsa buyback ile hemen dönebiliyor, yada kendi laneine remnant bırakıp tp ile ganke gidiyor. işi bitince anında koridoruna dönebiliyor.
distrupter karşıdan gelen tp gördümü hemen glimpse atıp adamı baseine geri yollayabiliyor.

gece gören çok hero var, o cümlede bi karışık olmuş ztn
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

Gece gören hero var ama bu Luna bu görüşü çevresindekilere de vermiyor mu?

vermiyor.

hadi ben de bi kaç tane yazıyım.

Eul scepter, invoker'ın tornado'su ve brewmaster'ın tornado'su rune gibi bufffları siler. Mesela dd'lı biri üstünüze koşuyorsa bu şekilde dd'ı iptal edebilirsiniz.

Void'in chronosphere'inin içindekilerin evasion'ı iptal olur.

Quelling blade'le ward'lara 100 dmg verebilirsiniz.

bak bunu ben de yeni öğrendim power treads yapmak için belt of strenght yerine band of elvenskin veya robe of magi de kullanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Cast time olan skilleri (SF ultisi, sand king ultisi gibi), S tuşuna basarak castini durdurabilirsiniz.

Bu aslında çoğu skill için geçerli. Mesela Pudge'ın hooku atıp hemen S tuşuna basarsanız hooku geri çekiyor. Ama çok hızlı olmak lazım 0.1-0.2 saniyede falan basmanız gerekiyor. Alışınca millete fake atıp durursunuz :D.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Densiz said:

Gece gören hero var ama bu Luna bu görüşü çevresindekilere de vermiyor mu?

vermiyor.

hadi ben de bi kaç tane yazıyım.

Eul scepter, invoker'ın tornado'su ve brewmaster'ın tornado'su rune gibi bufffları siler. Mesela dd'lı biri üstünüze koşuyorsa bu şekilde dd'ı iptal edebilirsiniz.

Void'in chronosphere'inin içindekilerin evasion'ı iptal olur.

Quelling blade'le ward'lara 100 dmg verebilirsiniz.

bak bunu ben de yeni öğrendim power treads yapmak için belt of strenght yerine band of elvenskin veya robe of magi de kullanabilirsin.

slarkı ultisi içinde görebilirsiniz aynı zamanda chrono açınca
Sosyal ağlarda paylaş

-disruptor'a aghanim yaparsanız ultisinde düşmanlar eşyalarını da kullanamaz.(bkbsı olanları ultide yakalayıp kıstırırsanız gg)

-quelling blade'in ekstra damagei düşman creepler ve nc için geçerli.Deny atarken ekstra damage vermez.

-Force staff tp'yi bozmaz.

-Omni repel'i düşmana da atabilirsiniz.

-clockla rocket flare'i tam zamanında kullanarak nc campleri blocklayabilirsiniz.

-krobelus'un ultisi fiziksel damage vurur.

-chrono icinde voidin stunı 2 katı vurur.

-blink dagger'ı tam 1200 range e noktalayıp kullanırsanız 1200 range e blinklenirsiniz.Daha uzaga pointlerseniz 960 range e blinklenirsiniz.

-ghost walk ve ice wall magic immune targetlara da işler.

-jungle yaptıgınız bi heroya tranq bot yapıyosanız(misal axe), saldırmadan once tranq botu yere koyup campi aldıktan sonra tekrar yerden alırsanız cd a girmeden regeni devam eder.

-dazzle'ın poison touch'ı continuous skilleri durdurur.

-bane'in nightmare'ini kendi üzerinizde kullandıgınızda istediginiz zaman kapayabilirsiniz.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.tubikontunyis.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...