Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Ben eski wowcuyum, uzun zamandır Eve Online oynuyorum.. Arada da arkadaşlarla ortak bir şeyler oynayalım diyoruz. Elemanlar MMORPG ye biraz yabancı. Night tarzı birşey oynayalım diyorlar.. Archeage oynamıştım bir ara güzeldi.. Hala ne durumda bilmiyorum.. Ama eso da güzele benziyor.. Ne tavsiye edersiniz.. Yine UO ile başladığımız için bu işlere, crafting ve wolrd pvp önemli benim için..

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, loop dedi ki:

Ben eski wowcuyum, uzun zamandır Eve Online oynuyorum.. Arada da arkadaşlarla ortak bir şeyler oynayalım diyoruz. Elemanlar MMORPG ye biraz yabancı. Night tarzı birşey oynayalım diyorlar.. Archeage oynamıştım bir ara güzeldi.. Hala ne durumda bilmiyorum.. Ama eso da güzele benziyor.. Ne tavsiye edersiniz.. Yine UO ile başladığımız için bu işlere, crafting ve wolrd pvp önemli benim için..

WoW ama fiyatı sebebi ile Rus hesap açmanı tavsiye ederim. Semi hardcore oynayarak aylık token paranı çıkarabilirsin

ESO ama sürekli yeni bir paket ve dlc olması, oyuncuyu ya aylık almaya zorluyor yada sürekli para harcamaya

1 saat önce, Suark dedi ki:

şimdi normal oyun 54gb mış sanırım. Satın alınca DLC lerin hiç bifrisi gelmio dimi default?

Oyunu ilk defa satın alacaksan (Ben ilk çıktığında ucuza almıştım, daha sonra ek paketler çıkınca bi daha aldım), son ek paket hariç hepsi geliyor ama dlc'ler ayrı konu. DLC ve Ek paket ayrı şeyler. Mesela Morrowind bir ek paket ama Dark Brotherhood bir dlc. DLC'ler ayrı ayrı satın alınıyor yada toplu paket olarak alabiliyorsun

Sosyal ağlarda paylaş

52 dakika önce, Suark dedi ki:

şimdi başkanlar diyelimki başladım oyuna, skyrim oynadım ben hem de çok. Aynı yerleri görmeyim yani.

Hangi ırk dersiniz? biraz farklı şeyler göreyim büyüleneyim başlangıç mekanlarından isterim

abi zaten skyrim haritası bu oyunun çok ufak bir yüzdesini oluşturuyor

hiç o taraflara bulaşmayayım istiyorsan elf, khajiit falan aç, o civarlarda takılırsın, gayet güzel

bu arada şöyle de bir detay var:

oyuna başlar başlamaz tutorial seni en son ek pakette başlatıyor, o da skyrim (western skyrim)

yani tutorial'ı bitirdikten sonra farklı bir yerlere gitmen lazım ordaki wayshrine'ı kullanarak

mesela elf falan açarsan auridon'a gidersin (veya direk khenarthi's roost'a da gidebilirsin, ama auridon'da main quest'e başlarsan seni zaten khenarthi's roost'a atıyor sonra)

böyle de uzun uzun anlattım karışık gelebilir fds ama auridon güzel ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar beraber oynayalım falan muhabbeti çeviriyordu, ben de bugün satın aldım oyunun baz paketini. Diğerlerini beğenirsem alırım diye düşündüm.

Ben PC tercih etsem de millete de uyması açısından PS'te aldık maalesef.

Şöyle güzel bi intro falan var mı, PS'te oynayan var mı oyunu?

Sosyal ağlarda paylaş

Irk seçmeden önce hangi class ı oynayacağına karar verip ona göre bir ırk seçmekte fayda var. Racelerden gelen passive abilityler etkili oluyor. Birde arkadaşların ile ortak bir faction belirleyip oradaki ırk lara yönelmeniz gerekiyor eğer PVP de yapacağız diyorsanız. Bunun dışında dünyadaki hiç bir yer gidip görmenize,yapmanıza engel değil. 

Şu an guildde aktif olan varmı bilmiyorum ama yoksa da ben gelip sizi guilde alabilirim sanırım. En azından patiler olarak ortak bir yerden haberleşebilirsiniz. Zaten toplamda 5 guild e girme seçeneğiniz var.

Sosyal ağlarda paylaş

PS de mmo gameplay nasıl acaba ya.

Fi tarihinde FF14 almısım yüklüyom şimdi PS5 e tekrar kfgdg. Deneyelim.

ESO özelinde galba PC'de şu sub paketi çok daha ucuz konsola göre. Şimdi bunun en ucuz base paketini alsak 99₺ olan, üzerine çıkan her expansionu da oynayabiliyor muyuz? 

edit: ok, yukarıda cevap verilmiş. son ekpaket geliyormuş direk + yeni çıkacak olan blackwood mu ne paralı tabi. DLC muhabbeti varmış bir de. galiba eso+ ödediğimiz sürece herşey açık oluyor ya da istersek tekil alabiliyoruz vs.

Class önerisi isteyeceğim bu arada fgdgh. Wowdaki arms warrior ve rogue karşılığı ne oluyor burada?

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna PS'te yeni başlamaya niyetli biri olarak birkaç noob sorum var:

- Kafamdaki karakter kılıçla paldır küldür dalan yer yer tanklık da yapan ama melee dps yanlısı Warrior tipi karakter. Şimdi ben Dragon Knight ile Templar arasında kaldım, melee dps istiyorum. DK daha iyi bir seçim o bakımdan galiba di mi?

- Magicka dps /Stam dps farkı ne? Biri fireball atma, biri de kafasına balta geçirmece mi?

- Şöyle bi karakter yaratırken googleladım da, birkaç yerde "ırk seçiminin en fazla oyuna etken olduğu MMO bu heralde" falan gibi yorumlar var. Oysa benim istediğim karakter tipi daha çok Briton'a kayıyor. Breton ile melee dps DK/Templar da pek oturmuyor gibi. Hakikaten kayda değer bir etkisi var mı ırkların? Breton DK/Templar olursam çok mu dezavantajlı olurum?

- Imperial karakter açamıyorum. Oyun içi shoptan paraylaymış sanırım, önce başka karakter açmak şart galiba di mi?

- Arkadaşlar Daggerfall Faction'da başlamış. Ben başka faction başlasam da onlarla takılabilir miyim, yoksa WoW'daki Horde/Alliance gibi komple ayrı mı birbirinden?

Sosyal ağlarda paylaş

DK/Templar skilllerine bakmanı tavsiye ederim. DK self-heal bana hep düşük gelmiştir, Templar ise o konuda en iyilerden biri.

Stam DPS, skiller için Stamina (yeşil bar) harcayan karater. Magic DPS, mana (mavi bar) harcıyor. Skilleri morph (upgrade) ederken seçiyorsun.

Irklar farkediyor. Melee için genellikle Stam karakterleri öneriliyor, Redguard veya Orc. Magic DPS için Breton veya Highelf. Hybrid için Dark Elf. 

Imperial, Crown Store'dan alınıyor. Warden ve Necromancer classlar da aynı şekilde.

Siege PvP dışında faction fark etmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

şu Dark Brotherhood şeysi hile gibi bişi ya. oraya girene kadar her düşmanla bir saat kapışıp uğraşmam gerekiyordu, Dark Brotherhood sağolsun, hiç zaman kaybetmeden herkesi teker teker doğrayıp questleri bitiriyorum.

şu hadise diğer Elder Scrolls oyunlarında yoktu di mi?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...