Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Özenti Blind Guardiancı olur mu?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Hani "cool" görünebilmek için Metallica dinliyip "ben metalciyim abi" diyen ya da Eminem t-shirtüyle dolaşıp sert erkek gibi gözüken tipler vardır ya... Onların çoğu, bu şarkıcıların yaptığı müzik türünden hiçbirşey dinlemeyen, ancak popüler bir olay olduğu için onları dinler gözüken tiplerdir. Ha, gerçekten Metallica dinleyen ve tshirtini giyenler var. Ama onlar da zaten 1 km öteden belli olur. Saçı sakalı uzun, yeşil çantayla dolaşır, siyah kot giyer vs..

Neyse işi fazla uzatmıyım aydın havası olsun. Pek sanmıyorum, ancak özenti BG'ci olur mu? Etrafta komik komik insanların BG, Pentagram tshirtleriyle dolaştığını gördüm. Acaba eminem gibi yeni bir akım mı başladı da benim haberim yok?[hline]You want a piece of me, boy?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 02 June 2003 12:39 tarihinde demiş ki:
Ha, gerçekten Metallica dinleyen ve tshirtini giyenler var. Ama onlar da zaten 1 km öteden belli olur. Saçı sakalı uzun, yeşil çantayla dolaşır, siyah kot giyer vs..
[hline]You want a piece of me, boy?

alalalaa
böle mi olmak zorundaymış gerçekten metallica dinleyen ya da bg !?

ben bg dinleyemiyorum o zaman
tamam[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

insan kişiliğiyle, çevresiyle, davranışlarıyla... dinlediği müzik arasında bağıntı olduğunu söylemeye çalışıyorum. Bağırıp çağırmana gerek yok.

Mesela bir müslüm gürsesçi, uzun sakal, diken saç ile dolaşmaz.
Çünkü bu arkadaşın, hayatından ve etrafından geldiği bazı alışkanlıkları vardır. Müzik kültürü de bunla bağıntılıdır demeye çalışıyorum.

Yeşil çanta, upuzun saçın varsa ancak metallica dinlersin demiyorum. Ama senin de giyim tarzın bu arkadaşlara benzer.
Ha, bana dersin ki,
Ben BG, Metallica, Cradle of Filth dinliyorum,
ama beyaz pantolon, kırmızı ayakkabı, yeşil-mavi çiçekli gömlek, parlak gözlükle dolaşıyorum
dersen, o zaman benim hipotezim yanlış demektir...[hline]You want a piece of me, boy?
Sosyal ağlarda paylaş

Başta doğru bir noktaya değinip sonra biraz batmışsın...

Müzik-imaj ikilisinin ilişki noktaları ve bunların çıkış sebepleri ilginçtir mesela bir sınıf olarak Heavy-Metal dinleyeni olarak kendini kabul etmen ait olma hissinden vede paylaşma duygusundan gelir ama moda yaratma duygusu bununla alakasız olup tamamen yaptığın yada olduğun şeyi dışarıya vurma isteğindir. Bir sınıfa ait olmada abartmadıkça bir sakınca yok ama moda... o işte insanı maymun eder tam anlamı ile çünkü sabit kavramların olduğu dünyalarda moda ancak işlevine yöneliktir. Eğer kavramlar, düşünceler, akımlar birbiri içine geçmiş haldeyse bunların birine yada diğerine ait olamadığın gibi bide dışavurduğun tarzın da çarpıklaşır.

Şimdi gelelim sorunun kaynağına kimseyi bu konuda suçlamamk lazımdır. Sen yada ben yada herhangi birisi bir konuyu hakkını vererek yaptığımızı düşünüyor olabiliriz (Blind Guardian'ın gerçek dinleyicisi olmak gibi). Ancak peki bunu tam yapmayan ve sadece T-shirt giyip ortada dolaşan insanda senin hissetmediğin başka bir noktadan olaya yaklaşıyordur muhtemelen o da bir yerlere bir kesime ait olma duygusu yaşıyordur. Bunu hissetme nedenlerini yaratanlardır bu işin suçlusu.[hline]RK1
"Onzac" The Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 02 June 2003 12:39 tarihinde demiş ki:
Ha, gerçekten Metallica dinleyen ve tshirtini giyenler var. Ama onlar da zaten 1 km öteden belli olur. Saçı sakalı uzun, yeşil çantayla dolaşır, siyah kot giyer vs..

