Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Danimarka da yasamak hakkinda bilgi sahibi olan?

LuNiZ

Öne çıkan mesajlar

• 2 yıl sonra ...
vay be...

2 Yil gecmis ustunden,

bir goruneyim size kimler yasiyor goreyim dedim..

Geldim Danimarka ya, yerlestim, cocuklar 3. ayda Danca ogrendiler, ben su anda anliyorum konusuyorum vs..

Geldigimin ikinci gunu McAfee de ise basladim, bu yilin yilbasinda ayrildim,
Unity e gectim.. (hani Unity ile ilgili sorunuz varsa, is ariyorsaniz falan haberim olsun elimden geleni yaparim).

facebook accountumu actim bu 10 yildan sonra ilk kez.. https://www.facebook.com/candeger.dk

iste genel hatlariyla hersey yolunda cok sukur, endiselerimin hepsi yersizmis... onu gordum...

eee? sizler nasilsiniz?

Ozledim her birinizi valla, ozellikle de Ankara tayfasini :P
Sosyal ağlarda paylaş

Danish hatun ve turk sorularina yanit cok basit..

acin abicim, android de FakeGPS,
ordan da alin noktanizi copenhagen a

ardindan acin, tinder, bumble ve happn... gerisi size kalmis..

genel olarak anlatilacaklara gelince;

abi iste hayvan gibi verginin yuksek oldugu, hayatin pahali oldugu ama ona gore iyi kazandigin, bir memleket burasi, arabalar falan asiri pahali, dogru durust araba almaya kalktinmi TR deki butceler soz konusu (ama tabi kazandigin oranda degil, fiyat ayni)

oyle 2. sinif adam muamelesi yok, Turkler burda nispeten daha iyi karsilaniyor.
ben de oyle cok Turke benzeyen bi adam degilim o yuzden cok ayrimcilik yasadim diyemem, ama hani baska irklara karsi domuzluk yapan insanlar var evet...

simdilik bunlar..

Senko: bulayim canim ayipsin.. gonder yine cv ni :D
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

gercek turkun soracagi sorular sorulmamis. ben basliyorum.

hygge sirasinda oral seks caiz mi hocam?

abi hygge buyuk yalan..

julefrokost diye bisey var burda.. of diyorum :D

bosanmalarin %90 i yilbasindan sonra gerceklesiyor danimarka da
sebebi bu julefrokostlar :D

hatta iste bu ilk subat mart ev satislarinin en yogun oldugu donem, sebebi de bu bosanmalar...

cok komik..

bosanma islemi, internet uzerinden 5 dk da halledebildigin bisey haline gelince,
millet sapitiyor tabi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Diş hekimlerine nasıl bir prosedür uygulanıyor ? Bu sene olmasa da 2 sene sonra falan çocuk çok yaşını almadan uzayıp gitmek oralara. Hanım diş hekimi, bizim şirketin orda yeri de var.

Denklik mi alması gerekiyor hiç bilgin var mı ? Bir ara bakmıştım da çok spesifik birşey bulamamıştım nette.

edit: şöyle bir baktım da authorisation alması gerekiyormuş, bekliyordum zaten. fakat danish bilmesi gerekliliği haliyle can sıktı tabi. mantıksız demiyorum da bizim hanıma sıfırdan dil öğren desem kafa atabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Dil buraya gelince otomatik ogretiliyor.

https://www.nyidanmark.dk/en-US/

doktorlar ve akademisyenler icin gecerli programi buradan okuyabilirsiniz..

IT ci icinde milyon tane is var,

soyleki;
linkedin e girin, lokasyonunuzu danimarka veya nordicler olarak set edin.
sonra is arayin..

daha spesifik konularda, mesela oyun sektorunde calismak isteyenler veya security isindeyseniz, bana cv gonderin ileteyim tanidigim headhunterlara vs..
Sosyal ağlarda paylaş

Ehuehe vay be guzel haberler sahane valla duyduguma cok sevindim. Konusamadik abi bayadir, hazir sen girdin konuya bende isvecle ilgili sorulari alabilirim o vakit. Assagi yukari ayni cevaplar gerci, burasi ayrimcilik mevzusunda biraz daha rahat. Isvecliler cekingen sikilgan insanlar, pek pat diye böyle seyleri insanlarin yuzune söyleyemezler. IT'de baya is imkani var. Luniz'in dedigi gibi linkedin falan yardirin. Onun disinda isvecin is bulma kurumu uzerinden de arama yapabilirsiniz, it is ilanlari cogunlukla ingilizce zaten. www.ams.se
Sosyal ağlarda paylaş

abi bir socially awkward karşılaştırması yapabilir misiniz? mesela finliler markette yanlışlıkla göz teması kurduklarında ilk gördükleri şişenin içine girip yuvarlanarak kaçıyorlarmış. ne kadar doğru bu?

