Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aleviler (Türkmenler) ve radikalleşmeme

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Biyik said:

ne yalan?
kürtlerin isyan etmesi mi?
türklerin kürtleri aşağılaması mı?
şu an kürtlerle devletin masaya oturması mı?

Şu Pati'de her dönem bir Sir olmak zorunda mı?

Bak genç. Burada bir ara takılan bir dallama vardı. AKP şöyle demokrat AKP böyle özgürlükçü. Yok efendim yetmez ama evet diyip duruyordu ama şimdi utancından giremiyor foruma. Nedense senin postları okuyunca benzerlik yakalıyorum. Sen de Kürt açılımı boka sarınca forumdan kaçma onun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

yok saymaya gerek yok,

biyik ve türevleri aslında bir nevi aşı görevi görüyorlar, gerçek hayatta bu adamlardan her yerde olduğu için, forum ortamında bu hastalıklı fikirlerle muhatap olunca bir nevi bağışıklık, bir nevi savunma mekanizması kazanmış oluyorsun, yoksa realde 1vs1 kalınca sıkıntı olabiliyor,

misal seneler önce alperenler tam kurulmadan önce, bağnaz dil teorilerine muhatap olmuş ve düzgün ve düzeyli bir tartışmaya girmiştim...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
ovchinnikov said:

konuyla ilgili olarak değerli hocamız ahmet yaşar ocak'ın güzel araştırmaları var.

"Babailer İsyanı yahut Aleviliğin Tarihsel Altyapısı"
"Türk Sufîliğine Bakışlar"
"Alevi ve Bektaşi İnançlarının İslâm Öncesi"
kitapları

alevilik ve anadoluda ki heteredoks müslümanlıkla alakalı temel oluşturmak ve bu konuda daha ayağı yere basar şekilde tartışmak için göz atmak gereken eserler. bu vesile ile buradan herkese tavsiye ederim.

"alevi ve bektaşi inançlarının islam öncesi temelleri" kitabını kitapçıda bulup almıştım. Kitabı başka bir yerde bıraktığım için ancak geçenlerde bitirebildim. Faydalı bir esermiş, özellikle benim gibi bu konuda herhangi bir bilgisi olmayanlar için. Sadece, yazılış tarihi eski olduğu için bugün olsa değişik bakış açılarıyla yazılabilirdi diye tahmin ediyorum.

Önerin için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...