demekki gercek metallica dinleyicilerini boyle anliomusuz euehuehuehuehue ulan cewap werecektim ciddi ciddi sunu gorunce niye laf anlatiimki diesim geldi...

ben adamin barkodunu okumadan inanmam gercek BG dinleyicisi olduguna[hline]Day after day we will gratefully suffer for more
Predestined's our part
So we bleed in the name of god

Blind Guardian - Age of False Innocence
-Kings of Chaos-
So please, a little respect. For I am Costanza. Lord of the Idiots! - George "Gammy" Costanza (Cantstandya)
to pull a homer: to succeed despite idiocy

[Bu mesaj HellHound tarafından 02 June 2003 16:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

her sakallıyı dede zannetmek
lol çok gereksiz şeyler bunlar
birine böyle şeyler koyuyorsa bilin ki kendisinin de bu konuda bi yarası vardır.[hline]I'm going to paint a picture.A picture with a twist.I'll paint it with a razorblade.I'll paint it on my wrist.And if I paint my picture right.A fountain will appear,.And through this little fountain.All my troubles disappear.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç böyle uzun saç, tişört pislik yağ bok adamı diilimdir. Ama Black Sabbath tan beri de az çok metal dinleyen bir insanım mesela.

Hoş o hipotezin gerçeklik payı yok diil var. Metalci olan bi insan, kimlik olarak kendine bunu seçmiş, o olmuş birisidir. Böyle birinin de ben buyum arkadaş diye göstermesinden doğal birşey yoktur.

Hal böyle olunca, kendini bir gruba dahil etme çabası içinde olan arkadaşlar ( dalga geçilicek birşey de değil bu ayrıca çok insanca birşey ) da bu şekilde giyinirler. Fakat misal ben sadece metal müzik dinleyen biri diilim ve haliyle böyle giyinmem de şart diil. Fakat zevktir giyilebilir. Bahadır Uludağlar var bilenler bilir. Bu eski infectedın, şimdi moribund oblivionun vokalisti. Adamı bi kere metal tişörtü giyerken görmedim. Özenle taranmış fönlenmiş uzun saçlar, kadife pantolon, keten gömlek vs.vs. giyinirdi.

Olaylar karışık. Tool grubunu severek dinleyen hristiyanlar, müslümanlar filan var. Oysa böyle bişeyin görünürde pek mümkün olmaması lazım. Fakat işte müzik öyle kolay kolay anlaşılacak kalıplara sokulacak birşey değildir. Herkes kendi müziini dinler bi yerde yani.

Son olarak kendimce bi cevap veriim başlığa. Evet olabilir. Peki bu kötü birşey midir? Tartışılır.
Edit: Bu arada bi keresinde takım pantolon ceket içine manowar tişörtü giymiştim güzel olmuştu.
[hline]Ben akıllıyım.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 02 June 2003 17:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben düşünüyorumki bir müzik türüne takılıp onun izlerini taşımak, müziği bir kimlik gibi görmekten başka birşey deildir. Onca güzel müzik türleri var dünyada. Herbirinin yeri ayrı, dinlenicek zamanları ayrı.

Yazdıklarının genelleme oluşu konusundaki görüşlere katılıyorum. Netekim son bikaç yıldır az çekmedik sakalımızdan saçımızdan dövmemizden. Şunu öğrendim bunca yıl sonunda. Nasıl her frp oynayan, metal dinleyen satanist deilse, her metallica vs vs t shirt ü giyen özenti diil. Her İbrahim Tatlıses dinleyen kro değil.

Özentilik; müzik hep özentilikle başlar. Aksini iddia edecek olduğunu zannetmiyorum. Özentiliği kötülemeyin, bi başlangıç olarka düşünün. Atılan bir adım. Yanlışmıyım?![hline]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dariel, 02 June 2003 17:53 tarihinde demiş ki:
...1-Her İbrahim Tatlıses dinleyen kro değil.
2-Özentilik; müzik hep özentilikle başlar.
3-Özentiliği kötülemeyin, bi başlangıç olarka düşünün.

