Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araç tüketim değerleri (Krş/km hesabı yapanlar giremez)

paramecium

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
On 27.09.2019 at 11:22, delulace dedi ki:

2018 Audi Q3 COD 1.4 TFSI DSG (6 ileri, 150hp)

30000Km ortalaması -> 2/3 şehirdışı, 1/3 ankara -> 8.7 lt/100km

2017 VW Jetta 1.4 TSI DSG (7 ileri, 125 hp) 

2/3 şehirdışı, 1/3 ankara -> 6.8 lt/100km

Jetta'nın ortalama hızı 47.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

2015 BMW 118i 900km civarı yaptım, şehirler arası 500km kadarı, 6.7lt ortalama normal mi? Polo'dan geçince biraz basmış olabilirim ama çok da değil sdf

Alışmışım şehirler arası 4.2lt falan görmeye, gözüm anlık tüketimde yol alıyorum. Bir de arabayı da tanıyamadım daha, bazen devrini bulduramıyorum özellikle yavaş giderken.

Sosyal ağlarda paylaş

Arabanin karakteri bayagi farkli abi daha once surduklerimden, fazla yakip yakmadigimi merak ettim. Referans degerleri sehirler arasi 4.8 civari gosteriyordu. VW lerde referans degerleri yakaliyordum cok rahat.

Bir de tuketim basliginda sol seritte yakaladigim insanlarin gotune girip beyaz ledle selektor yaparak onlari nasil kor ettigimi mi yazayim yani sjfl

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş BP'de benzinin kirli çıktığını söylediydi bir kere. Araçla ilgili bilgisinden ziyade kıllığına güvendiğim için BP'den benzin almayı bıraktım.

Bir de hava sıcaklığı farkediyor. Kütahya bayağı soğuk oluyor kışın, kapalı garaja geçtikten sonra ortalama tüketimim çok net azalmıştı emektar polo'da.

deadwoll tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

- R56 2011 Mini John Cooper Works Coupe 
- 1.6 benzin, 6 ileri manuel
- 10.9  lt/100km
- Haftada 1 gün kullanıyoruz şehir içi kullanıyoruz genelde karma trafikte oluyor. Gazlamalar olduğu için tüketim bir tık yüksek. Uzun yolda muhtemelen rahatlıkla 9 - 10 litreye kadar düşer.

Sosyal ağlarda paylaş

sabah trafigi bambaska bir kafaymis. 7-8:30,  17-18:30 arasi kipirdamamak lazim. sabah surmuyor kimse,hele o akdugum start stop u yok mu kisa isiklarda filan direk 2 ye katliyor trafigi. 

muhtemelen bu da yanlis olcuyor.

@photographer  al haci turbo sana ahah

https://ibb.co/C5pYdct

Emre333 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...