Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sopa ile dövüş sanatı (staff)

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Viktor sana Judo diyorum. Ju Sevgi Do yol demek arkadaşlar. O yüzden en güzeli senin judo yapmandır. Reflekslerin, kuvvetin yerinde anladığım kadarıyla. Birde dengen sağlamsa o zaman judoda çok iyi yerlere gelebilirsin. Çeviklik ve kuvvet kadar denge de önemli. Belkide gelecegin dünya şampiyonu olursun. (şu anki dünya şampiyonu türk.) Horacegoesskiing ile bi ara yapacağız. Senlede başlayabilirz. Bu arada uzak doğu sporlarinin ilk teknikleriyle hiçbirşey yapılmaz düşünceleri genelde yanlıştır. En büyük ve yetenekli sporcular bile maçlarda ilk teknikleri kullanırlar çünkü etkili, basit ve seri hareketlerdir. Ayrıca tek bir hareketi süper yaparak aynı anda bir kolu eksik olarak japonya şampiyonu olan bir adam var judoda. O yüzden ilk rakibinizin elinden bıçak, sopa vesaire alabilmek için ilk ve basit teknikler kullanılır zaten.[hline]Ra_d, fi tarihinde demiş ki:
praw'ı belediye zehirlemiş.[/b]

Querquobad Quane[SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

horace yanlışın var aikido federasyonu judoya bağlı hatta kuraş da bunlara bağlı fakat esas kokuşmuş olan aikido federasyonu. Kuşak sınavlarına ve turnuvalara hile hurda karıştırmışlar galiba. Judoda diil olay.[hline]Ra_d, fi tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

dengemde yerinde onu yazmayı unutmusum :) Judo nun temeli nedir peki agresifmidir defansifmidir bide Staff kullanılıyormu Judoda bide iri yarıyım judo randıman verırmı bana aynı zamanda ınsan judo ıle huzuru bulabılıyormu[hline]Just as somethings can be right and useless
Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

Judonun felsefesi defans ve kendini korumaktır. Aynı zamanda karşıdakine zarar vermeden etkisiz hale getirmektir. Sopa kullanılıyor ama judonun ileri seviyelerinde. Once kendini kullanmayi ögrenmen gerekiyor. Sen judodan randıman alırsın çünkü her siklete her cüsseye uygun hareketler var judoda. Ben 1.90 a 100 kiloyum ve ağır siklette maç yapıyorum. Herkese uygun teknikler var. Sen de kendine uygun birşey bulursun merak etme. Judoyla huzuruda buluyorsun. Enerjini harcadığından kendini daha rahat ve sakin hissediyorsun. Tabi ilk başlarda biraz acı verici olabiliyor fazla kuvvet harcamak ama alışıyorsun. Birde judonun yanında ögretilen ve tatbik edilen bir zen felsefesi var bu insanın kendi bedenini keşfetmesi, rahatlaması ve meditasyon yapması oluyor. Dolayısıyla çift taraflı bir rahatlama hissediyorsun judo ile. [hline]Ra_d, fi tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj Estel_Anorien tarafından 02 June 2003 23:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hımm tam bana uyan bır felsefe cunkı fazla zarar vermemek karsındekıne her zaman daha ıyıdır bana gore.
Hımm kararımı verdım judo ya baslıyam :)[hline]Just as somethings can be right and useless
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
Sosyal ağlarda paylaş

Istanbul anadolu yakası Kucukyalıda oturuyorum
bide bunu bir duyuralım baska bır topıc altında belkı baska gelmek ıstıyenlerde cıkabılır[hline]Just as somethings can be right and useless
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
Sosyal ağlarda paylaş

Kucukyalının neresında oturuyordun ben ıdealtepe sahıl tarafındayım ama avucumun ıcı gıbı bılırım kucukyalıyı[hline]Just as somethings can be right and useless
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
Sosyal ağlarda paylaş

Hızlı tempo 35 Şınav
Hızlı tempo 90 Mekik
yavaş yavaş 7 Barfix

:P

Max
Halen çok az acıkcası benim için...

Reflexlerde ona oranla az...

Benim tavsiyem,önce göbek-eritme sistemi yapın gerisi toptan gelir zaten...
1 yıldır mekik çektiğim halde halen göbeğimden kurtulamadım ayrı konu :)=[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

