Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quest - Grinding

Eternal

Öne çıkan mesajlar

Aşagıdaki Topic in dagılması yüzünden buraya bu konuyu tartışma amaçlı açıyorum.
Lütfen aşagıda acıklıcam olayın tamamını okuyarak varsa bi fikriniz veya bilginiz belirtin.

Tartışmanın konusunu herkes biliyor sanırım.
Bir taraf diyoki Mob keserek yani grinding le daha kolay level atlarım.
Bir tarafta diyoki Quest le daha çabuk level atlarım.

Şimd ben ilk olarak 2. durumu savunuyorum.
Nedenine gelince.World of Warcraft ın us open us closed ve stress olmak üzere 3 betasında da bulundum.
Yakında açılıcak olan Eu ya bilen biri olarak giriş yapıcagım için
ben diyorumki quest le grinding den daha çabuk level atlarım.
Hangi quest in nerde oldugunu hangi item ın ne sekilde cıkıcagını artık bilen biri olarak sadece mob kesen bir playerdan daha cabuk level atlarım.Bu bahsedilen durum tamamen oyun bilgisine baglı.
Yani sıfır iki tane adamı yanyana getir koy.Sen git surdaki mob ları kes sen de quest log unu takip et dersen o iki playerın birbriine üstünlük saglama sansı yarı yarıyadır.
Ben şimdi işin hesapsal taraflarını ve tartışma tarafını bikenara bırakıyorum ve kendimce size mantıklı olanı açıklıyorum.

World of Warcraft Quest tabanlı bir oyundur.Quset ler sayesinde karakterinizi giydirme , para kazanma ve oyunu ögrenme sansınız var.Artı olarak şunu iddaa ediyorum
Level 60 Quest tabanlı oynayan bir oyuncu
Level 60 Mob tabanlı oyuncudan daha kaite bir karaktere sahiptir.
World of Warcraft ı diger mmorpg lerle veya bu tarz oyunlarla bir tutmayın.
Size kaynak olarak gösterebilicem çok karakter şuan elimde mevcut.
Bonepart ın dedigi gibi quest bahane grinding şahane diyerek yola çıkarsanız.
Size level 60 donla gezen bir karakter olucagınızın garantisi veriyorum.Level 60 bir karakter olup itemsız kalınca o quest leri ipe ipe yapıcagınızı garanti ediyorum.
Hız konusunda da son mesajımı veriyorum.
İsteyen oyuncuyla Avrupa serverında yüzleşmeye hazırım.
Yeni karakterler le ben quest yapıcam diger arkadaşım grinding yapıcak.Ben o arkadaştan önce hedef koydugumuz level a ulaşırım.[signature][hline]we modify worlds

[Bu mesaj Eternal tarafından 30 Aralık 2004 14:03 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hangi quest'i yapacağını bilirsen doğrudur, ama bana göre bütün quest'leri yapmaya kalkmak pek de hızlı level atlatmıyor. çok gereksiz quest'ler var. hem işe yaramayan item'lar veriyor (ya da hiç vermiyor), hem az xp veriyor hem de sırf getir götür yaptırıyor.

ama sırf mob kesiceğinize, mob kesme questleri alırsanız, hem mob'ları kesmiş oluyorsunuz hem de quest ödül ve xp'sini alıyorsunuz. iki işi aynı anda yapmış oluyorsunuz.

hızlı level atlamak için önemli olan dediğin gibi quest'leri bilmek. iluvatar demişti sanırım, bir haritadaki yaratıkların %90'ı için quest var. yolda gidiyorsanız ve bir kamp gördüyseniz, kesin bir quest'te ordan bir şey getiriyoruzdur.

ya gidip 20 tane adam kesiyoruzdur
ya 30 tane yaratık kulağı istiyorlardır
ya içerden bir şeyler topluyoruzdur
vs vs

