Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

arkadaşlar bi bakarmisiniz!

lisantus

Öne çıkan mesajlar

Hmmm.. Oncelikle selamlar;

EverQuest Dunyasi hic bir online oyunda goremiyecegin detaylarla , ayrintilarla , gorevlerle vs vs vs.. deli dolu bir dunya bu dunyaya ayak uydurmak zor.

Zaten satan arakdaslarimizin cogu PCsinin kaldiramadigi sebebindendir veya okul yuzunden.Begenmeyipte birakan pek nadir.Ayni zamanda kisilerin tercihleri kisileri ilgilendirir hic kimsenin zevki , eglencesi bir degildir.Eger ben takimla hareket etmeyi seven biriyim devamli birlik beraberlik icerisinde kilicimi kalkanimi kusanip hurra oynayan biriyim ozaman hic kacirma derim hem grafik hem atmosfer hem effeckler bakimindan bundan daha iyisini bulabilecegini zannetmiyorum cunku yok.Fakat sunu belirteyim bu oyun bir takim oyunudur.Yanliz kalmaya gelmez bu oyunda , sonuc olarak pvp yok ben tek basima serverin hakimiyim diyemezsin.Her karakter birbirine muhtactir fakat tek kalma sorunuda yok serverimizin en buyuk guildlerinden birisi Alaturqua sadece turk guildidir ve 120den fazla turk uyesi bulundurmaktadir.Her zaman online turk bulabilmen mumkun Guild yapilanmasi bakimindan gayet prof yenelce kendini oyuna adapte edebilirsen.Oyunda cok iyi RPlerde yapilmaktadir. vs vs daha ne diyeyim.

karar senin kardes

eger gelirsende bunu belirtmeden edemiyecegim WELCOME TO EVERQUEST 2 WORLD

www.everquest2.com sayfasini ziyaret edebilirsin.

[Bu mesaj GM-Newbie tarafından 27 Aralık 2004 16:14 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

oyun yüksek sistem gereksinimleri istiyor, belki satan arkadaşlar biraz ondan dolayı biraz da beklediklerini bulamadıklarından dolayı satıyor olabilirler

"beklediğini bulmak" da ne beklediğine bağlı olduğu için en azından ne gibi bir beklentin olduğunu, neler olsun neler olmasın istediğini söylersen biz de sana aradığını bulup bulamayacağın konusunda kabaca yardımcı olabiliriz

sistem gereksinimleri olayı da eğer düşük ayarlarda oynarsan sorun olmaz, minimum şunlara sahip olman lazım;

1 ghz işlemci
512 ram (1 gb sonucu çok değiştirir)
64 mb dx9 destekli ekran kartı (128 mb tercih edilir)

sadece ve sadece ekran kartları dx9 desteklemediği için oyunu aldıktan hemen sonra mecburen satan insanlar görüyorum, o yüzden satışların hepsinin ortak yanının oyunun beklenileni vermemesi olarak düşünmüyorum[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

İlk önce EQ2 ekran kartımdan dolayı çalışmadı, gidip iyi bir tane aldım, sonra pc nin performansının yetersiz kaldığını görünce hiç hesapta yokken kredi kartına yüklenerek birde pc değiştirmek zorunda kaldım. Ama inan verdiğim her kuruşa deydi. Başkalarının değil kendi görüşün önemli, dene ve karar ver :)
Sosyal ağlarda paylaş

simdi younu aladim benim su an oynadigim oyun swg ingilizcem kötü benim tek teretütüm benim o gurup oyunu oldugu için sadece türklerle oynuyabilirim bol türk varmi bulabilecekmiyim yani ahat pvpgelecek bildiyim kadariyla benim icin en önemlisi pvp pvp sunuculari acilacak diolar yani istediyimiz zaman o sunucuya girip pvp mi yapicaz yoksa pvp serbest olan bi sunucumu olacak ya bide en önemlisi iyinin ve kötünü savasi yokmu oyunu iyi kötü olarak iki gruba ayirmislar ama istediklerim bunlarr bana uyarmi wow istiyom aamaoda cizgi film gibi

