Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

bgler baya iyi durumda şuanda. champion pointleri kaldırdılar bgde herkes aynı levelda 50+ için. Queue'ler de instant genelde.
50 level altı bg ve cyrodiil de hala çok keyifli.

achievement var bir sürü, title ve boya veriyor. Derinliği olan bişey değil tabi, kill quest tarzı hep. Benim için pek bişey ifade etmiyor. Her maçın ardından da gear veriyor ister giy ister vendorla.

Yeni update ile birlikte jewellery crafting geliyor bu arada. Build çeşitliliği için devasa bi yenilik.
Sosyal ağlarda paylaş

serkanay said:

Oyuna yeni başlıyorum. Morrowind paketi de aldım.
Solo oynamak durumundayım.

Tek başıma oynaması en kolay. Zorlanmadan quest yapabileceğim Class/Build tavsiye edermisiniz.
Varsa rehber dökümanı vs linki. Süper olur.

Magicka templar ve pet sorc
Heavy armor+ melee istiyosan templar daha iyi. Caster tarzi istiyosan sorcerer tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Yeni başlayacak biri için content durumu nasıl şu anda, şöyle 2 ay kadar oyalar mı quest/dungeon/raid/pvp şuydu buydu derken ? Askere gitmeden şöyle birkaç ay bi mmoya gömüleyim diyorum, Bless düşünüyordum ama çok meh görünüyor, özellikle combatı. Gerçi genel olarak Elder Scrolls oyunlarının combatlarını sevemedim bir türlü ama madem combatı meh bir oyun oynayacam, bari düzgün içeriği olsun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
indirim zamanı alp 2 gün sonra refund ettim ama tamamen işlerle alakalı. eşşek gibi content var sanırsam. pvpsinide baya sevdim hızlı , biraz deneyip birazda izledigim - okudum kadarıyla.
vakit ve 1-2 tanıdık olsa cyrodil pvp için devam ederdim.
sürekli zerg tehlikesi olsada 4-5 kisilik gruplar halinde takılanlarda var.

key sitelerinde 10dolara var hala. alcaksanız bide steamden almayın herkez şikayetci arıza cıkarıp duruyomuş
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
selam arkadaşlar. şu mmorpg noobuna bir yardım edin yaw.

uodan sonra sadece warhammer online oynamış biriyim. rvr fln çok zevkliydi onda. bu oyuna sarasım geldi indirimdeyken almıştım. şimdi kurdum. ama oyunda yapacak birşey bulamıyorum. sadece dolanıp tek başımıza mob kesip quest mi yapıyoruz? yani ben daha başka birşey göremedim. o da yarım saat sonra bayıyor beni.

ne bileyim warhammerdaki gibi toplu savaşlar falan bu tarz şeyler var mı? pvp yapılıyorsa nerede fln hiç çözemedim. ya da bu oyunun zevkli kısmı neresi. anlatabildim mi derdimi acaba bilemedim. hani öğreneyim ona göre devam edeyim istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Black-ice said:

selam arkadaşlar. şu mmorpg noobuna bir yardım edin yaw.

uodan sonra sadece warhammer online oynamış biriyim. rvr fln çok zevkliydi onda. bu oyuna sarasım geldi indirimdeyken almıştım. şimdi kurdum. ama oyunda yapacak birşey bulamıyorum. sadece dolanıp tek başımıza mob kesip quest mi yapıyoruz? yani ben daha başka birşey göremedim. o da yarım saat sonra bayıyor beni.

ne bileyim warhammerdaki gibi toplu savaşlar falan bu tarz şeyler var mı? pvp yapılıyorsa nerede fln hiç çözemedim. ya da bu oyunun zevkli kısmı neresi. anlatabildim mi derdimi acaba bilemedim. hani öğreneyim ona göre devam edeyim istiyorum.

ben de yeni başladım - var mı girdiğin guild /sosyal çevre v.b. ?
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında Patidekilerle kurulmuş "Annen Inc" guildimiz var ama sadece ben online oluyorum sanırım. Diğerlerini görmüyorum. Bunun dışında zaten 5 ayrı guilde girebiliyorsunuz. 1-2 tane main geri kalanını trade guild olarak düşünüp girip çıkabilirsiniz.