sonuçta yaratıkları kuru kuru kesmektense, quest'lerini alıp kesmek daha hızlı level atlatır bence.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 30 Aralık 2004 14:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu hemen sölim.Bu oyun quest tabanlı değildir bu oyun Team tabanlı yani ekip işidir.Sen ne kadar questleri bilsen bile Questleri tek başına level 20 den sonna kasamassın bu kesin birşey birkere.WC questine tek başına girmen için level 30 olman lazım hadi 30 oldun bu seferde exp çok az alırsın.Normalde level 20-22 arası 5 kişi felan olcanki hem iyi exp alasın hemde bulacağın itemler o levelde işine yarayabilsin.Tek başına kasacak bir oyuncu için mob kesmek daha faydalıdır görüşündeyim.Birde bazı görevlerde çok yürümek gerekiyo 10 dakkada senin gideceğin yolu başka bir oyuncu kendinden 2 level fazla yaratık keserek 160-140 arası exp alır.(Level 23-26 arası için)Dakkikada 1 creep=yaratık kesmiş olsa 10 dakkikada 1600 exp demekdir.Tek kasan adam bence mob kassın derim.Ama ekip şart.Ekibin varsa çok hızlı quest yaparsın.Kısaca bu oyun arkadaşlık,party,guild oyunudur.Team oyunu yani.[signature][hline]HordishManner
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi UI mi kullanıyorum. Tauren olarak başlamak 5 saatte level 12 olmak demek.(bütün questler zaten grindingle kestiğin yaratıkların içinden çıkanlar.
Weapon swap yaparak(shield+mace ve staff) aşağıdaki değerli elde ettim shaman olarak:

10-13: Durator-Barrens arasındaki nehirde Dreadmaw Crocolisk keserek saatte 13-14,000 xp (ayrıca drop şansı mükemmel)

13-16:Ratchet yakınındaki Southsea Bandit ve Cannoneer ile saatte 13-14,000 xp

16-19: Norwatch Keep dışında Theramore Marine keserek saatte 15-16.000 xp

19-22 Barren güneyindeki Stormhide ve Quilboard keserek saate 17-18,000 xp - Güney Barrenda Thunder lizarda aynı sonucu veriyor.

22-24 Tarren Mill etrafındaki Bear ve Giant Spiderlarla saatte 20-21.000 xp

24-26 Centaur Freewind Postun kuzeyinde Centaur keserek saatte 20-21,000 exp[signature][hline]Çirkin kadın yoktur, az votka vardır.
[/b]

Wow:Hordish Manner

Hellnar - Über Orc Shamadin (level 60)
Sosyal ağlarda paylaş

eheh bende uo da ilk warrior karaterimle tunic set giyince tamam abi olay bitmiştir dedigim zamanları hatırlıyorum.
Ne itemlar var daha bi görsen.Level 55 in altındayken hiç bi item a tamam abi olay budur demem ben.Çünkü quest item ları hiçbir mob düşürmüyo ;)[signature][hline]we modify worlds
Sosyal ağlarda paylaş

Questleri lvl20den sonra tek basina cogunu rahat rahat yaparsin. Senin dedigin bildigim kadariyla elite bir quest o yuzden oyle. Yoksa kendi levelindaki questleri tek basina rahat rahat yaparsin.

Benim yaptigim sey yeni bir alana gectigimde butun questleri teker teker aliyorum.. Sonra birbirine yakin olanlari bitiriyorum en sonunda uzaktakileri bitiriyorum oyle questleri geri veriyorum. Eger cok dolasmam gerekirsede etrafa saldira saldira gidiyorum. En iyiside bence budur..
edit--- biraz daha detay veriym dedim
Hep boyle yaparak hunter karakterimle soyle gittim
1-20 : 7-8 saatte geldim
20-30 : hergun 2-3lvl atlaya atlaya geldim
30-40 (suan 37): hergun 1-2 level atliyorum
Buna gore tahmini olarak 9 gunde 37ye geldim ve abartili bir bicimdede oynamiyorum hafta ici 4-5 saat hafta sonlari abariyor tabi:).

hatta bidaa edit bide laf sokiym: aslinda daha hizli giderdim ama ikide birde benden 10-15 lvl yuksek hordelerin gelip grup halinde saldirip oldurmesi sonra geri gelince yine oldurmesi corpse camping yapmalari ve GM lerin alice harikalar diyarinda olmasi nedeni ile yavaslik olusabiliyor..
[signature][hline]a.k.a. Sharez
Give me the strength to be what I was and forgive me for what I am.

