Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Bir aya yakındır oynuyorum bunu. FF serisinin ilk 4 oyununu oynamıştım, her şeyiyle tanıdık gelince hoşuma gitti kaptırdım gittim. Heavensward questlerini yapıyorum bu sıralar.
Leveling kısmında sıkıntı yaşamadım ben MSQ+side questler+dungeonlar ile. Bir şekilde düşük level kalırsanız Palace of the Dead var en iyi xp/zaman oranı orada sanırsam. Gördüğüm kadarıyla alt classlarını hep orada kasıyor millet, gear derdi vs. de yok. Yine de amaç hızlı şekilde endgame'e ulaşmaksa fazlasıyla bayacaktır tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

enurale said:

Biz CHAOS datacenter'i ODIN serverinde oynuyoruz, yaklaşık 20 kişiyiz şu anda, Coexist olarak. Eski oyuncularımız oldukça deneyimli FFXIV hakkında, yeni başlayanlara yardımcı oluyorlar. Vanilla'yı ilk expansionu oynadık, uzun süredir de yeni expansionu bekliyorduk ki, o da bildiginiz gibi haziranda çıkıyor. Hazırlık yapıyoruz şu sıralar.

Guildce pek çok mmo oynadık ve uzak gelecek için planlarımız da var, yine de FFXIV bu mmo lar içinde evimiz gibi.

İçerik hakkinda daha fazla bilgi için aşağıdaki entry'i ve dilerseniz eskiler olarak verdigim entry leri okuyabilirsiniz.

https://eksisozluk.com/entry/67887370

Eskiler:
https://eksisozluk.com/entry/40845179
https://eksisozluk.com/entry/54689229

Tekrar selam,

Expansionun çıkmasina cok az zaman kaldi, ancak hala bir karakter hazırlamak için yeterli zaman var, ayrıca eski oyuncu iseniz "make it rain" (gold saucer extra %50 bonus) var şu anda.

Oynama niyetiniz varsa bir an once oyunu pre-order alip bonusları ve head-start şansini kazirmamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

bende geçen sene ilk expansion çıkmak üzereyken bırakmıştım. en son o uyuz mog raidini kesmeye çalışıyordum. Tekrar başlamak istiyorum ama başlarsam herhalde tekrardan sıfır karakter yapacağım. herhalde tekrar eski seviyeye gelinceye kadar bayaa süründürecek oyun. O yüzden tırsmıyor değilim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni expansion ile beraber, bir karakterinizi direkt story quest yapılmıs olarak 60 a boostlayabiliyorsunuz.

Bu da ucretli tabii.

Trailer sonunda soyledigi gibi kayıtlı oyuncu sayısı 6m e ulasmıs, mmo piyasasında cıktıgından beri gecen yıllar boyunca düzenli oyuncu artısı yasayan baska ücretli oyun yok bildigim kadarı ile.

Ozellikle Stormblood ciddi degisiklikler ile geliyor. Konsept ve grafikler harika, ui esnek, act yi hem boss mod hemde dps meter olarak kullanabiliyorsunuz. Community saygı ve yerdımseverlik olarak mmo standartlarının ustunde kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bende steam indiriminde denk geldim 20 liraya starter pack'e. içinde ilk exp yokmuş (neden yok onu da anlamadım da) o kadar da gerekli değil. lineage 2 zamanlarını hatırlattı oyun, özellikle sesler falan. gözler dark elf female casting jiggle aramadı değil asdadsasd.

yeni realmlerde EXP bonus var diye oraya girdim, iyi ki de öyle yapmışım yoksa oynayamayacakmışım. çılgın exp bonus olmasına rağmen zor questliyorum. 1 saatte falan 10 oldum, tek avuntum o. questing ve sp combat chore olsun diye tasarlanmış. slow af, not fun af, boring af.

dungeon ıvır zıvır pve content iyi diye çekiyorum şimdilik ama bakalım ne olacak.

arcanist açtım scholar yapıp healer gitmek için. normalde pet class sevmem ama baya micro management falan varmış. hem de hybrid olarak heal yaparken güzel de dps çıkartabiliyor falan demişler. şukuladım ondan.

