Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

görebildiğimi görsen

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Rüzgarın nazlı nazlı estiği bir güz sabahında yine o kalabalık salondan vapura doğru akarken, sen aynı uykulu gözlerle aynı kapıdan çıkıp, martıların bile takip etmeye üşendikleri o vapura benimle beraber biniyordun. Yine bana bakıyordun o yorgun tahtaların üstünden yürürken. Yine ben sana tam gülümserken, başını çevirip güneşin şevkatinden yoksun kalan ellerini ısıtmak için çayını almaya çıktın. Geçmek bilmeyen o kısa zamanın sonunda yine aynı yerde bekliyordum seni. Sen bana bakıp merdivenlerden yavaş yavaş akarcasına indin. Aramızda onca kişi olmasına rağmen, elimi atsam tutsam elini diye düşünürken heycanlanmış bir vaziyette buldum kendimi. Yine aynı hayal ve yine aynı korku. Sanki iskelede bekleyen o martı bile her sabah bizi karşılayıp bekleyen martı. Yine sen ve ben beraber yaklaşıyoruz o tahta köprüye, çabalıyorum omuzlarımız birbirine değsin diye. Yine kim geçecek diye bana bakıyorsun ve ben yine donup kalıyorum bizi yalnız bırakan arkamdaki kalabalığın acelesine rağmen. Aklımda paragraflar topluyorum sonra basit cümlelere indirgiyorum, sana tek cümlede tüm hislerimi aktaracak kelimeleri arıyorum. Cesaret olmayınca, kelimeler de bana inanmıyor olacak ki gelmiyorlar aklıma. Yine sen, benden 3 adım önde yürüyorsun. Hızlanıp yanına geliyorum, yavaşça dönüp bakmak istiyorum; kıskadığım o rüzgarın tenine dokunup saçlarını okşamasını kıskançlıkla görmek istiyorum. Yine sen başını kaldırıp rüzgara izin veriyorsun saçlarını düzeltsin diye... bakıyorsun ve yine yoluna devam ediyorsun hızlı adımlarla. Onca kişinin yükünü çeken o kapıların önünde, o kapılar gibi kalıyorum. Keşke yine bana baksan... ama bu sefer görsen...

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...