Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Feat seçimine yardımcı websitesi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Masaüstü oynarke geçenlerde feat seçimleri başımıza bela oldu. Hep acaba başka vardı da gözden mi kaçırdım endişesi falan :)

Nete bakındım biraz, Prerequisiteları girip mümkün olan featleri görebileceğim bir yer var mı diye de bulamadım.

a) Bildiğiniz böyle bir site var mı?

b) (eğer yoksa) Bu aralar işsiz bir yazılım mühendisiyim, el atayım bari. Hem bana zaman geçirmelik güzel antreman olur hem de insanlığa hizmet :)

Fikirleriniz nelerdir?
Sosyal ağlarda paylaş

setting ne?
ruleset ne?

biliyosun zibil gibi setting var. Alternity mi oynuyorsunuz, D&D mi, WoD mu?

feat dediğine göre D&D desem, kaçıncı edisyon diye sormam gerekiyor vs.
Halihazırda internette character builderlar var, onlara veri girerek template'ini oluşturursun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Pathfinder nedir bilmiyorum

en kısa buluşma aralığı 1 sene olan 3 kişiyiz, Forza 3,5 edition modundayız. Aradığım şey Wizards'ın Player's Handbookundan Unapproachable eastine (isimler sadece örnek) herşeyindeki büyün featlerdir prestige classlardır herşeyini içeren bir kaynak.

PDFleri var mı? Var :)

Edit: Sitede datasetleri buldum sorunum halloluyor galiba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla kaynak materyel var, hepsinin featlerini bir arada toplayan bi burası var bildiğim.

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/lists/feats

Herhangi bir feati internetten aratıp direk kitap bilgilerine ulaşabilirsin 3.5 için.

Ha pdfler var demişsin, e rahat bulursun işte.

Pathfinder da 3.5tan sonra 4 felaketi gelince açık lisansla yapılan 3.5 buçuk gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi olay rahatlığı değil, tonla featin falan farkındayız da bazen oynarken level up olduktan sonra "lan şu da vardı of unuttuk" gibi durumlar oluyor.

Teoride her feate ulaşımımız var ama saatlerce feat tarayarak zaman kaybetmek istemiyorum.

Misal örnek ben bir yere input gireyim str 18 dex 16 wis 10 power attack var, level 6 fighterım, bab şu kadar o bana tak tak tak level 7de alabileceğim potansiyel featleri versin.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Abi olay rahatlığı değil, tonla featin falan farkındayız da bazen oynarken level up olduktan sonra "lan şu da vardı of unuttuk" gibi durumlar oluyor.

Teoride her feate ulaşımımız var ama saatlerce feat tarayarak zaman kaybetmek istemiyorum.

Misal örnek ben bir yere input gireyim str 18 dex 16 wis 10 power attack var, level 6 fighterım, bab şu kadar o bana tak tak tak level 7de alabileceğim potansiyel featleri versin.

Hocam, oyunu sanki hiç level almayacakmış gibi oynamayın siz de?

Yani madem buluşmalarınızın arası uzun, bir sonra geleceğiniz levelda ne yapacağınız o arada planlayın işte, bir programın gösterdiğinden daha başarılı olur, uzun dönemli bir plan da yaparsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

BeIlow said:

http://dndtools.eu/

abi site güzel de benim aklımdaki bu değildi tam.

Fighter seçtim kategorilerden, 224 tane feat var listede. E bunlar zaten pdflerde de var ki.

50. sayfadaki belki iyi feati görmek için kim bilir ne kadar saçmalığa maruz kalacağım buradan baksam.

ya da hadi mesela power attack'ı seçtim, aşağıda liste var bir sürü bununla ilerlenebilecek featler diye. Tek tek bakıp yılmaktansa bir filtre olsa oralarda bir yerde ne güzel olacakmış.

Ben dedim ki işte o filtreli hali var mı, eğer yoksa yapsam mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Yazmıştım bidaha yazayım codemonkeyin dndtoolsu var. Uğraştırıyor kurarken ama baya iş görüyor. Npc creatoru olsun character creatoru olsun çok kaliteli. Hangi ister Dl oynayın ister Fr oynayın fark etmiyor. Kendinize uygun olanı seçin sonrada isterseniz template ekleyin. Irk olarak draconian dan tutunda half-dragon half bilmem neye kadar absürd bisürü şey var. Güzel yanı kendi evreninize uygulayabiliyorsunuz bir noktaya kadar.
Fr için Halfgold dragon yapmıştım. Magister npc yaratmıştım yine FR için. Feat seçiminde ister req.e göre sıralarsınız ister tümünü göster dersiniz. Kaynak kitapları ekleyip şu kitaplar olsun şunlar olmasın diyebiliyorsunuz. 3,5 editin bitmesiyle bu programda kaldı öyle ama bence güzel programdı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...