Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

9 saat önce, GreenPeace77 dedi ki:

wow da base game alacaksın sonra diğer eklentileri oynamak içinde plus alacaksın. heee birde son eklentiye de para bayılıcan aga deseler kaç kişi oynar wow u ? ?

3 saat önce, GreenPeace77 dedi ki:

Demek istediğim 7 sene önce çıkmış pakete beni neden zor koşuyorsun ? isteyen alsın 1 kere paketleri + chapterları yap uygun fiyat. 

kimsenin bir şeye zor koştuğu yok. WoW'da her ek paket çıkınca satın alıyorsun, + her ay "plus" dediğin aylık ödemeyi yapıyorsun.

bunda ikisini de yapmak zorunda değilsin, optional seçenek olarak sunuyorlar sana.

Sosyal ağlarda paylaş

combat sistemini pek sevmedim. alışırmıyım bilmiyorum ama New world gibi leş bir oyunun bile combat sistemi eso dan akıcı. Aslında combat birbirine benziyor da new world ün daha iyi gibi geldi.

şimdilik oynuyoruz bakalım ama şu bir kaç günlük süreçte pek sardığını söyleyemiyeceğim. 

smyrnas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, smyrnas dedi ki:

combat sistemini pek sevmedim. alışırmıyım bilmiyorum ama New world gibi leş bir oyunun bile combat sistemi eso dan akıcı. Aslında combat birbirine benziyor da new world ün daha iyi gibi geldi.

şimdilik oynuyoruz bakalım ama şu bir kaç günlük süreçte pek sardığını söyleyemiyeceğim. 

combat baya kötü ama zaten oyun biraz questing için var ya. Single player bence bu ?

Sosyal ağlarda paylaş

Combat ile ilgili daha once ben de yazmistim. Vurus hissi alamiyorsun karakterlerin hareketleri, animasyonlari filan baya kotu. Gangren'le direk ayni dusunuyorum durmadan bi weapon swap spami var - hersey 3-5 saniyelik sanki durmadan spamliyorsun.

Item sistemi de garip gelmisti bana sacma sapan +1096 Magicka +1050 stamina filan. Erken levellarda HP 10k -15k. Gereksiz inflated gelmisti ama belki abartiyorumdur. Kafa karistiriyor, setler uzerine sanirim itemization ama cozememistim ne nedir diye.

AH de ayri sacmaydi mesela.

Yoksa Housing vs mukemmeldi sirf onun icin kasilir. Hatta Thief skill line cok hosuma gitmisti (Legerdemain) her evden steal edip fencer e satmak vs (gunluk limit vardi sanirim). Ev dizme olarak motif collection olsun satin alma olsun herhalde gelmis gecmis en iyisi. 

F2P MMOlari bir yerde rahatsiz ediyor beni. Yok loot bag satin al, yok content al. Ne guzeldi subscription business modeli kafa rahat. O kadar fazla reagant var ki oyunda loot bagsiz zaten olmuyor hicbirsekil. Asiri rahatsiz etmisti beni herseyi toplamayi seven biri olarak.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

F2p oyunun niyetini en azindan basta  biliyorsun. Eso b2p taklidi yapiyor biraz.

oyunun satın alma fiyatı çok sırıtıyor. satın almayı kaldırıp direkt f2p yazmaları lazım oraya, eso+ ile asıl oynanması gereken şekle geliyor zaten.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Eso + bence tam tersi suya yazılan para pardon yazı gibi ?

chapter ve dlc direk satın alınmalı bence şuanda steam paketindeki fiyat çok iyi base game ve Blackwood, Greymoor, Elsweyr, Summerset, and Morrowind hepsi 98 tl ?

komple bir hinlik var oyunun b2p sisteminde tam ifade edemiyorum hakim değilim şuan için ama plusun verdiği benefits ler sanki daha çok QoL tarzı şeyler. chapterler için plue almak ileriki zamanlarda çok çok daha pahalıya gelir satın almaktan.