Olm Mirage bilion Tahi box'a gittim ben rezil bişey emin ol :) judo mantıklı, ama thai box fazla agresif (adamın kafayı yakalayıp diz geçirion daha ne?!) ama yumrukların gerçekten sağlamlaşıyo o ayrı. Bi de Muai Thai var ondan hiç bahsetmiyim. Kick Boxla Thai Boxun arasında pek fark yok bildiim kadarıyla, kick boxta diz yoktu yannış hatırlamıyosam...
Bu arada Camadan diye bi yerde gittim thai boxa (azman bi arkadaş ile) fazla uzun kalmadım ama ark kaldı hakkaten tehlikeli olabiliyosun tek yumruuna bakabiliyo olay yaani. Karşındaki Aikido ustası da olsa bi kere kodun mu oturtabilirsin :-)[hline]A Ferrari is a dream, two Ferrari's are paradise while three Ferrari's are just too good to be true ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Jeet Kune Do aslında burdaki çoğu kişinin yapmak istediği spor asıl istediğiniz sokak kavgası değilmi?
şu an eğitimi yapılan hemen hemen hiç bir uzak doğu sporunun ilk çıkışındakilerle alakası yok(ninjitsu yada nebliim shaolin tapınağında öğretilen kung fu hariç) karate yada judo salon sporu haline getirildiği için ilk amaçlarından saptırılmış judo yapan biri yakalı bir şey giymeyen -yada rahatça kavraya bileceği bir kıyafet- birine fazla bişe yapamaz yada bir karateci ayağında botlarla üstünde palto uçan tekme atamaz fakat jeet kune do tam bir sokak sporudur bruce lee nin bulduğu bu dövüş sanatı vücüdun her uzvunu silah olarak kullanır,aklınıza neresi gelirse parmak dirsek kol bacak baldır her yer tekniklerde sanatın özü gibi sokak dövüşüne odaklıdır
teknik olarak alalım ben yolda sırtımda fleure ile dolaşmadığıma göre bana saldıran adama eskrim yapamam yada sopa kendo çalışan biride onlarla okula gitmiyordur yada işe bu yüzden karşıdaki adamla eşitlenirsiniz tek artınız kondisyonlu olmanız fakat jeet kune do da silahlar vücudunuz olduğuna ve temelide sokak dövüşü olduğuna göre karşınızdakini dar alanda geniş alanda pıçakla pıçaksız halletmektir amaç spordan çok kavgadır temelde
kolay ve çabuk öğrenilir fakat tıpkı diğer sporlarda olduğu gibi ustalık yetenek ister tavsiye ederim tüm gaz gençlere gerçi iş bunları öğrenmekte bitmiyor ne kadar klişe gelsede bilek işi değil yürek işi burdada geçerli kafayı yedikten sonra ne judo kalır insanda nede kick box :))

[Bu mesaj Glatheros tarafından 03 June 2003 17:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Glatheros, 03 June 2003 17:14 tarihinde demiş ki:
judo yapan biri yakalı bir şey giymeyen -yada rahatça kavraya bileceği bir kıyafet- birine fazla bişe yapamaz
[Bu mesaj Glatheros tarafından 03 June 2003 17:17 tarihinde değiştirilmiştir]

Bu çok büyük bi yazış. Sakın inanma öyle de güzel yapar ki hebe diye kalırsın kafanı asfaltta pelte olmuş şekilde bulunca :)[hline]Ra_d, fi tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

judo güreşimtrak bişi ama..

Kickboxda yada ThaiBox da direk Kafa göz Ne varsa dalıyorsun..
Canlı bile zor çıkar adam.
Ben kickbox gittiğim ilk hafta sonunda bacakları yoga stilinde oturtup üzerine yavaş yavaş ağırlık vererek açtırmışlardı =]
Harbiden ..tiliyor bir yerler.Birde Bisiklet-BOdyBuilding felan yapıyorsan bırakman gerekiyor.Bisiklet kısa kas yapıyor.Aşırı hızlı oluyorsun ama Bacaklarını fazla açamıyorsun.[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

Aikido hakkaten çok rahatlatıcı bir spor. Kavgada kullanma şansınız çok uzun zaman yok gibi birşey çünkü diğer yakın dövüş dalları gibi otomatiğe bağlanabilmiş yani refleks halini almış olması lazımki hareketlerin rakibinizi yenebilin. Ama fazla enerjiyi atmak ve rahatlamak için aikido birebir bence. AMA unutmayın kavga için istiyorsanız Judo veya Boks bence daha mantıklı.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

eha walla bende birini öldürmekten yada dövmektense kavga etmeden alttan almayı tercih ederim.
ama günümüzde genellikle kavgalar,
Adam cağırma denilen yöntemle başlıyor.Kimin ARKASI fazla ise o kazanıyor güya!...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ouz_UFO, 03 June 2003 16:46 tarihinde demiş ki:
Karşındaki Aikido ustası da olsa bi kere kodun mu oturtabilirsin

Mesele onu koyabilmekte işte. O da emin ol hiç kolay diil. Adını hatırlayamadıım bi kendo ustası ile 5 saatlik bir (kendocu tahta kılıçlı) kumite sonucunda bir darbe bile almamış ve kendocunun yorgunluktan pestili çıkmışken O Sensei Morihei Ueshiba 60+ olmasına rağmen gayet dinç bir şekilde karşılaşmayı sona erdirmişti. O adam da sonradan öörencisi oldu zaten.

said:
Glatheros, 03 June 2003 17:14 tarihinde demiş ki:
judo yapan biri yakalı bir şey giymeyen -yada rahatça kavraya bileceği bir kıyafet- birine fazla bişe yapamaz yada bir karateci ayağında botlarla üstünde palto uçan tekme atamaz fakat jeet kune do tam bir sokak sporudur

Judocunun karşısına ayağı, bacağı, kolu, saçı, kulağı, burnu, bunlardan herhangi biri çıktığı zaman teknik yapma şansını korur. Ha hiçbiri yoksa zaten gerek kalmıyo pek. :D

Bu arada jeet kune do diye bişey yok. Bruce Lee nin bulduğu bir yaklaşımdı zaten bir stil. Style without style. Formless martial art. Ve onu da tamamlayamamış, rezil insanların elinde bir oyuncak olmaktan da kurtaramamıştı. Bugün jeet kune do yaklaşımına sahip görebildiğim tek savunma(ve saldırı) sporu Wing Tsundur.

Hatta Emin Boztepenin geliştirdiği EBMAS oldukça etkili.[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...