Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kısır Kedi Maması

STY

Öne çıkan mesajlar

Holy said:

Ucuz mama = tüy dökülmesi, tüylerde canlılık kaybı, hastalık riski, ilerleyen yaşlarda daha büyük hastalık riskleri.

Alışmasına alışır da, siz mutlu olur musunuz sonrasında bilemem :) Biz avuç avuç tüy toplamaya başlamıştık temizmama'dan aldığımız mama yüzünden.

abi temizmama'dan aldım ben de bi ara denesin beğenir mi acaba diye başlarda bi yemedi. sonra karıştırarak yedirdik falan dediğin gibi aşırı tüy dökülmesi oldu. proplan'a döndük ozamandan beri. gödümüze girecek yani her türlü mama masrafı :D

helal olsun napalım yicek tabi aslan parçası
Sosyal ağlarda paylaş

biz royal canin'e geçtik son mamasında ama hiç olmadığı kadar tüyü dökülüyor, sağda solda ufak yumaklar şeklinde tüy topları var uçuşan. daha önceden uzun süre oturduğu yerde veya kucağa alınca tek tük tüyü dökülürdü.

mevsimsel veya yaşıyla ilgili de olabilir ama faturayı mamaya kesicem. nd tahılsız kinoalı skin&coat maması almayı düşünüyorum da satan bulamadım, farmina'nın sitesinde var sadece

bu arada tahılsız bu bahsettiğim mama ama protein oranı düşük
Sosyal ağlarda paylaş

şu mama işinde tek bir şey diyorum. sizin artık 1-2 saatlik dışarı çıkmanız, yemek yemeniz + kahve içmeniz 50 liradan başlıyor minimum.

siz bu kedi/köpeği almışsınız evinize. N&D gibi pahalı kaliteli mamalar ayda 80-100 lira aralığına geliyorlar. ucuz olanlar ayda 50-60 lira. bi zahmet ayda 30-40 lira fazla verin mamaya yani. haftada 1 gün az dışarı çıkarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

biz royal canin'e geçtik son mamasında ama hiç olmadığı kadar tüyü dökülüyor, sağda solda ufak yumaklar şeklinde tüy topları var uçuşan. daha önceden uzun süre oturduğu yerde veya kucağa alınca tek tük tüyü dökülürdü.

mevsimsel veya yaşıyla ilgili de olabilir ama faturayı mamaya kesicem. nd tahılsız kinoalı skin&coat maması almayı düşünüyorum da satan bulamadım, farmina'nın sitesinde var sadece

bi inceliyim kinoalıyı. hatta satan yer bulursan benimle de paylaşır mısın
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

xaty said:

bizim petshop'a ve farmina'ya sordum. kinoa serisi sadece veteriner kliniklerinde bulunabiliyormuş
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Archangel_ said:

xaty said:

bizim petshop'a ve farmina'ya sordum. kinoa serisi sadece veteriner kliniklerinde bulunabiliyormuş

Öm gitsin diye alıntılıyorum. Ankara da vtm de buldum kinoalı “urinary” düşük proteinli ördek eti kinoa cranberry ve papatyalı. Bütün kinoalılar düşük proteinli değil ama. 1.5 kg 142₺
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Bizim 12 yaşında erkek siyam 11 senedir kısır kendisi, 3-4 senedir 10kg lık happy cat sterilized alıyoduk başlarda fiyat idealdi tabi şimdi 300küsürlere çıkmış. Kediniz fizik-ağırlık  falan gayet iyi ki çok hareketli birşey değil. mama ile ilgili sorunumuz yok. Sadece yaz aylarında Antalyada tüy problemimiz oluyor o yüzden bu sefer somonlusu çıkmış balık tüy dökümünü azaltır umuduyla onu aldım. 10kg 270tele.

https://www.akakce.com/kuru-kedi-mamasi/en-ucuz-happy-cat-sterilized-10-kg-kisirlastirilmis-yetiskin-fiyati,6021360.html

Pardon somonlu buymuş;

https://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/happy-cat-sterilised-somonlu-kisir-kedi-mamasi-10-kg-428688305

Buzx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllardır (21 yıl) köpeklerimde RoyalCanin kedilerimde ProPlan kısırlaştırılmış somonlu kullanıyorum fiyat olarak da kalite olarak da hiç sorun yaşatmadılar. Bazen kedi ya da köpek tavuk, kuzu eti ya da balık arasında seçim yapabiliyor kimisi yemiyor kimisi yese de kusuyor vs. önce ufak paketler almakta fayda var.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Ben N&D tahılsız domuz etli almıştım 10 kiloluk olandan. Öncesinde 5 kiloluğunu kullanıp memnun kalmıştım o yüzden direkt hesaplı olsun diye 10 kiloluk aldım fakat son 2-3 aydır kepeklenme sorunu oldu gibi. Kuyruğa doğru kepekler görüyorum. İlk başta çok fazlaydı ama şimdi azaldı. Mama da bitmek üzere tekrardan Orijen yahut Acana'ya geçeceğim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...