ESO Plus membership benefits

• Access to all DLC game packs  = eklenti paketlerine erişim son çıkan hariç
  • Free crowns for the in-game Crown Store = her ay 1600 crown veriyor sanırım
  • Access to the Craft Bag  = QoL
  • Double bank space  = QoL
  • Bonuses to progression  = QoL %10 exp gold bonus filan
  • Increased Furniture placement limits  = oyuncu evine daha fazla eşya koymak için
  • Costume dyeing  = eşya item boyama da avantaj ve kolaylıklar
  • Double Transmute Crystal capacity  = eşyaların stat bonuslarına reroll atılmasında kullanılıyor sanırım
  • Exclusive access to unique Crown Store deals  = store da bazen indirime giren itemleri alıyorsunuz

Sosyal ağlarda paylaş

ulen craft bagi paywalla koymuşlar dedik, NİYE F2P DEĞİL demedik, bi sürü expansion satıyon, xp bonustu zırttı pırttı bi sürü gelir kaynağı var, sadece craft bag olayı sıkıntı, adamlar zaten ona göre ayarlamışlar leveling bittiğinde yığınla craft materyali dolsun çantan diye ki sub alasın. bi de 5 tane 10 tane materyal yok 100 bin milyon tane koymuşlar ayrı ayrı stacklensin diye. bildiğin çakallık adfa

Öyle kritik bi şey ki, pay2win de diyemiyosun anasını satim, olmazsa da imkansız gibi bi şey ama oyunu oynamak. Diyorum ya işte, PoE Currency stash table aynı mantık. olmadan oyunu oynaman imkansız. Mesela Craft bag'i perma olarak ayrı satsalar, 30 dolar deseler verir alırım. Ama monthly sub'ın arkasına koymak çok stratejik hareket.

Sosyal ağlarda paylaş

demek istediğinizi anlıyorum ama durum bu yani yapıcak bişey yok ?
wow'da aylık ücret ödemeden level 20'yi bile geçemiyorsun

ffxiv'de aylık ücret ödemeden insanlarla konuşamıyorsun, retainer alamıyorsun (banka gibi düşün) vs bi yığın sınırlama

o yüzden eso yine en insaflısı gibi geliyor bana o konuda karşılaştırma yapınca

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar ben wow a daha fazla zaman ayırmak istemediğimden aktif olarak artık  eso ya giriştim.

oyun free olsun demiyorum çevreden sürekli oyunun aylık ödemesi yok dlc almasanda oynayabilirsin deniyor ki kısa sürede bunun aslında öyle olmadığını gördüm.  

Örnek dlc çıkmış serverın %90 dlc de akıyorken aylarca kapı arkasından onlarımı bakacağız? sonrada soranlara bak ben dlc siz de eso oynayabiliyor muyum diyeceğiz huh ?

lütfen artık ödeme oyuncunun keyfine kalmış eso dlc ve chaptersız oynanıyor demeyin oynanmıyor çünkü. çok kişiye sordum oyun içi yayıncı tamamı dlc chapter olmadan eso oynamazdım dedi.

Sonuç; bütün bunların sonunda her sene 2 dlc alırım ok. crown ile alınan chapterlar da ok tek sefer alınıyor çünkü.

Eso plusdan ise rahatsız oldum. adam base game satın almış her sene 2 dlc pack de almış oyuncuyada bak her ay bana biraz daha para ver sana 2 x banka + stash tab satırım denmez artık.

2x banka stash tab olayının statik sabit satın alınabilmesi lazım kesinlikle.

başkada yorumum yok artık b2p plus olayına. kasmaya devam.

(yazım düzeltme)

GreenPeace77 tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

high isle çok tatlı duruyor

breton mimarisi, zırhları filan zaten hep hoşuma gitmiştir ❤️

2 tane de yeni companion geliyormuş, nays

kart oyunu açısından çok heyecanlı değilim, çünkü kart oyunu oynayan biri değilim. ama bakalım, güzel olabilir ? full in-game olucak olması tatlı

Sosyal ağlarda paylaş

ya su oyunda, immersionda sıkıntı yasıyorum ben. giremiyorum bir türlü

açıp skyrim veya wow oynayasım geliyor.

questler çok güzel, oynatıyor o tarafı ama çok tekrar ediyor yahu oyun kendini (gameplay olarak). bişeyi yanlış mı yapıyorum?

boss lar dışında, random tuşlara basınca mobları kesmek (3 er 5 er) o kadar tatsız yapıyorkı oyunu.

Sosyal ağlarda paylaş

On 29.11.2021 at 17:45, Suark dedi ki:

bir tadı oluyor en azından. wow falan fena değil, immersive açıdan da öyle.

Bunda büyücü oluyosun ama klavyeye random bassam da kesiyorum yaratığı falan. Skyrim bile daha iyiydi yani. Ama questing falan çok güzel cidden.

oha aynı şeyleri demişim

işte ferasety işte tutarlılık

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...