[Bu mesaj FiXxXeR tarafından 30 Aralık 2004 14:57 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj FiXxXeR tarafından 30 Aralık 2004 14:58 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj FiXxXeR tarafından 30 Aralık 2004 15:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi siz Rig Wars diye bir quest var Ogrimmarda silah master ın yanında goblinden alıyosun.O questi level 25 iken bitir ve sana verdiği eşyalara bak.Level 25 iken 125 mi 128 mi tam hatırlamıyom armor giyiyon ve 4 tane +8 özellik taşıyan patolon veriyo bide yanında deli bir eşya daha veriyo o ikisini level 25 ken alırsan level 27-28 lik bir char ın varmış gibi güçleniyosun.Deli bir quest yolunuz düşerse alın derim.[signature][hline]HordishManner
Sosyal ağlarda paylaş

- "Binds when equipped" olan quest droplarinin bir tanesini bile satin alma sansiniz yok, ve questlerden gercekten cok guzel seyler alinabiliyor.
- Ne yapacaginizi bilirseniz questler oyle insani oldurecek kadar uzun surmuyor, bilmiyorsaniz da oyunu ogretmis oluyor. Oyunu, haritayi bilmeden 60 olsaniz ne olur, 80 olsaniz ne olur.
- Elite questler icin lazim gruplar, sari (hatta karaktere gore turuncu) questler pekala solo yapilabiliyor.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Iki kisinin cektigi, tombala degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

solo quest yapmak hiç de kolay değil 15 tane şundan öldür 10 tane bundan öldür questleri hele nasıl uzun sürüyor mob un kampından uzaklaşmasını fln beklemek zorunda kalıosun kampa dalsan ölüceksin tek kişisin e mob u tek yakalıcan die uğraşacan oo çok uzun sürüo.ama bir grubun olursa nasıl dağıtıyorsun orayı quest 3-4 dk sürüyo ya grupla.
ayrıca lvl 16 yım genelde questlerden 1350 exp alıorum bir lvl almak için 20k exp kasmam gerekio her quest 10 dk olsa(ki değil çok daha uzun süren bir sürü quest var)
o zaman yaklaşık 2 saat 20 dakka kadar yapar bir lvl alma questlerle ama grindingle 1 saatte alıomuşsun o kadar exp i arkadaş yalan sölemio heralde
not:bende quest yaparım hep durup bir mob kesmişliğim yoktur ama çok yawaş lvl alıorum questleride olabilecek en kısa sürede yapıorum(thootbot a bi kere bakıp yapıorum o kadar) ama neden böyle.sonuç ne olursa olsun ben quest yapmaya dewam edicem onu da söliyim[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ay söndü bulutların ardında
Ve ölümcül gece çöktü
Orta-Dünya'nın Topraklarına...
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 23 iken önüme çıkan sadece 28 xp veren lvl 2 questini bile yaptım, quest reward 8 silverken ben 7 silverı griffon yolculuğuna da harcadım ben sırf eğlencesine, 15 dk lık quest için 1 saat de harcadım sırf sanki ormanda ki bir orc kampına ambush yapıyormuş gibi hissetmek için (alli. redrick/ orc baltaları getir questi) sırf oyunun atmosferini hissedip gülümsemek için monitör başında, hatta yavaş yavaş yazılıyormuş gibi çıkan quest textini küt diye açıyor diye ismini unuttuğum yardımcı programı bile kullanmayı düşünmüyorum.

ha gittim 2 lvl ı sadece ayı/domuz keserek aldım denemek için ama o şekilde eğlenmiyorum ben, çoook bayık o iş. oyun zaten eğlenmek için. yoksa ne kasayım ki gidip hazır karakteri fullanmış acc satın alıp oynarım. eğer amacım oyunu paldır küldür oynamak, sırf bişiler kesmek olsaydı çıkıp bahçeye odun keserdim yada cs falan oynardım, aynı mantık :)

hızlı lvl atlamanın bi önemi yok bence zaten eninde sonunda lvl 60 sın max 2 ayda. ayrıca en iyi epic, legendary vb itemların hepsi sadece questlerle çıkıyor. sürekli birlikte dolaşabileceğim bir grubum olacağı için birçok epic questi takır takır yapacağız kanaatimce :) şahsen ben lvl 1 den itibaren tüm karakterlerle yaptığım questlerin listesini yapacağım, nettekilerle karşılaştırmak için. tüm questleri yapmayı da planlıyorum, toplamda 2k civarı sanırım bu aralar.[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS - NwN-II - Satılık!
let the echoes of doom resound across this wretched world that all who live hear them and despair
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada alakasız bir soru sorucam düşman tarafın questlerini yapabilior muyuz veya düşman tarafta yapabileceğimiz quest var mı?
bu arada norak sana katılıyorum bende senin gibi oynuyorum ama hızlı lvl atlamak istiyorsanız grinding daha iyi gibi geliyo ben quest yapıcam nasıl olsa beni bağlamaz[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ay söndü bulutların ardında
Ve ölümcül gece çöktü
Orta-Dünya'nın Topraklarına...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norak, 01 Ocak 2005 00:37 tarihinde demiş ki:hatta yavaş yavaş yazılıyormuş gibi çıkan quest textini küt diye açıyor diye ismini unuttuğum yardımcı programı bile kullanmayı düşünmüyorum.

