Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Factorio

Griswold

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
bi oturdum 5 saat oynamışım. yeşil tüpü otomasyona soktum. Fakat dengesizlik var. ingridyintlar dengesiz tüketiliyor diye birikmeler oluyor. Bir de, birkaç yerde tranport belt'i ortak kullandım. Bazı ingridyintlar istenmeyen flowlara girir oldu. Filter inserter ile temizlicektim fakat onun için de fast inserter istiyordu. aradım 1-2sn. bulamayınca yeter amino asit dedim sdf

güzel oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
oynadıkca, guide okudukça ufkum genişliyor.

main bus sistemini oturtmaya çalışıyorum. Bence güzel bi yöntem. expandable bir düzen için olmazsa olmaz gibi.

Belt üzerindeki throughput da önemliymiş. mesela normal beltin sn'de 13 item. belti besleyen fabrikaların sn'deki outputu önem kazanıyor.

inbalanced beltleri balanced'a çekmek önemli. Lanelerdeki item aynı olmalı.

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/89350554310244977/143F1BAA4BFC878B365DE15F08CAB1B5D85BFA79/
Sosyal ağlarda paylaş

zaman sınırı var mı bunda? zaman sınırı dediğim yeto gibi countdown değil de oxygen not included veya rimworld gibi "açlıktan ölücez, suyumuz bitiyor, kış geliyor ayı postu lazım" gibi sürekli bi mega telaş hali var mı?

pause olsa da yetemiyorum ya, sürekli panic button'a basılı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra ...
Yahu bunun modlarını nereden buluyorsunuz?
Steam'de yok.

Birde 3 çeşit petrol ürünü çıkıyor, üçünü de harcaman lazım eşit miktarda yoksa üretim duruyor?

Depo yapıp silmek harici yol yok mu?
Trene bile yakıtı otomatik koyuyorum, gidip manuel iş yapmak üzüyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

Yahu bunun modlarını nereden buluyorsunuz?
Steam'de yok.

Birde 3 çeşit petrol ürünü çıkıyor, üçünü de harcaman lazım eşit miktarda yoksa üretim duruyor?

Depo yapıp silmek harici yol yok mu?
Trene bile yakıtı otomatik koyuyorum, gidip manuel iş yapmak üzüyor...

Bayadır oynamadım da, çıkışlara koyduğun işleme ünitelerinde (Chemistry Plant mıydı neydi) bir sürü seçenek var, doğrusunu seçersen depo silmek dışında da seçeneklerin var gayet. Heavy'i Light'a, Light'ı ötekine falan diye aynı üründen 2-3 kat almaya kadar giden bir akış mümkün. Advanced Oil Processing açman lazım ama mutlaka.

Tren işini de kullanıp varillerle depolaman, lazım olduğunda kullanman falan da mümkün tabi. Hepsi de yazılmış boşuna yazmışım. Cuce typosuz yazmış hem de o derece :p
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...