Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

xplatform app yapımı

Suark

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
phonegap ile basladim ben isin basidayim diyebilirim, kullanimi ve gelistirilmesi cidden cok kolay. jquery + html5 bide guzel bi css framework imba. (web servislerini kendin yaziyorsun varsayiyorum)

appstore'da phonegap ile yapilip approve almis hatta zilyon kez indirilmis applicationlara baktimda, eger appstore onlari onayliyorsa, eli yuzu duzgun her app'i onaylar yani. ipad a indirip inceledim, bi sikinti bulamadim.

http://phonegap.com/app/
burdan bulabilirsin gormek istiyosan nasi bise olduklarini.

yakinda 2 tane projem var phonegap ile yapacagim her 3 marketede (wp8, ios, android) pushlamayi dusunuyorum hatta windows 8 store a da koyabilirim ama onu hic denemedim C#/wpf/wcf bildigimden windows tarafini native yapabilirim.

onun disinda xamarin var ama ogrenme egrisi cok engebeli geldi bana bide, mac alamicak kadar fakirim su aralar. ayrica licence fln parasi olunca pfff

bildiklerim olursa yazarim daha sonra, simdilik bu kadar :)
Sosyal ağlarda paylaş

android yine full dert, pluginler falan surekli is cikariyor. herseyi gectim xcode'dan sonra eclipse mumkunse mezarini kazsin girsin icine usulca.

phonegap iyi guzel hos fakat proje buyudukce problemler alip basini gidiyor. quick & dirty prototipler icin guzel, production icin degil bence. tabii yine projenin scale'i ile alakali bi olay
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
konuyu uplayalım

javascript bişey kullanmak istiyorum da

karşıma çıkanlar

http://www.appcelerator.com/
http://phonegap.com/

oldu.

izlediğim bi tutorial var phonegapin sadece sitesini kullanıyo yalnız. halbuki içerde documnatasyon milyn tane kurulum ot bok falan var.

var mı başka ilgilenen reyou dışında
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Dun ilk defa native'e portladim, cok guzel bisey.

Sencha Touch ftw, hele bir de sencha architect ile.

Bakalim app store da killik cikarmazsa, o sureci de bir ogrenelim :)

ExtJS 2 zamanindan beri takip ediyorum ben bu abileri de o lisans ucretleri ne oyle arkadas ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Xamarin (tu)

Teoride her türlü platformda view katmanını web view'a çakabilirsin iOS, Android, WP8, Windows, OS X, Linux vs.

Eğer UI uçacak kaçacaksa (yani Windows'taki default web view motoru olan Internet Explorer yeterli kalmayacaksa) chromium entegre edebilirsin. Biraz kastırır ama sdf
Sosyal ağlarda paylaş

of cordovada öyle salak bi problem var ki çözemedik bi türlü

windowsstorea koyucaz uygulamayı. paketi yükleyince package id is not match with package falan bi hata veriyo. sonra store'un verdiği id'i config.xml'de ekliyosun, tekrar build ediyosn. build ederken hata veriyo id'nin data type'ı yanlış diye. çözemedik bi türlü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...