Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

node js

kermit

Öne çıkan mesajlar

şu yaptığım şeyleri .nette yapsam 2 saatimi almayacak belki bişilere bakara izleyerek, ama cidden nodejs kaynak yönünden 0 gibi birşey. bugün deneme amaçlı stackoverflow'a aynı soruyu bir .net birde nodejs tarafında sordum. nodejs tarafında 2 saat sonra cevap geldi. .net tarafında ise sanırım bi 13 14 kişi cevap vermişti en son. yok yani 0 kaynak yok YOK YOK
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

şu yaptığım şeyleri .nette yapsam 2 saatimi almayacak belki bişilere bakara izleyerek, ama cidden nodejs kaynak yönünden 0 gibi birşey. bugün deneme amaçlı stackoverflow'a aynı soruyu bir .net birde nodejs tarafında sordum. nodejs tarafında 2 saat sonra cevap geldi. .net tarafında ise sanırım bi 13 14 kişi cevap vermişti en son. yok yani 0 kaynak yok YOK YOK

sen dotnet mi biliyorsun. hadi canim. :D
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

Lutfen biri bana bir mongoose modeli icersinde bir arratda saklanan baska bir mongoose object idleri ile nasil karsilastirma arama yapilacagini anlatsin.

Olmadi acip adamlarin dokumantasyonu okuyacam hayvan gibi.

insaf diyorum sadece :)

googleda "mongoose query contains" aramamin ucuncu sonucu:

stackoverflow'da "querying-an-array-inside-a-mongoose-document"

diyor ki:
You can use dot-separated paths in a query like so: User.find({'devices.deviceRegistrationId': deviceRegistrationId}).
Sosyal ağlarda paylaş

abi buldum onu bulmasinada
aranan zamana yazik cidden
node.js kou demiyorum hemen defansa gecme
ama boyle kapsamli bir proje yapmak icin erken gibi geliyor.

yoksa yaziyorum takir takir
bu sirada webstormu oneriyorum. Parali ama googledan webstorm key diye aratirsaniz 2099 kadar olan key cikiyor direk 1. sayfada asdfasdf
Sosyal ağlarda paylaş

bildiğim şu şekildedir;
node.js'in temelinde asenkron programlama yatar. Asenkron proglama dilden bağımsız bir konudur, önemli olan bu nokta da neden gerek duyulduğu, hangi probleme çözüm getirdiğidir ve node.js sadece javascript dünyası içerisindeki bir çözüm. Fakat asıl konu ise şu "why asynchronous programming".
Sosyal ağlarda paylaş

Anason said:

bildiğim şu şekildedir;
node.js'in temelinde asenkron programlama yatar. Asenkron proglama dilden bağımsız bir konudur, önemli olan bu nokta da neden gerek duyulduğu, hangi probleme çözüm getirdiğidir ve node.js sadece javascript dünyası içerisindeki bir çözüm. Fakat asıl konu ise şu "why asynchronous programming".

async olmasi onemli tabi, ama bence async olmasa bile boyle bir cozume ihtiyac vardi ve yine de tutardi. (boyle = dev tool'lar ile entegre calisan, web dev ortamini complement eden).

ama aydinlanalim, neden async programming? (neyin ne oldugunu biliyorum ama benim cok doyurucu, "aaa evet" dedirten bi cevabim yok, ondan soruyorum, "neymis official cevap" diye)
Sosyal ağlarda paylaş

programlama acisindan altta yatan event loopu cok da kurcalamadan en dogal sekilde baglanabilen yol bu oldugu icin.

"dogru" veya "yanlis" yol mu, orasi tartisilir
da isterse 1+1=394 seviyesinde yanlis olsun, npm milyon dolarlik funding aldi, ne kadar ihtiyac duyuldugu ortada node ekosistemine
Sosyal ağlarda paylaş

selam yine ben ve sorumla geldim. kesin en noob sorularından biri yine. dalga geçeni şikeyet edicem. gerekirse internetinizi kestiririm.

şimdi basit bi admin paneli gibi düşünün. içeriği kontrol etmem gerek. post get update delete vs.
edit'te sıkıntım var.
textareadaki textleri değiştirip update dediğimde, "undefined" olarak geliyor karşıma.
app.js tarafında kodlar şöyle
resim olarak koyuyorumki renkli görün kafa karıştırmasın diye.
http://i.imgur.com/2Yw6zUQ.png

buda jade tarafı
sanırım jade tarafında bi problem yok diye düşünüyorum
http://i.imgur.com/4mzQ40x.png
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

selam yine ben ve sorumla geldim. kesin en noob sorularından biri yine. dalga geçeni şikeyet edicem. gerekirse internetinizi kestiririm.

şimdi basit bi admin paneli gibi düşünün. içeriği kontrol etmem gerek. post get update delete vs.
edit'te sıkıntım var.
textareadaki textleri değiştirip update dediğimde, "undefined" olarak geliyor karşıma.
app.js tarafında kodlar şöyle
resim olarak koyuyorumki renkli görün kafa karıştırmasın diye.

buda jade tarafı
...
sanırım jade tarafında bi problem yok diye düşünüyorum

sorununu cozemiycem, ama su sekilde yardim etmeye calisayim:
- client post request yolluyo, ancak server put request icin yazilmis. (client tarafinda put'u post uzerinden channel eden bisiler yapilmis, ama o duzgun calisiyo mu bilemiyoruz. en temizi network'e goz atarak ne gidiyo ne geliyo onu check etmen)
- jade eklemen isi biraz karistirmis. client'a gelen html'i koysaydin daha faydali olurdu. simdi jade'de DB.id goruyoruz ama client'a o id basilip gidebiliyo mu bilemiyoruz. client ne aliyosa o lazim. (bi de bu jade syntax'i nasil syntax yahu? js olmasi gerekmiyo mu bunun? :))
- server'i test etmek icin http request yollayan bi program kullanman daha saglikli olur. "server'a x yolladigimda y bekliyorum" case'ini test edersin, sonra o duzgun calisinca client icin "client x aliyor, dugmeye basinca y yolluyor" diye onu test edersin. bu sekilde o kadar cok bizim goremeyecegimiz test edemeyecegimiz sey var ki, biraz zor.
- konuyla alakasiz, ama "bu id bulunduysa o zaman suraya redirect edeyim" pek dogru bi yol degil gibi. deneme maksatli oldugunu tahmin ediyorum, ama sonra baska yollar uzerinde dusun bence.

dedigim gibi, cok yardimci olamadim, ama daha fazla bilgi lazim :)

edit:
son bir ek:
server ...db.content kaydetmeye calisiyo, ama formda oyle bi field yok. sanirim hddncontent demek istedin?
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...