eu da omegadayım - dominus aurora
Sosyal ağlarda paylaş

Paladinimin adı Uther Lightbringer trolol

Yalnız forced logout diye bir nane çıkarmışlar oyundan çıkmayıp yer işgal edenlere karşı iyi güzel de oyuna geri girmek sıkıntı oluyo sonra, ilk girerken 33 kişi queue vardı çat girdim sonra forced logout oldu şimdi 1305 kişi queue diyo. Neyse hızlı gidiyo bari
Sosyal ağlarda paylaş

@bingildak Level 17 olup palace of the dead dungeonuna gitmeni öneririm.
http://na.finalfantasyxiv.com/lodestone/playguide/contentsguide/deepdungeon/

Normal hikayeden bağımsız nonstop spamlayıp hızlı level kasabildiğin bir dungeon. Ayrıca dungeonun içinde normal levelinden bağımsız level atlıyorsun. Yani level 20'leri kasarken bu dungeonda level 60 halde ve skilleriyle takılabiliyorsun. Classı da öğrenmiş oluyorsun erkenden. Ama sürekli aynı şeyleri yaptığın için sıkıyor.

Bunun haricinde PVP şu anda en hızlı level kasma yöntemi sanırım. Bu patchte yaptıkları değişikliklerle daha zevkli hale geldi ve exp/zaman oranı çok sağlam, ama ben gene de 2 elden fazla atamıyorum bu da sıkıyor.

Son olarak da daily rouletteleri hergün yapmaya bak çok iyi exp verir onlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

eyvallah yazdıklarını araştırıp deneyeceğim.

çok basit bir sorum olacak.

gear konusunu ne yapmak gerek. çok hızlı level atlıyorum ve gear sürekli geride kalıyor. zaten kombat ciğer solduran türden bir de dmg geri kaldığı için moba 1289301823 kere STONE İKİ atmak zorunda kalıyorum.

ne yapmak gerek
Sosyal ağlarda paylaş

Main questleri tamamla levelin yettikçe. Onların verdiği gearın yeterli olması lazım. Onlardan daha iyisi dungeonlarda düşüyor ama düşük levellarda farmlanmaz zaten hızlı level atlıyormuşsun.
PotD'de gear olayı da yok bu arada. Kendine has ayrı bir gearı var orda kastıkça gelişen. Onun da kötü yanı orda 20 level kasıyorsun mesela sonra normal worlde döndüğünde gearın 20 level altı kalmış oluyor. Ama dediğim gibi main questleri yapıp hemen gear farkı kapanabilir heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

paladinde leveling nasıl? ben 20 e yaklaştım ama ruhum ölmek üzere. 1 tane dot var, 1 tane dmg vuran var. dot, dmg, dmg, dmg spamlıyorum.

Arcanist te iki dot vardı başka bişi mi açtın?

Pala güzel bence ya ha bunda da 3 lü chain combolar var işte, sırayla basıyon tuşlara ama skiller vs konusunda olerde job gelince çeşitlilik baya artıyo ya benim lvl 50 kusurda 2.5 bar doldu

Gear konusunda ise, crafting düşünebilirsin hangi kombo senin işine yarayan gearı yapıyo bakıp onları kas crafterlar vs de alıyo xp buff u

Edik: ha ama dayanıp base game story i bitirirsen net oyunu bırakacağın yeri söyleyeyim: ilk expansion öncesi patch content, öyle bayık questler allaam
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

bingildak said:

paladinde leveling nasıl? ben 20 e yaklaştım ama ruhum ölmek üzere. 1 tane dot var, 1 tane dmg vuran var. dot, dmg, dmg, dmg spamlıyorum.

Arcanist te iki dot vardı başka bişi mi açtın?

Pala güzel bence ya ha bunda da 3 lü chain combolar var işte, sırayla basıyon tuşlara ama skiller vs konusunda olerde job gelince çeşitlilik baya artıyo ya benim lvl 50 kusurda 2.5 bar doldu

Gear konusunda ise, crafting düşünebilirsin hangi kombo senin işine yarayan gearı yapıyo bakıp onları kas crafterlar vs de alıyo xp buff u

Edik: ha ama dayanıp base game story i bitirirsen net oyunu bırakacağın yeri söyleyeyim: ilk expansion öncesi patch content, öyle bayık questler allaam