1- ... Zevksiz desek bari. <:,
2-Bu işte biraz hatalı oldu bence. Misal Orhan Gencebay'ı çok negatif önyargılar eşliğinde dinlemiştim. Ama beğendim. Hatta Jazz müziğe karşı öyle pis bi önyargı vardı ki üstümde ( her bağıran zenci caz yapıyo zannediyodum hatta)... şimdi dinlediğim müziin 3/1 ini oluşturuyo nerdeyse.
3-Çok hemfikiriz :D[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Dariel haklı annemin karnında BG ile çıkmadım ben LOTR ile ilgili proje hazırlarken LOTR şarkısını yollamıştı arkadaşım çekip dinleyince sevdim o neydi bu neydi derken arkası geldi ve şimdi gerçekten sevdiğim bi grup.......
ama şunu şöyle söylemek isterim.....
ben müziğimi kıskanan bi insanım......[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
abi aşmış bişey o cici bebe
-------------------------------------------
Bu aralar ordunuzun arttığını görüyorsanız bilinki ben imzalarda gördüğüm her linke tıklıyorum.E bi zahmet artık

[Bu mesaj Fiercewind tarafından 02 June 2003 18:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fiercewind, 02 June 2003 18:26 tarihinde demiş ki:
ben müziğimi kıskanan bi insanım...

ben de... hele de zar zor biyerlerden bulup almışım. arkadaşıma dinletiyorum. adam vay çok güzelmiş çeksene bana diyo, çekiyorum ama bi yandan da içim gidiyo saçma ama böyle.. hele ömer faruk tekbilek taksimde çalarken içim parçalanıyodu ya.[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 02 June 2003 18:29 tarihinde demiş ki:
said:
Fiercewind, 02 June 2003 18:26 tarihinde demiş ki:
ben müziğimi kıskanan bi insanım...

ben de... hele de zar zor biyerlerden bulup almışım. arkadaşıma dinletiyorum. adam vay çok güzelmiş çeksene bana diyo, çekiyorum ama bi yandan da içim gidiyo saçma ama böyle.. hele ömer faruk tekbilek taksimde çalarken içim parçalanıyodu ya.[hline]Ben akıllıyım.

bende kendimi manyak zannederdim :)[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
Bu aralar ordunuzun arttığını görüyorsanız bilinki ben imzalarda gördüğüm her linke tıklıyorum.E bi zahmet artık
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BulentEcevitt, 02 June 2003 16:29 tarihinde demiş ki:
Metal gibi rezil bi müzike bağlı olanlar hele bide ona özenti olanalra acımamak elde deil[hline]Şeriatçılara hayır.
Sosyal Demokrasi olmadan Türkiye Kurtulmaz.
Genç Demokratik Sol Parti Ve Cumhuriyet Halk Partililer...

:lol:[hline]Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuklûk agh buzum-ishi krimpatul.
Wisdom is only possessed by learning.../Elminster
[b]Icq
Sosyal ağlarda paylaş

ya ülkücülerin bazıları sırf üzerinde kurt resmi war die moonspell wolfheart albümünün t-shirtünü alıo böle bi ülkede yaşıorz yani herşey beklenir ama özenti bg ci olurmu? olur tabi herşeyin özentisi olr

ama kıyafetten yargılamak yanlış olr. benm çok arkm war siyah giymeyen ama metal gruplarını dinleyip hakknda baya bilgisi olan seven konserine giden yani

duruma göre deiştine inanıorm...[hline]There is only one way to come into this world , but so many ways to leave...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 02 June 2003 19:13 tarihinde demiş ki:
şimdi o zaman ben blind guardian dinlerken saçımı uzatıp, böle siyah kot mot giyip, dream theater giyerken üstümü değiştirip topsakal bırakıp, yaşar kurt giyerken saçımı sıfıra vurdurup topsakalla şöle biraz daha kayıp bişiler giyip, ahmet kaya dinlerken kısa saç uzun sakallı olmam mı gerekiyo ?

ben şimdi bunların 4 ünü dinlemek için arada saç uzatmam mı gerekiyo ?

ne bilim şöle bi geçiş sürecinde bi kıyak falan .. olamz mı hani ?[hline]You know what capitalism is? Getting fucked!

Bumudur?
Budur diyesim gelmedi değil :)[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...