Oyun level değil skill tabanlı. Level atladığınızda aldığınız puanı istediğiniz bir skille veriyorsunuz. Oyundaki bütün skilleri açacak kadr puan toplayabiliyorsunuz bir limiti yok gibi. Zaten bir noktadan sonra level yada skill pointleri unutuyorsunuz.

Market/Ekonomi olayı tamamen oyuncu temelli olduğundan genelde her büyük guildin kendine özel bir Vendor'u var. Bu trade guildlere girip oralarda itemlerinizi satabilirsiniz.

Content olarak oyunda deli gibi quest var yapmayı seviyorsanız.
Varolan factionlara ait quest ve dailyler var. ( fighter,mage,darkbrotherhood vs vs )
50 civarı(1-2 şeklinde olanları da ayırırsak) dungeon var. Bunlara Normal ve Veteran olarak ayrı ayrı girebiliyorsunuz. Veteranlar taktik gerektiriyor.

Trial( Raid dungeonlar ) var. Günün her saati random gruplarla normal seviyesinde girebilirsiniz. Veteran seviyesinde taktik gerektirdiginden guildler giriyor yada random iyi gruplar denk gelebilirsiniz.

Delve denilen openworld mini dungeonlarda bulunuyor.

PVE Arenalar var solo yada grup olarak girebileceğiniz. ( Maelstorm,dragonstar vs)

PVP'de RvRvR olarak Cyrodil de takılabilirsiniz. Kaleler savunur, alır, yıkarsınız. Cyrodilde de ayrıca delveler ve PVE dailyleri var ve Experience getirileri daha yüksek.

Bunun dışında 4v4v4 şeklinde battlegroundlar var. Burada da en çok hangi taraf öldürürse onlar kazanır şeklinde işliyor.

Crafting olarak 7 ayrı crafting skilli var. Hepsini de geliştirebilirsiniz. Resource ticareti yapabilirsiniz. Enchant, yiyecek, potion, ev eşyaları, armor ve weapon set ticareti yapabilirsiniz.

Instance şeklinde Housing var. Küçücük evlerden adalara kadar alıp döşeyebilirsiniz.

Aklıma gelen her konuda kısaca bilgi vermeye çalıştım. Her konuyu kendi içinde detaylandırabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun yıllardır kendine ddos atıyomus lel
https://forums.elderscrollsonline.com/en/discussion/448084/psa-a-simple-trick-to-help-reduce-lag/p1

Biliyorsunuz büyük trade guildleri prime timeda 400 500 onlinea ulaşabiliyor. Guild roster default olarak guilddeki her individual playerin o an hangi zone'un tam olarak neresinde oldugunun takibini yapıyor ve bu işlem her dakika; sizin listeniz için + guilddeki adamların rosterı için + diğer guildler için + o an sizin etrafınızda bulunan diğer herkes için tekrarlanıyor. Önemsiz bir lokasyon bilgisi için devasa bir data akışı oluşuyor ve bu da cyrodiil gibi zaten lag olan kalabalık mekanlarda daha da çok yük oluşturup extra lag ve performans sorunlarının olmasina neden oluyor.

dev post

Gina: Thanks for the info, everyone! Just wanted to let you know we've seen this thread and looked into the claims, and we can confirm there is an issue here. We're actually working on getting a fix tested now, and if everything passes, we'll get it published as soon as we can.

Buna şimdilik şöyle bir çözüm bulmuş playerlar.
Eğer guild rosterda kendi isminizi aratırsanız guilddeki diger adamlarin lokasyon bilgisini almiyorsunuz. Performans olarak özellikle cyrodiilde farkediyor gibi şimdilik. Low/mid tier pclerde ve konsollarda daha cok fark yaratiyormus yazilanlara göre.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

15'in de yeni expansion duyurulacak. Datamine ile bulunan bilgilere göre expansionın ismi The Elder Scrolls Online: Elsweyr. Khajit ırkının homelandinde geçecek. Necromancer classı geliyor ve bu sefer dragonlarla yüzleşicez gibi duruyor. Quote olarakta atayım.

said:
Venture to the land of the Khajiit in The Elder Scrolls Online: Elsweyr, our newest chapter, an epic story in an all-new zone. Face dread creatures from the past—Dragons!—and discover the dark skills of a new character class, the Necromancer, as you join with new friends and old enemies to save Elsweyr from war and devastation.

ESO reaches new heights of storytelling with a war against the Dragons that unfolds and builds over four quarterly releases to an unexpected climax.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...