Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Epik olmayan yol hikayeleri

Feamer

Öne çıkan mesajlar

tırt diyarlarda epik macera okumak istemiyorum, şöyle kılıçlı kalkanlı büyülü sihirli, epik olmayan yol hikayeri olan fantastik seri bilen var mı?

bence hiç denk gelmedim zira

alayı, "zırt diyarında -maks 3 şehir var- fırt fırt karekteri, zalim büyüc/kral ile lolipop mevzusundan kapişmışlar..."

şöyle basit bir amaç veya amaçsızca, arkadaşlık, kardeşlik ve sevgi üçgeni içinde maceralar maceralar, her bölümde farklı maceralar yok mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

Kartan said:

Elenium ve Tamuli serileri tam senlik

Gerçi epik bir hikaye söz konusu ama ana karakter (Sparhawk) bildiğin knight işte. Sürekli yolculuk halinde olmaları,büyük bir diyarda geçmesi ve karakterler, her biri ayrı güzel...

ilk okuduklarım dan taaa zamanında :) dünyanın parasıydı o çevir kitaplar,

aslında güzel seri sparhawk falan kaliteli karakter ama yine yine yazarın "amerikan" lığı oraya çıkıyor, özellike tamuli de
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Nedendir bilmem çok çekici geldi bu kitaplar.
Ek : Fakat ben bu kitapları okurken hiç zevk alamıyorum. Sıfır edebiyat, düz sıradan cümleler. Çevirilerini pek beğenmiyorum.

tolkienin dediği gibi kaçış edebiyatı...

aslında bu yüzden insanı alıp götürecek, sırandan nesirli kitaplar bence daha içine girmesi kolay kitalar...

hele aradığım gibi, yol hikayeleri olunca, kır gezisine çıkmak gibi, günün sonunda girip aklını dağıtacağın kitaplar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...