Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Xaero said:

Suark said:

niye xmax peki=)

1.87 boy 100 kg olunca diğerleri pancar motoru gibi duruyor. Tipide boyutları da hoşuma gidiyor. Eee bide 250'lik. Almışken de japon alayım bi daha uğraşmayayım diyorum. Evden işe işten eve ufaktan da sağa sola giderim yeter de artar. Satarkende dert etmem aynı hafta satarım..

Crfye de bak. 199 ile çok rahatım
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

Xaero said:

Suark said:

niye xmax peki=)

1.87 boy 100 kg olunca diğerleri pancar motoru gibi duruyor. Tipide boyutları da hoşuma gidiyor. Eee bide 250'lik. Almışken de japon alayım bi daha uğraşmayayım diyorum. Evden işe işten eve ufaktan da sağa sola giderim yeter de artar. Satarkende dert etmem aynı hafta satarım..

Valla ona honda haldızda bindim hatta testte ettim yok abi şehiriçi motoru değil işe falan gidilmez bunla dağa bayıra efsane lafım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Kymco exciting yenisi çok şekil olmuş.

Bu arada sym ile 3000 kmyi geçtim, çogu şehir içi, bazen tek bazen yolculu. Alanı pişman edecek bi makina degil. xmaxdan baska 250lik yok diye düşünmeyin, ciddi alternatiftir. Hatta standard yolcu sırt dayaması, bagajın genişligi, farlarının şahane aydınlatması falan gibi artıları da var.
Şimdilik görebildigim eksi yönü boyasının çok kolay çizilir olması. Bayagı dayanıksız boya var, Dikiz aynasının kenarı simsiyah oldu bende mesela, ki trafikte nadiren saga sola dokunuyorum o kadar. Bir de orjinal lastikleri kötü ama onun çaresi var, degistiriyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan bu sahibinden nası bi dolandırıcı yuvası olmuş. Adamla konustuk anlastık. yarın yenikapıya gecicem ordan direkservise gecicez göstericez noterde satış alıcam dedim.

Sen tut sahibinden bu fotoları at sonrasında bana bunları at... Hey allahım ya.

Yokmu forumda bi xmax :)

Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

ShadowFax said:

Xaero said:

Suark said:

niye xmax peki=)

Valla ona honda haldızda bindim hatta testte ettim yok abi şehiriçi motoru değil işe falan gidilmez bunla dağa bayıra efsane lafım yok.

Sehir istanbulsa en kral sehir ici motoru crf250l :D.

Scooter'lar trafikte takiliyor, crf hem ince hem agirlik merkezi yuksek, asiri kivrak, her yere girip cikabiliyorsun. Gunde 63 km suruyorum ise gidis gelis, bogazici koprusu falan. Normal gidis surem 35 dk, en tikali trafikte 40 dk. Yakit 3-3.3 lt / 100km arasi, 90-100 km/h ile gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

seigen said:

Xaero said:

ShadowFax said:

Xaero said:

Suark said:

niye xmax peki=)

Sehir istanbulsa en kral sehir ici motoru crf250l :D.

Scooter'lar trafikte takiliyor, crf hem ince hem agirlik merkezi yuksek, asiri kivrak, her yere girip cikabiliyorsun. Gunde 63 km suruyorum ise gidis gelis, bogazici koprusu falan. Normal gidis surem 35 dk, en tikali trafikte 40 dk. Yakit 3-3.3 lt / 100km arasi, 90-100 km/h ile gidiyorum.

50nin falan altına düşmedikçe maxi scooterda ıslanmıyosun bile, ayrı bi rahatlık. Devasa sele altı bagaj falan. 2 kask 2 mont zorlayarak da olsa sıkıştırıyoruz biz.
Motosikletle yazın kuru havada bile 10dk sonra pantolonum kirlenirdi toz pasaktan, scooter medeniyetmiş resmen. İşe gidip gelicem üstüm başım düzgün dursun, pantolunum ütüsü bozulmasın diyenler için maxiscooter.

Yalnız devamlı 2 kişi binecekler için 250cc biraz güçsüz kalabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Onun çözümü gore-tex ekipman, ne toz ne su giriyor içeri, işyerinde tertemiz çıkıyorum içinden.

Scooter istanbul'a gitmeeeez, aynı ilçede takılayım, sadece güzel havalarda bineyim dersen o başka tabi :D. İstanbul'da yollar kötü, altyapı kötü, trafik kötü. Burası yegane enduro parkuru aslında. Sağanak bastırıyor, yollarda göletler, gidemeyen köprü altında bekleyen kaç scooter'a tanık oldum. Köprüde rüzgarda da gidemiyorlar, büyük risk.

Tabi 250 cc ve altı için söylüyorum, yoksa bmw c650 falan dersin işler değişir :).
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Nergal69 said:

konuyla alakasız ancak ağır HD bağımlısı olan kuzenim iron ve 48'den sonra Ducati'ye geçiş yapmış. hayretler içinde sordum haliyle verdiği cevap: olum 100km gidiyorum depo bitiyor lan sıkıldım götüm götüm motor kullanmaya
sdfs

Walla multiler gayet makul tüketiyo.

o dedikten sonra değerlere baktım biraz. iron 12l depoya sahip 48 ise 7.9l yanlış hatırlamıyorsam. iron'la yine gidersin keyif alırsın da 48 biraz yorar gibi duruyor motor ve tank hacminden. iki model için şu yorumu yapmıştı iron virajda gaz verince göt atıyor 48de gaza dokunduğunda fırlayıp gidiyor tam ölüm makinesi:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...