Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online #2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

hattok said:

abi şimdi gir oyna. Releasede damızlık gibi ortada kalıcaksın. Hiçbir şey bilmiyorsun. Betalarda hata yapa yapa çok iyi pişiyorsun. Mesela Ben t4ün 10 seviyesine durmadan learning points harcadım Harcamadan o kadar kolay kasılıyormuş ki. Şimdi lp sıkıntısı çekiyorum.Harita büyük ihtimalle aynı kalıcak ne nerde değil haritaları iyi öğrenmek gerekiyor. Classını özümsemek gerekiyor. Al gir Releasede bakarım yok Releasede bakarsan 1 hafta oynar silersin sonra oyunu.

Çok gereksiz learning point harcamışsın,T4 ü açtıktan sonra t4 le ilgili olan hiçbir şeye LP harcama.zaten kolay kasılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sene 2017, bir zahmet imgur'a girmeyi çözüm.

ben baktım, kararım patates. bizim komünü toplayıp da oynayacak olsak alphasında olduğu gibi oynarım kakara kikirisine ama onun dışında beni ilgilendiren bir tarafını bulamadım.

progress çok grind based, sandboxda sanırım böyle olmak zorunda zaten.

pve eğlenceli görünmüyor, önceye göre çok daha iyi hani yapmak zorunda olduğun için yapacak olsan çekilebilir fakat zevk almadığım şeyi yapmaya zaman ayırmıyorum son zamanlarda, pvesi için oynanmaz.

pvp eğlenceli görünüyor ama ilk zamanlardaki problemler hala devam ediyor. zerg engellenemezse bir anlamı kalmıyor. etraf rus, yabış yabış zerg.
Sosyal ağlarda paylaş

Uo da da zerg vardı da , World gerçekten open world olduğundan kaçma şansın var. Ayrıca single player olarak yapacağın senin keyfine bağlı, tek başına oyun oynayabilir ve ondan zevk alabilirsin. Guilde girmen ve kafa adamlar ise , oyun zevkin katlanır. Yani Guild veya Alliance bir seçenek.

Burada kaçsan kaçsan zone çıkış kapısına kadar ancak kaçarsın.Kapılara da adam koyunca pek bir kaçış ihtimalin kalmıyor.

Veya Baskın yapmaya kalksan gene zone kapısından seni içeri sokmazlar.

Albionda oyunda tek başına yapabileceğin şeyler ile ancak belli yere kadar gidersin. Guild e girmek adı konmamış olsa da, mecburiyet gibi bir şey, Guild te ufak ise gene pek bir şansın yok.
Territory tutacaksınız, material kasacaksınız , grind yapacaksınız. Adam yok ise, yapamazsın. Mecbur alliance ye giriyorsun. Çünkü GVG yapacam desen set lazım. 3 er tane en az olsa fena değil. Set için gene Material lazım. Gene kasman lazım, az adamla onu yapamazsın, Tier yükseldikçe material için black zone ye gidiyorsun, 3-5 kişi orada mat kasmakla olmaz o iş, büyük olman lazım. Güvenlik için ya alliance ye girecen yada guildin memberi büyütecen.

Bunların hepsinin sonucu Zerg oluyor. Yani bu oyun sistemi Zerge doğru itiyor oyuncuları.
Ondan sonra Developerler dahil herkes zergi nasıl azaltabiliriz diye düşünyorlar. Yok rep sistemi, Yok AOE atınca daha fazla kişiye vurdukça damage artiyor gibi ve benzeri icatlar. Zaten şimdiden millet AOE harici pek bir şey kullanmiyor artık :). İki grup karşılaşınca ilk iş AOE basmak. Koyulan videoları seyredin.

Not: Şahsi düşüncem, şu oyun bildiğin UO clone veya ona benzer bir şey olsa idi bu isometrik grafiklerle , satış rekorları kırar idi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mina said:

hattok said:

abi şimdi gir oyna. Releasede damızlık gibi ortada kalıcaksın. Hiçbir şey bilmiyorsun. Betalarda hata yapa yapa çok iyi pişiyorsun. Mesela Ben t4ün 10 seviyesine durmadan learning points harcadım Harcamadan o kadar kolay kasılıyormuş ki. Şimdi lp sıkıntısı çekiyorum.Harita büyük ihtimalle aynı kalıcak ne nerde değil haritaları iyi öğrenmek gerekiyor. Classını özümsemek gerekiyor. Al gir Releasede bakarım yok Releasede bakarsan 1 hafta oynar silersin sonra oyunu.