bu arada grafikler okadar iyimi yaa?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lisantus, 27 Aralık 2004 16:57 tarihinde demiş ki:
simdi younu aladim benim su an oynadigim oyun swg ingilizcem kötü benim tek teretütüm benim o gurup oyunu oldugu için sadece türklerle oynuyabilirim bol türk varmi bulabilecekmiyim yani ahat pvpgelecek bildiyim kadariyla benim icin en önemlisi pvp pvp sunuculari acilacak diolar yani istediyimiz zaman o sunucuya girip pvp mi yapicaz yoksa pvp serbest olan bi sunucumu olacak ya bide en önemlisi iyinin ve kötünü savasi yokmu oyunu iyi kötü olarak iki gruba ayirmislar ama istediklerim bunlarr bana uyarmi wow istiyom aamaoda cizgi film gibi

bu arada grafikler okadar iyimi yaa?

1.olarak grup konusunda pek kaygin olmasin bir hayli turk var runneye serverinda hic yabancilik cekmezsin.

2.pvp serverlari konusunda olacak fakat tarih acisindan ne zaman belli degil daha pvp test serveri bile yok fakat oldugu zaman oylama ile sunucular pvp ye gececek

3.Grafikler makinen baba bi makine ise evet aynen boyle
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi iki tarafın ( iyi ve kötü demeyelim neyin iyi neyin kötü olduğu tartışılır ) savaşını istiyorsan SWG kal bence, bende SWG den EQ2 ye geçtim. Eğer sony EQ2 de bu yöne çekmek istiyorsa iyi olmaz. Ben şahsen swg imperial oldum ve o çekişmeden hoşlanmadım ( tabii rebeller tarafından avlanmaktan da :) ). EQ2 den beklentim farklı, umarım sony hayalkırıklığına uğratmaz beni...
Sosyal ağlarda paylaş

evet sadece olduğun yerde dikilip SS alacaksan büyük ihtimalle bu grafikleri görebileceksin ekran kartın dx9 destekliyorsa, ama yukarıdaki SSler yanıltmasın, yukarıdakileri görebilmen ya da hem oyununu oynayıp (aksiyon, combat, keşif vs) hem de bu kadar kaliteli görüntülere sahip olabilmeni sağlayacak "babalıkta" bi pc henüz yok

şöyle bir örnek verirsek, benim p4 2.6 ht işlemci, 2 gb ram ve 6800 GT ile 1280x1024'te en yüksek grafik ayarında oynamam mümkün olmadığı gibi onun da iki altındaki kaliteye, dengeli ayarlar seviyesine çekmem gerekti bir raid gurubunun yanından geçebilmek için

o yüzden SOE çok güzel bir şekilde insanların gözünü boyayıp her yere bu SSleri koyuyor ama oyunu bu grafik kalitesinde oynayan insan yok ;)

bir yandan da yok nvidia yok bilmemne derken sektörün diğer alanlarına da çok güzel bir kaynak sağlamış oluyorlar, bakalım kaç seneye bu grafikleri oynayanların %50si çok rahat görebilir konuma gelecek...[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

bu canavar benim karakterim :)

ayrıca www.tuordelarren.com da ss bölümüne girersen orda 62 tane screenshot var reklam gibi oluyo ama alakası yok site boş zaten :)

edit:yazımhatası,linkhatası vs vs[signature][hline]Tuor Delarren
Nehiod of Alaturqua(EQII Runnyeye)

[Bu mesaj Tuor tarafından 27 Aralık 2004 17:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi kıpırdamadan gülümseyerek SS alınca aşağıdakiler gibi şeyler çıkabiliyor :)

dün akşamdan aldığım birkaç SS, hikayenin kahramanları Ben (Novgorod), Umut, Hozzerbubba, Bullbai ve en kahraman Rambokazım

http://www.black71.com/eq2/Nov_Hoz.jpg
http://www.black71.com/eq2/Hozer.jpg
http://www.black71.com/eq2/Umut.jpg
http://www.black71.com/eq2/Bullbai.jpg
http://www.black71.com/eq2/Rambo.jpg
http://www.black71.com/eq2/Rambo_Hoz.jpg[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Şu sistemle bile full olmuyor zaten :)