danimarka'da da biri bir şey başardığında kıçına şaplak atıp hemen kutlamaya geçiyormuş. çok sosyal olduklarından gelen herkes şaplak atıyor başaran kişiye diyorlar.

kamuoyu bunu merak ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ok finlandiya ve cekingenlik denklemi 100% dogru.

Bir danimarkalinin sana saplak vurabilmesi icin, kafasinin guzel olmasi lazim :D

burda sosyallik soyle arkadaslar,
mesela is yerinde kahve makinasi sohbetleri, dedikodu vs olaylari pek yok,
ogle tatili 30 dk ve herifler buna uyuyor..

aksam bar a eglenceye ciktiginda, saat 12 e kadar, kimse kimseye bisey demiyor,
kiz seni kesse bile gidip bisey dersen sasiriyorlar falan..

ama 12 den sonra kafalar kaymaya baslayinca "braveheart" a donuyor ortam.. kim nerde kiminle, nasil.. hepsi grilesiyor bi anda.. :D

sabah kalkinca da aynen hayat devam ediyor..

Isvecliler, norvecliler daha mesafeliler Danimarkalilara gore,
Danimarkalilar baya patavatsiz, dan dun tipler, yuzune fuck you demek son derece siradan, sosyal statun ne olursa olsun..
polise tutup sen ibissin falan diye bagirabiliyor tipler..

ben bunlari gorunce bi afallamistim mesela :D

eglenceliler, ama cok ilginc sen bu muhabbetleri yapinca oo kanka olduk adamla diyosun, herif veya kadin sana yine ertesi gun mesafeli davranabiliyor.
yani adamlarin inner circle a girmek cok zor.. ama sana nazik ve anlayisli davraniyorlar.

keyifler yerinde dostlar sagolun sordugunuz icin.. :D

sizleri ozledim, arada geldim gittim Turkiyeye tabi de hep sinirli zamanla sinirli mekanlara gidebildim... onumuzdeki yaz soyle afilli bir paticik bulusmasi planlama fikrim var :D
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

Ok finlandiya ve cekingenlik denklemi 100% dogru.

Bir danimarkalinin sana saplak vurabilmesi icin, kafasinin guzel olmasi lazim :D

burda sosyallik soyle arkadaslar,
mesela is yerinde kahve makinasi sohbetleri, dedikodu vs olaylari pek yok,
ogle tatili 30 dk ve herifler buna uyuyor..

aksam bar a eglenceye ciktiginda, saat 12 e kadar, kimse kimseye bisey demiyor,
kiz seni kesse bile gidip bisey dersen sasiriyorlar falan..

ama 12 den sonra kafalar kaymaya baslayinca "braveheart" a donuyor ortam.. kim nerde kiminle, nasil.. hepsi grilesiyor bi anda.. :D

sabah kalkinca da aynen hayat devam ediyor..

Isvecliler, norvecliler daha mesafeliler Danimarkalilara gore,
Danimarkalilar baya patavatsiz, dan dun tipler, yuzune fuck you demek son derece siradan, sosyal statun ne olursa olsun..
polise tutup sen ibissin falan diye bagirabiliyor tipler..

ben bunlari gorunce bi afallamistim mesela :D

eglenceliler, ama cok ilginc sen bu muhabbetleri yapinca oo kanka olduk adamla diyosun, herif veya kadin sana yine ertesi gun mesafeli davranabiliyor.
yani adamlarin inner circle a girmek cok zor.. ama sana nazik ve anlayisli davraniyorlar.

keyifler yerinde dostlar sagolun sordugunuz icin.. :D

sizleri ozledim, arada geldim gittim Turkiyeye tabi de hep sinirli zamanla sinirli mekanlara gidebildim... onumuzdeki yaz soyle afilli bir paticik bulusmasi planlama fikrim var :D

Bold'la tam uyanlari isaretleyim dedimdi, sonra dusundum hepsi uyuyo isvece sdf :D mesafe olayi isvecte 2x, "kanka olduk lan herifle saglam arkadas" ertesi gun "hasktir lan bu nasil bi mesafe? noldu?" olayi 2x isvecte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...