Çok gereksiz learning point harcamışsın,T4 ü açtıktan sonra t4 le ilgili olan hiçbir şeye LP harcama.zaten kolay kasılıyor.

aynen birikti şimdi. Releaseda yapmam bu hatayı ya.

Bugün bi raide girdik 12 kişi. Mob başına 400 küsür silver 450+ fame geliyor her mobdan :D kasmak çok basitleşmiş ya artık. Ama Gathering ölüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

Reis T6 giymeye başladım ama üretemiyom xD Şimdi royalden 5k civarı iron ore aldım yukarı götürüp işlicem. Plot zoneda %20 bonus var. :D

Grind falan yok abi şuan oyunun şu hali efsaaneeeee. Belki bazı meleelere nerf gelebilir çok op şeyler var. Heavy Warmace aşırı op Hammerlar da öyle çok op
Sosyal ağlarda paylaş

https://albiononline.com/en/news/gatherer-gear-explained

When equipping an entire set, your gathering yield is increased by:

Tier 4: 10% increased gathering yield
Tier 5: 20% increased gathering yield
Tier 6: 30% increased gathering yield
Tier 7: 50% increased gathering yield
Tier 8: 70% increased gathering yield

Sosyal ağlarda paylaş

Hep öyle değilmiydi zaten?

Tabi hemen wow'dan örnek veriyoruz, 100 kişilk bir guild olur ancak 10-20 kişi raid'e girebilir, kendini kanıtlayan yetenekli olanları hak kazanır raid'lere, diğerleri worker misalı takılır.

Bu oyuna niye bu kadar şey ettiniz anlamadım, alıcaktım ben bunu guild'siz olmadığını anlıyınca vazgeçtim.

Uğraşıyorum guild'e raid'lere giriyorum sıkılıp bırakıyorum sonra uğraştığımla kalıyorum, benim derdim de o, yoksa oyunda pek sorun yok gibi zevkine hitap edenler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Lemmy said:

Hep öyle değilmiydi zaten?

Tabi hemen wow'dan örnek veriyoruz, 100 kişilk bir guild olur ancak 10-20 kişi raid'e girebilir, kendini kanıtlayan yetenekli olanları hak kazanır raid'lere, diğerleri worker misalı takılır.

Bu oyuna niye bu kadar şey ettiniz anlamadım, alıcaktım ben bunu guild'siz olmadığını anlıyınca vazgeçtim.

Uğraşıyorum guild'e raid'lere giriyorum sıkılıp bırakıyorum sonra uğraştığımla kalıyorum, benim derdim de o, yoksa oyunda pek sorun yok gibi zevkine hitap edenler için.

Ya boşver milleti oynamadığı oyun hakkında atıp tutuyor. P2W diyen bile var albion online a boşver takma.

Sen gel Bizim teritory'e Outlandin bi kısmını biz domine ediyoruz. Zerglerde %10/%20 kayıp gibi bir şey yaşanıyor genellikle. Coğu zaman biz üstün cıkıyoruz abi Fame kasan gruplarımız da tecrübeli oluyor git gide kesinlikle gel oyna. Guilda da gir. Guildin yaş ortalaması 20-40 arası çok az 25 yaş altı var Gayet iyi yani. Burda sıkılmazsın abi Beta 1 ve 2 gerçekten çok sıkıcıydı suanda harika oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Tecrübe kanky. Ayrıca bu beta uzar diğerlerinin 2 katı kısa cünkü. Ya da son releaselar son dengeleme son düzenlemeleri yapıp sunucaklar böyle. Harita şuan kusursuza yakın 1 2 ekleme cıkarma yapılabilir. Combat aşırı dengeli duruyor şuanda. Bazı early game silahlar var çok damage yapan ama Steroid almadığı için ilerde pattis. O yüzden es geçebiliyorsun. Oynama sebebim hataları minimuma indirerek oynama + oyunun pvpsi öyle 4 tuş olmasına rağmen 4 tuş değil çok daha fazla taktiksel abi pratik yapmak çok önemli oyunda gerçekten. Tek başıma kesmemesi gereken adamlar kesiyor mesela beni. Duel tecrübem 0 ama takım oyunu üf XD baya ilerledim.

Neyse abi releasede gelin büyük yanlışlar yapın oyunda yanlış yaptın mı geri dönüşü yok vakit kaybı. Sonra albion çüküm gibi oyun diyip 1 hafta sonra bırakın :D bana ne ki. Wipe gelcek diye oynamamak büyük lamelik diyim ya ha hardcore oynamazsın ama kendine bi rotasyon cizebilirsin ha releasede bunu yapabilirim diye. 3 betada da 3 farklı oyun sundular çünkü. Artık kalıcı olan bu olcak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...