Ahahah bende tam olarak orada bıraktım şimdi yeni karakter açtım ninja olacam
Sosyal ağlarda paylaş

scholar olduktan sonra monk denedim, arcanistten sonra 1823012312 kat falan daha iyi geldi gameplay olarak.

yalnız bu kadar yıldır mmo oynarım, questler zorlanmış ve bu kadar kötü olan bir oyun daha hatırlamıyorum ya.

adamlar main quest serisine sadece baz oyunda 180 quest koymuşlar ve silke silke yapacaksın. hikaye korkunç kötü. karakterler korkunç kötü. questlerle etkileşim korkunç kötü. questlerin 98% i oradan bunu getir, şuraya bunu götür.

class change questinde bile getir götür yapıyoruz. tam asya kafasından çıkmış questler. esoda falan baymıştım ama en azından esoda related ırgatlık yaptırıyordu. bunda scholar olacak balık götür, çanta taşı, uniforma götür falan tarzı questler yapıyoruz. anlamak mümkün değil.

hayır questlerin kötü olması bana dert değil sonuçta leveling seni quest yapmaya zorlamıyor fakat questleri yapmadan dungeonları oyundaki temel fonksiyonları bile açamıyorsun. dungeon finder bile main scenario quest gated.

yeni exp ile HW'i tekli olarak satıştan kaldırmışlar haliyle ast, dk falan oynamak istiyorsan silke silke yeni exp'i alman gerekiyor. bende o topa hiç girmem.

akşam bir bard deniycem o da sarmazsa basıyorum uninstall'u.

pve genel olarak fena değildi, daha öyle challenging bir şey yapamadım ama mesela warrior olarak tanklmaya çalışırken baya emnity management falan vardı oyunda. eski wow gibi. o bakımdan baya güzeldi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

pve genel olarak fena değildi, daha öyle challenging bir şey yapamadım ama mesela warrior olarak tanklmaya çalışırken baya emnity management falan vardı oyunda. eski wow gibi. o bakımdan baya güzeldi.

Ya nelere para vermiyoruz hocam al şu 21.5 euroluk item ile expansionları bence çünkü ilerlerdeki pve content baya iyi.

Enmity management biraz azalıyo belli skilleri açınca (misal paladine shield oath geliyo -dmg done -dmg taken +enmity veren) ama yine de WoW un şimdiki 3 dakikaya bir thunderclap yeter halinden fersah fersah iyi
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen hafta basi lvl55de biraktigim WAR ile tekrar basladim, degisiklik olsun diyip boost potion ile 60 WHM acip Heavenswardi, 2 gun once de Stormblood'i bitirebildim.

Baya iyi iki expansionda. SB'i daha cok sevdim sehir tasarimi, muzikler vs sahane. Son boss zor ama bir o kadar tatmin edici.

Yarina expansion icin ilk normal mode Raid geliyor hadi bakalim.

Samurai actim meraktan, eglenceli olmus baya, lvl50-60 arasi kasmak icin en iyi XP Palace of the Dead Floor: 51-60, sonrasi icin PvP Frontlines.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Aynı karakteri ninjaya çevirseydin hocam şimdi bişileri unlock etmek için story questi baştan yaptıracak tamamen kanser

Neredeyse 2 yıldır oynamayinca sorun yaptı bende inventory karışmış fc dağılmış ev olayı sıkıntı geldi baştan başlayayım dedim kafam rahat olsun hızlı hızlı yapacaz artik. Bu arada bu omega serverinda ki duble xp ne kadar sürecek olduğu kadarıyla craft class larını çıkarayım aradan diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şu FFIV u neden bırakmıştım zamanında diye düşünürken bingildakin mesajlarını okuyup hatırladım. Evet questing çok ölümcüldü ya.

PVE contenti - boss fightları inanılmaz keyifli ve challenging gelmişti bir de sürekli levelladıkça her 10 levelda bir yepyeni bir content açılıyordu o da iyi havuç olmuştu da sanki level 48'de mi ne questingden ölüp bırakmıştım. Pek bir şey geliştirmemiş sanırım o yönde. Ama bir kaç video izlemiştim çok fazla alternatif var leveling için diye.

Hatta şuydu sanırım video:

https://www.youtube.com/watch?v=ZdAdSvLrTng&t=716s
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...