3.4 işlemci
256 MB 9800 Pro Ekran Kartı
2 GB 400Mhz DDR Ram

Soe'de diyor zaten... Biz geleceği düşünerek bir oyun yaptık. Sorun zaten EQ1'den dolayı olan bir sorun. Benim gibi eski oyuncular bilirler; eski zone ve yeni zone denilen bir olgu vardır. Eski zonelar, çoğu 99 senesinden kalma düşük performans PC'ler içindi. Ancak tabi Open GL vesairenin gelişmesi ile sonradan eklenen zonelarda inanılmaz bir grafik farkı oldu. Sanırım SOE bu sefer bu ikileme düşmek istemiyor.

Sevgiler,[signature][hline]Avalon
Sosyal ağlarda paylaş

benim yazdığım sistem de kötü bir sistem değil zaten
9800 pro ile 6800 GT arasında bile fark göremedim ben birinde 128 diğerinde 256 ram olmasına rağmen

tek büyük farkı 1 gb ddr'dan 2 gb a çıkardığımda gördüm onun dışında isterseniz 6800 ultra ya da x800xt kullanın farketmez, orta seviyenin üzerine çıkamıyosunuz eğer adam gibi oynamak istiyosanız

yalnız benim burda anlatmak istediğim biraz farklı bişe
insanlar en süper über settinglerde oynayamadıkları için değil "hiç" oynayamadıkları için, kartları dx9 desteklemediği ya da düşük ram ve düşük seviye bir kart ile sürünmektense oynamamayı yeğledikleri, upgrade etmek istemedikleri için bırakabiliyorlar

SOE de bi güzel SSleri koymayı biliyo tabi sitesinde, gören kopuyo başta ama sonuç farklı oluyo tabi[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

evet balanced'da bile (ki ben bunda oynuyorum genelde) tatmin ediyor zaten

biz yine de gördüğümüzü söyleyelim de insanlar en azından "oyun içi görüntülere aldanıp aldık patladık" demesinler :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goodness, 29 Aralık 2004 18:19 tarihinde demiş ki:
Şu sistemle bile full olmuyor zaten :)

3.4 işlemci
256 MB 9800 Pro Ekran Kartı
2 GB 400Mhz DDR Ram

Soe'de diyor zaten... Biz geleceği düşünerek bir oyun yaptık. Sorun zaten EQ1'den dolayı olan bir sorun. Benim gibi eski oyuncular bilirler; eski zone ve yeni zone denilen bir olgu vardır. Eski zonelar, çoğu 99 senesinden kalma düşük performans PC'ler içindi. Ancak tabi Open GL vesairenin gelişmesi ile sonradan eklenen zonelarda inanılmaz bir grafik farkı oldu. Sanırım SOE bu sefer bu ikileme düşmek istemiyor.

Sevgiler,

pcler aynı fakat grafikler gayet iyi benimkinde..[signature][hline]||Hisar Oyun[b]||
Sosyal ağlarda paylaş

balanced ama cozunurluk ne ? 1280 1024 8x AA falanmi biraz daha aciklama yapsaydiniz :) benim 1 senelik makine 1280 1024 te aa kapali iken high performans ta (balanced in bir alti) rahat calisiyor. hatta balanced acabiliyorum cok karmasa olmayan yerlerde.
makine p4 2.4; 1gb ddr 400; geforce 4200 128mb agp8x
Sosyal ağlarda paylaş

ben yazdım ilk saydaki mesajımda
1280x1024
balanced'ın bir altında oynuyorum ben de genelde

ama şöyle bişe de farkettim, mesela commonlands gibi geniş bir arazideysem extreme quality'de bile rahat oynayabiliyorum, şehir içlerinde npc ve börtü böcek bolluğundan mıdır nedir çok takıldığı için mümkün değil o ayarda oynamak[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 02 Ocak 2005 16:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...