Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Post-apo film tavsiyesi (survival, zombi falan da olur)

toggie

Öne çıkan mesajlar

• 5 yıl sonra ...
On 05.06.2019 at 17:16, k1nJo dedi ki:

another earth nasıl bi filmmiş la hepsine gidiyor

bi izleyeyim bakayım.

bu arada ben bunu izledim ya birkaç gün önce. şu mesajı da yazalı 10 gün geçmiş lan ne ara geçti bu 10 gün aloo.

neyse o yukarıdaki sitede ne alaka her şeye bağlamışlar anlamadım, başka gezegen var diye ihtimal dahilinde gözüksün falan diyerek mi yaptılar nedir. enteresan. ama o film listesinde kesinlikle yer almamalı yani.
filmin bilim-kurgu ile pek bi ilgisi yok zira, dram filmi. ama bilim-kurgu çerçevesinde dram filmi diyebiliriz yine de.

filme gelirsek, beklediğim şey çıkmadı tabi ama ben yine de baya beğendim. çekim teknikleri, renk tonları, atmosfer falan iyi. oyunculuklar da güzel. yavaş ve güzel bi dram filmi.

bu arada aynı yönetmenin bu filmin başrolünde oynayan ablayla bi filmi daha varmış "I Origins" diye, bi de onu izliycem.

Sosyal ağlarda paylaş

Children of Men türünün en iyilerinden. Alfonso Cuaron'un yönetmenliği de efsanedir. Tek plan çekimlerle filan baya içine alıyor seyirciyi. Yarattıkları ortamlar filan da çok iyi.

28 Days Later güzel de gerisi tırto.

Zombieland de komikli türünden iş yapar.

Yine komikli kategorisinden Shaun of the Dead derim.

Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında bunu izlemiştim, aman aman değil ama hoş vakit geçirtmişti; Wyrmwood

https://www.imdb.com/title/tt2535470/

Bu filmi izlerken ilk 25 dakika ne biçim bir şey izliyorum dedim. Ama sonrasında çok beklenmedik şeyler oldu. Bayağı eğlenceli bir film, öneririm.

One Cut of the Dead.

https://www.imdb.com/title/tt7914416/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Sinowhatrecup tarafından düzenlendi
ekeme+imla
Sosyal ağlarda paylaş

izledim, beğendim.
abi yönetmen, ki aynı zamanda filmlerin yazarı, bilime çok daldırmadan asıl konuyu işlemeyi seviyor belli ki. another earth de öyleydi, o yüzden bilim-kurgu çerçevesinde diye yazmıştım orada da bu da ona benziyor ki bu bi tık daha bilimsel denilebilir ona göre.

film sposu:

Spoiler

genel olarak güzel işlenmiş bi film bence. reenkarnasyon gerçekte saçma gelebilir de bu filmi kötü yapmaz yani.

11'lerin sahnesi de güzeldi mesela gerçekte yine saçma gelebilir belki ama. hatta o sahne haricinde başka yerlerde de 11 işlenmiş ve izleyici fark edemeyebiliyor bile ki bu filmi daha güzel yapmış.
mesela küçük kızı sanırım 11. günde buluyor. gittiğinin ertesi günü $2k vermeye başlayıp $20k veriyor toplamda.
yine kıza A,B,C derken Y'ye kadar soruyor ki bu da 25 soru eder, %44 doğru oranla bu da 11 doğru cevap demek vs.

hoş yani, beğendim. tek beğenmediğim yanı baştaki asansör sahnesi oldu. biraz zorlama geldi o sahne. sonunda bağlamak için yapmışlar da yani en azından daha güzel yapılabilirmiş sanki.

ayrıca sonda kızcağızı evlat edindikleri bi sahne olsaydı keşke.
bi de koymuş oldukları post credit sahnesini beğenmedim ya, gerek yoktu bence öyle bi şeye.

neyse, karayip korsanları'nda aşık olduğumuz mermaid'i ve memintolarını görmek hoş bi sürpriz oldu tabi bu arada.
kendisi acayip bi melezmiş ama en çok fransız gibi ve de aşırı çekici.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...