Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şarap Konusu

kozalak

Öne çıkan mesajlar

Red said:

en sevdiğim şarap ev yapımı şarap. şaraba doyamamıştım resmen.

meyveli şaraplar hele tam baş ağrısı ertesi gün. şekerli şekerli insanı bayıyor bi de.

erasmusta 3 şişe bishe içtiğim günler olurdu, baş ağrısı pek yapmazdı
http://bio-sad.si/images/produkti/slike/bishee-jagoda.png

sanırım üretim şekliyle alakalı baş ağrısı konusu
Sosyal ağlarda paylaş

bende burda edinmeye çalışıorm
çok saçma lan
shiraz diye şehrin var dünyaca ünlü şarabıu ama içemiosn
yav said:

Feamer said:

şiraz içen yok mu gerçekten hiç?

Ben denk getirirsem shirazdan yapılmış almaya calısıyorum. Çok bilgim oldugundan değil bi şekilde zamanın birinde shiraz içip sevmiş öyle bi his geliştirmişim.
Bi de chianti bilirim italyan ama burda yok galba o
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...

şarap için "viski kadar sert olmamalı" nasıl bir ayırıcı kriter? 

neyle içeceksin?

edit: cevabı modifiye edeyim; migros ya da metroya git, bütçene göre uygun gördüğün şaraplardan bir kaçının internetten değerlendirmesini oku. aklına yatanı al. aklınla damağın uyuşmazsa bir sonraki alışverişinde farklı marka/tip şarapları oku. bir kaç denemeden sonra daha uygun gelenleri bulmaya başlarsın. zira sorduğun gibi bir şarap bulma şekli yok. damak gelişsin azıcık da olsa her şeyden önce

Archangel_ tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben içmeyeceğim o yüzden sordum nette bakındımda çok öneri var buraya danışayım dedim. çok anlamıyorum zaten yalnız viskinin biraz daha sert olduğunu biliyorum, emin diilim.

üstte yazdığım gibi yumuşak içim hoş aroma bırakması önemli fiyat kriterim yok ama dandik de olmasın tabi

Sosyal ağlarda paylaş

Angora Roze falan al, içki içmeyi sevmiyorsan ve eşlik edeceksen kendi kadehine çaktırmadan sprite falan eklersin, gazoz gibi gider. Kırmızılardan da fiyat performans Pamukkale Trio bence. Hiç bir şey bulamıyorsan köpek öldüren olmayan bir tane merlot kap geç. (Bu saydıklarımın hepsi tüm Migros'larda rahatça bulunacak şaraplar)

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, vivavale dedi ki:

ben içmeyeceğim o yüzden sordum nette bakındımda çok öneri var buraya danışayım dedim. çok anlamıyorum zaten yalnız viskinin biraz daha sert olduğunu biliyorum, emin diilim.

üstte yazdığım gibi yumuşak içim hoş aroma bırakması önemli fiyat kriterim yok ama dandik de olmasın tabi

marka değil de genelde üzümden yola çıkman lazım, sonra markanın önemi geliyor.

beyaz, kırmızı ve rose var.

rose daha çok muhabbet ortamında giden, bira tier bir şarap türü. oldukça hafif, çay içer gibi içersiniz.

beyaz ben çok tüketmiyorum, eşim daha çok sever ama, votkaya biraz daha yakın bence. tatlı şeylerle iyi gittiğini düşünüyorum.

kırmızı en güzelleri, tadı en belirgin olan, akşam yemeği yerken bişey içeyim, yalnız otururken bişey içeyim kafamda yavaş yavaş güzel olsun dersen bu.

TR de çok güzel şaraplar var, mesela urlada yapılan urla karası muazzam ve sadece orda yetişiyor. biraz pahalı tabi ama değiyor gerçekten.

cabernet saugvingon ( böle mi yazılıodu acaba ) içemiyorum mesela, 1 bardak bile içemem, ama öküzgözü boğazkere karışımını şişe şişe içerim. üzümler bu kadar fark ettiriyor.

soruna gelince, meyvalı olacak dediğine göre meyva şarabı alıcan abi =).

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...