Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ebook Reader #2

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

zeper said:

Selam, Turkiyeye ailemi ziyarete geldigim su kisa donemde bugun itibariyle kindle mi kaybetmis bulunuyorum. mutsuzum ve uzgunum, ozellikle kitabin en heyecanli yerinde kaldigim icin :(

Yeni bir e-book alacam, ben de kindle paperwhite vardi, 5 senelik bir cihazdi, guzel calisiyordu aslinda ama bu senenin sonunda yeni bir modele gecmeyi dusunuyordum zaten.

Acaba onerileriniz neler, herhangi bir markadan olabilir. Ya da tekrardan kindle paperwhite ile mi gideyim.

not: 120 dolardan fazla vermeyi dusunmuyorum acikcasi.

Kobo nun en pahalisinin bi ucuzunu al
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Ya ebook reader almak istiyorum. Çok para bayılmak da istemiyorum. OKuyacağım yılda 10-12 kitap en fazla. 60 dolarlık en ucuz kindle i alıp geçsem yetermi bana yoksa illa backlight lı bişi mi almak lazım artık?
Birde bundan vazgeçip netflix de izleyebileceğim, ebook okuyabileceğim 1-2 ufak dosyaya da gözatabileceğim bir tablet mi alsam onun yerine?

GERGE said:

summon

Summonlayayım adamı da bilgisini paylaşsın.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Paperwhite, zaten yenisi cikti. Ya da daha ucuza kobo clara hd.

Şaka gibi aylar oldu paperwhite'in yenisini bekliyordum ve herkesin beklediği Gece ışığı koymamış gerzekler. Ar-ge'nize sokayım afedersin.

Ne farkı var şimdi eski paperwhite'tan ?

Kobo alıcaz el mahkum. İnsanı aptal yerine koyuyor amazon. 2 mekanik button ve ayarlanabilir ışık istiyorsan 270 dolar verip oasis alıcaksın diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu arada yeni kindle paperwhite aldim.

- daha hafif
- daha ince
- ayarlari hafif degisik, birkac ozellik koymuslar sozluk ile ilgili
- justified opsiyonu gelmis , digerinde yoktu.
- suya dayanikli (henuz test etmedim

oyle buyuk bir yenilik yok gibi bence ama.
Sosyal ağlarda paylaş

karatan said:

Masticore said:

neutrino said:

Paperwhite, zaten yenisi cikti. Ya da daha ucuza kobo clara hd.

Gece ışığı koymamış gerzekler.

pw'deki gece ışığı nedir acaba? Normal ışık mı yok yani?

PW'de gece ışığı yok. Gece ışığı dediğimiz şey lumens'in gözü yormaması için değişebiliyor olması.
Sosyal ağlarda paylaş

karatan said:

Şu sarımsı yapma olayı mı? Eğer o ise çok da gerekli mi sizce? Ben kitap okurken uykumun gelmesini pek istemem açıkçası. Hatta o nedenle de bazen gereksiz yere ışığın seviyesini artırırım pw'de.

Olay sırf uyku değil bi de, mavi ışık melatonin hormonunun salgılanmasını etkiliyor. Başka şeyler için de önemli bi hormon bildiğim kadarıyla. Bendeki paperwhite'ın en sevmediğim özelliği soğuk mavi-beyaz ışık veriyor olması. Sırf o yüzden yenisini de almam herhalde, diğer tüm özelliklerinden çok memnun olmama rağmen.

Kobo glo hd galiba hem sarı ışık hem fiyatı falan uygun, o düşünülebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Glo HD hala en iyi e-kitap okuyucu bence zaten, üretimden kalkmayacaktı.

Ekran olarak hala daha iyisi çıkmadı.
Işık sıcak ve düzgün yayılmış.
Infra-red dokunmatik ekran ki en uygunu bu bence bu cihazlarda. Hem ekranda ek katman yok, hem de eldivenle filan kullanılabiliyor.

Hala güncellemek için bir neden göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

glo hd imis bendeki de
sozlugu disinda iyi alet
sozluk her kelimeyi bulamiyor, veya past, perfekt hali fln kullanildiysa bazen bulamiyor vs

telefondan bakiveriyorum oyle durumlarda da zaten.

valla glo o yüzden alamiyorum , paperwhite benim için cok cok iyi olucaktı ama şerefsizler özellikle gece ışığını koymamış zorla luxury diye 2 mekanik tuş 1 led'e 280 dolar ödetip oasis aldırmak derdindeler.

yine kobo alıp, sözlüğünü oxford ile fln. değiştirmek en iyi secenek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...