Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araç tüketim değerleri (Krş/km hesabı yapanlar giremez)

paramecium

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
On 18.07.2017 at 22:56, delulace dedi ki:

bmw 320ied'yi aldım sonunda, İzmir-Ankara arası 120km/saat (70km kadar 180-200km/saat ile gittim) ortalamayla 6.1 tüketim değeri gördüm, benzinden hesaplarsam da rakam tutuyor ?

şehir içi de şu an 8 civarında, ama dur kalk trafikte 9-9.5 aşağısı baya zor. Sürekli spor modda basabas 20km yol yaptım 11 ortalama gösterdi.

istanbulda az yakması zor, ankara vs olabilir ?

yuh. m4 ile  9 -13 arasi anca goruyorum sehir ici ne naptiriyorsunuz arabaya. 

Sosyal ağlarda paylaş

On 02.06.2017 at 16:38, Allure- dedi ki:

ben de yazayım.

2016 3.20 ed (1600 cc otomatik)
11.5 lt/km

trafik toplam yolumun %20'lik kısmı (tem maslak girişinde ve çıkışında sadece)

ilk aldığında abaza gibi full sport kullanırsan olacağı bu salak

8-8.5 lt/km 'e düşürdüm.

Allure- tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 01.05.2019 at 20:51, goldbären dedi ki:

adam dışarıda yaşıyor onun m4'ü bizim vw poloya falan denk benim bildiğim.

yok hacı malesef burda da aynı. gidiyorsun bmw ye  sanki bugatti alıyorsun gibi muamele var.  fiyat olarak çok uçuk değil bence  ama,  30k araba,  6k da egzos şu bu. 300.000 tl civari.

Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

-2018 Honda Civic Hatchback
-1.5L Turbo, CVT
-8,3 lt/100km
-%60 Ankara rahat yol(Eskişehir Yolu, Çevreyolu vs.), %40 Ankara şehir içi ortalama trafik

16.174 km'nin genel ortalamasıdır. Detaylara aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.fuelly.com/car/honda/civic/2018/phillamon/833188

Çabuk hızlanmayı sevdiğim için genelde ışıklarda sakin durmam, hızlı kalkarım. Hatta evin yakınında bir ışık var, o ışıkta en önde olduğum hemen her seferinde 0-200 denemesi yaparım.
İşe gidiş-geliş güzergahının %80'i çevreyolu üzerinde. Çevreyolunda sabit 120 km/s ile gidiyorum.

En düşük tüketimi 2018 yazında Ankara-Bodrum arasında yaptım.
4 yetişkin ve bavullar ile birlikte, klima daimi açık şekilde 110 hız limitine çoğu yerde uyarak 6.1 lt/100km

Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlaşılma olmasın. O deneme araçta herhangi bir sorun var mı veya aldığım yakıtta bir sıkıntı var mı diye bir nevi kontrol amaçlı yapılıyor. (Verdiği keyif bonus olarak geliyor.) Denemeyi yaptığım yer başkalarını tehlikeye atabileceğim bir yer değil ve öyle bir ihtimal olması durumunda yapmam. Yol üzerinde checkpoint gibi düşünebileceğiniz kendimce belirlediğim noktalar var, o noktaları anlık hız ile karşılaştırıyorum. Son checkpoint sonrasında o yol için uygun gördüğüm 100-110 km/s gibi hızlara iniyorum.

0-300 denemesi yapabileceğim bir aracım olsaydı bile bahsettiğim denemeyi yaptığım yer, mesafe açısından 0-300 denemesi yapmak için güvenli değil. ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...