Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

abi liman olmadan istediğin yere çıkarma yapmak baya game breaker ya.hani uk ve abd hasta eder adamı.hele nationalist spain falanda katılırsa asise katılırsa sıçtın direk.hemen düzeltmeleri lazım onu.

geri kalanı güzel görünüyor ama izlediğim kadarıyla oyunun.şu çıkarma işini düzelttiklerinde ve sınavlar falan bittiğinde alıcam direk.canım çekti izledikçe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yani çok başarılı şeyler var ekipmanlar konusunda acayip detaylı. avusturya ve çeklerden ele geçirdiğim malzemeleri kullandığını görebiliyorum ordumun filan. o konularda çok tatmin oldum. hava savaşları evet basitleştirilmiş, biraz da doomstack ama rahat. deniz savaşları da rahat ama doomstack. stellaris gibi coordination penalty filan görmedim daha.

naval battlelar için yanda popup çıkıyor hacı bak şurda naval battle var diye. aynı şekilde invasion içinde çıkıyor ama eski oyundaki gibi göze sokmuyorlar. deniz savaşlarında çok fazla cv olursa o cvlerin bi kısmı air wing kullanamıyor. hava şartları da kötü olursa kullanamıyorlar. doomstack içinde cvleri salacaksın ama airwingler sıkıntı işte.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

abi liman olmadan istediğin yere çıkarma yapmak baya game breaker ya.hani uk ve abd hasta eder adamı.hele nationalist spain falanda katılırsa asise katılırsa sıçtın direk.hemen düzeltmeleri lazım onu.

geri kalanı güzel görünüyor ama izlediğim kadarıyla oyunun.şu çıkarma işini düzelttiklerinde ve sınavlar falan bittiğinde alıcam direk.canım çekti izledikçe.

D-day de, italyada falan liman mı vardı allasen? Amfibi teknolojin varsa çıkarsın heryere.
Sosyal ağlarda paylaş

o olmadan çıkıyorlar işte transport ship ile. ayrıca her yere çıkamazsın, dover kayalıklarına çıksınlar da görelim. oyunda çıkılıyor ama.
Promenader said:

naval battlelar için yanda popup çıkıyor hacı bak şurda naval battle var diye. aynı şekilde invasion içinde çıkıyor ama eski oyundaki gibi göze sokmuyorlar. deniz savaşlarında çok fazla cv olursa o cvlerin bi kısmı air wing kullanamıyor. hava şartları da kötü olursa kullanamıyorlar. doomstack içinde cvleri salacaksın ama airwingler sıkıntı işte.

o popup değil ya, yanda DEVAMLI birşeyler var yani ben bakmıyorum oraya çünkü devamlı uyarılar var başka önemsiz. çan sesi çalıyor ama ona kulak veriyorum, çan sesi çalınca MÜRETTEBAT SAVAŞ KONUMUNA!

yani madem eski oyunlardaki popup'ı bıraksaydınız, isteyen açsaydı.

cv hiç sevmem, bb filosu yapıp onunla dövüyorum illa herkesi. ingiltere 39-40'ta sıkıştırıyor limana ama 41'den sonra çoşuyorum, parça parça dövüyorum bismarck'larla. eski oluyor gemileri genelde filo büyük olsa da.
Sosyal ağlarda paylaş

ediliyo ama hem kuzeyden hem guneyden girmen lazım yoksa kıramıyosun supply sıkıntıları yuzunden.

ben italyayula meksikadan girerken teksasa cıkarma yaptım, o sekilde foothold sağladım guneyinde, bi yandanda kuzeye ilerleyip bi yandanda coup baslattım newyorkyta, anca ole kırabildim. yoksa orda elde edebildiğin supply limitle dovemiyceğin kadar cok orduları var.
Sosyal ağlarda paylaş

bugun sonuda guney doğu asyayla avustralyayı temizledim savas bitti ama, butun amerika free american empire'a kaldı iyimi...

almanyada hiç bişi yapmadı butun amerika işgali sırasında.

bu arada bombingler abartı war contrubition veriyo. nerdeyse butun rusyayı ben feth ettim, adamlar bombaladı diye hepsini adılar mesela
Sosyal ağlarda paylaş

Kendimce bi tuto yazayım.
-Türkiye ile oynuyorum,nihal atsıza abanıp faşiste kaydım ilk 150 political powerla ve neo ottoman oldum. Sonraki gameplay commune.
-World tension 100 olmadan Iran ve Yunanistanı ele gecirebiliyorsunuz ben buna ırak ı da dahil ettim ama sonralarına dogru dünya savası basladı.Iran petrol zengini ve Yunanistan da saglam materialler var.Hammadde konusunda rubber dısında birseye ihtiyacınız kalmıyor.Turkiye hammadde konusunda cok guclu.
-Oyun basında free trade harika bisey,verdigi bonuslar önemli.
-Mumkun mertebe hali hazırda construction icin 15 civilian factory hazır tutun yoksa yıllar suruyor bi fabrika yapmak.Civilian ve military factory dengesini iyi ayarlayın.Bazı focuslar factory konusunda yardımcı oluyor.
-Hava kuvvetleri konusunda kendimce bi strateji olusturdum ve su ana kadar cok basarılı.Figter ve CAS gidiyorum.CAS mukemmel bi ucak türü.Ele gecirilen hava limanlarını takip ederek saldıran-savunan ordunuza destek verebilirsiniz ARTI deniz kuvvetlerinede destegi inanılmaz, Kendi gemi ve denizaltılarım haftada bir gemi batırırken, girit adasına atanmıs 200 CAS destroyer , heavy cruiser , carrier batırıyolar.Diger ucakları baska gameplaylerde deneyecegim.
-Naval invasion 2 kez denedim sorunsuz calıstı.Belli bi süre hazırlık sureci var.Cıkarma yaptıgın yerin deniz kısmında guclu bi donanman olması ve air superiority kesinlikle sart yoksa ordular heba olur.Almanyanın ingiltereyi duzgun istila edememesinin sebebi bu olmalı denizaltılar denizde ustunluk saglamıyor gemiler kadar.
-Ordunun temeli leg infantry,ben ana template uzerinde oynamıyorum 9 asker hep cunku baska bisey eklenince birlik genisligi hızı saldırısı degisiyor uygun olmuyor AMA support templateleri dolu; recon , engineer , signal , field hospital.
Soruldukca yazarım simdilik önemli bisey gelmedi aklıma :D
Sosyal ağlarda paylaş

template duplicate deyip ondan çıkarabilirsiniz istemediğiniz brigadeleri, sıfırdan yapmaktan daha ucuza gelir xp olarak eğer temelde benzeşiyorsa yapacağınız şey.

bu arada maintenance brigade tavsiye ederim, attrition yerken ekipmanları patlamıyor ordunun böylece. özellikle üretimi zor silah, tank vs için kritik. %80 reliability ne varsa %100 üstüne çıkarıyor. hatta tech'i yükselince reliaibility'sini düşürebilirsiniz bile tankların.

uçakların da reliability filan arttırınca çatır çutur patlamıyorlar rebase veya kötü hava sırasında.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Right now we are working on the first proper patch that we plan to release just before vacation in july. You will get more detailed info in coming weeks but the main focus will be:
- AI
- Air warfare balancing
- Making sure invasions are harder to pull off, easier to defend against and more cleverly done by AI
- Improving peace conference scoring
- Quality of life interface improvements
- Bug fixing

aww yisss

hayret bu sefer türkiye popüler oldu bu oyunda, dandik IC sisteminden kurtulundu diye sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...