ne kullanıyorsun? ben cosmos ve ctmod denedim. aynen ben de yazıların yavaş gelmesini seviyorum. ikisinde de bu özellik açılıp kapatılabiliyor. hatta cosmos'da hızı bile ayarlanabiliyor.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 01 Ocak 2005 10:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal'in topici acarken yazdigi yaziya cevaben yaziyorum bunu;

Eternal level 60 quest tabanli giden oyuncu daha kaliteli giyinir vs. demissin grinding yapan oyunducan. Bana gore Grinding yapan oyuncu kat be kat daha fazla para yapar ve auction housedanda en gozde itemlari rahatca alarak cok kaliteli bi char yaratir.

Ben mumkun oldugunca quest yaparak gitmeye calisiyorum ama belli bir kasabada questler bitince baska yerlerde levelima gore questler aramak cok zoruma gidiyor, o yuzden bazen sadece mob oldurerek XP kasmak daha isime geliyor. Ama genel olarak bakarsak ben 2sinide yapiyorum esit olarak. (quest-farm)[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher - Retired
Necrocks - Necromancer - 1L8 - Retired
Olcayto - Infiltrator - 3L4 - Retired
Alaattin -Sorcerer - 2L3 - Retired
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor - Retired
Sungur - Orc Hunter - Level 1x - (Warsong) - Active

Now in Sydney, Australia...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FiXxXeR, 30 Aralık 2004 14:49 tarihinde demiş ki:
Questleri lvl20den sonra tek basina cogunu rahat rahat yaparsin. Senin dedigin bildigim kadariyla elite bir quest o yuzden oyle. Yoksa kendi levelindaki questleri tek basina rahat rahat yaparsin.

Benim yaptigim sey yeni bir alana gectigimde butun questleri teker teker aliyorum.. Sonra birbirine yakin olanlari bitiriyorum en sonunda uzaktakileri bitiriyorum oyle questleri geri veriyorum. Eger cok dolasmam gerekirsede etrafa saldira saldira gidiyorum. En iyiside bence budur..
edit--- biraz daha detay veriym dedim
Hep boyle yaparak hunter karakterimle soyle gittim
1-20 : 7-8 saatte geldim
20-30 : hergun 2-3lvl atlaya atlaya geldim
30-40 (suan 37): hergun 1-2 level atliyorum
Buna gore tahmini olarak 9 gunde 37ye geldim ve abartili bir bicimdede oynamiyorum hafta ici 4-5 saat hafta sonlari abariyor tabi:).

hatta bidaa edit bide laf sokiym: aslinda daha hizli giderdim ama ikide birde benden 10-15 lvl yuksek hordelerin gelip grup halinde saldirip oldurmesi sonra geri gelince yine oldurmesi corpse camping yapmalari ve GM lerin alice harikalar diyarinda olmasi nedeni ile yavaslik olusabiliyor..

Ya bişey kafama takıldı sürekli quest yaptığından bahsetmişsin bende sırf quest yaparak oyunyorum fakat 7-8 saatte en fazla 12 lvl fln olabiliyorum nasıl bu kadar rahat 20 oluyorsun birde 9 günde nasıl 37 yaptın hiç anlamadım.Biraz açarsan sevinirim çünkü bana pek mantıklı gelmiyor questleri ezbere bilmeme rağmen bu kadar hızlı lvl alamıyorum...[signature][hline]Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be;
Because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 10 olunuyor çok zorlamadan. Cebiniz dolu ise (destek?) ve grubun varsa 15 olursun. Ama 20.. hmm pek mümkün gelmedi bana.

Ya aslında 15-20 arası quest'lerin item'leri nerede bulacağını iyi biliyorsan belki olabilir..[signature][hline]ICQ#: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i:topluignebasi | WoW : Hordish Manner Forum
[/b]

[Bu mesaj Qui tarafından 01 Ocak 2005 17:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...